Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Pa generalno ni ne treba vise. Ja imam 128gb i nikako da napunim 20gb. Sve fotke sinhronizujem sa gphotos.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I ja sam mislio da uzmem ovaj telefon za mesečak dana, ali dobih informaciju od osobe kojoj verujem, da je ekran ništa posebno i osetno lošiji od ekrana na Mi9T.
To mi se baš i ne sviđa, pa više nisam tako siguran da ću ga kupiti.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Pa ima Amoled. Ne moze biti los. Npr mi9t ima po meni bolji amoled od mi8. A mi8 je bio flagship. Nije on bolji po prikazu ali je svetliji od mi8. Treba videti uzivo da bi se tako nesto moglo tvrditi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja ne znam da li mene ovde neko zeza u zadnje vreme ili je forum otišao u tri lepe. Naravno da je čovek probao Mi Note 10 lite a imao Mi9T i uporedio kvalitet ekrana.
Znači samo da telefon ima amoled i znači da je ekran dobar. A prikaz boja, osvetljenje itd. to da ne gledam znači?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
It's safe to say to say that the displays on the Mi Note 10 and Mi CC9 Pro aren't made by Samsung, but by Visionox.

I ovde je verovatno Visionox, tako da ne bih ocekivao neki kvalitet.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja ne znam da li mene ovde neko zeza u zadnje vreme ili je forum otišao u tri lepe. Naravno da je čovek probao Mi Note 10 lite a imao Mi9T i uporedio kvalitet ekrana.
Znači samo da telefon ima amoled i znači da je ekran dobar. A prikaz boja, osvetljenje itd. to da ne gledam znači?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
Niko te ne zeza. Smanji malo dozivljaj. Napisao sam da bez obzira ne mora da je los ekran na mi note 10 lite iako izgleda losiji nego na mi9t. Jer i na mi8 izgleda losije nego na mi9t a mi 8 isto ima samsungov amoled. Sve je u ocima posmatraca. Npr ti si izneo zakljucak da je displej los jer je tvoj prijatelj rekao tako. Da li si ti video displej od mi9t i note 10 lite pa isto to zakljucio?

Nek ima displej u rangu mi 8, ja zadovoljan iako je losiji od mi9t

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam neko oko za razlike, buduci da je meni i ovaj 720p na A3 dobar, ali ja nisam primetio bilo sta lose dok sam cackao telefon u Mi Store-u.
Cini mi se da ima tamo izlozen i 9T pa eto ako bi neko bas zeleo da uporedi.
A sto se tice iskustava drugih tako sam isto na ovom forumu citao kako pikseli na A3 kopaju oci koliko je ekran uzas, tako da je uvek najbolje licno proceniti i verovati svojim ocima.

Ja bih verovatno pazario 9T ali rekoh vec, buduci da cenim lepu formu i izgled, ovaj me je kupio jer je po dizajnu za klasu vise, opet po mom subjektivnom dojmu. Tako da je meni ta razlika recimo bitnija od razlike u ekranu ako postoji.
 
Nema potrebe da gledam ja ekran, sve mi je jasno. Ne može da bude sve u oku posmatrača nikako, zna se šta čini jedan ekran dobrim ili odličnim, a šta prosečnim ili lošim.
S obzirom da je ista dijagonala ekrana kao na Mi note 10 i da skoro identično izgledaju, najverovatnije je u pitanju Visionox ekran koji ne može da parira Samsungovom.

Da li je to nekome deal breaker ne znam, meni se ne dopada što ima taj ekran i kupiću telefon samo u slučaju da nema ništa slično u tom cenovnom rangu.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Mozda da sacekas onda Redmi 10X 5G, ako ga objave, a verujem da hoce, globalno. Eto vec su rekli da dolazi sa Samsungovim amoledom.
Ili da prosto pazaris Mi 9T, kad ti je ekran vec krucijalan da bude sto bolji moguci.
 
Redmi 10x mi odmah otpada zbog procesora, ma kako god se pokazao.
A Mi9T bih uzeo samo što ga skoro nigde nema na KP i trenutno nisam planirao kupovinu jer treba da prikupim još novca, a za mesec-dva ga sigurno neće imati.
U svakom slučaju ću baciti pogled na Mi note 10 lite, i ako ekran nije baš baš loš uzeću ga, oprostio bih mu malo lošiji ekran od Samsungovog zbog baterije i dizajna.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Da li ovaj Mi Note 10 Lite ima zakrivljen-edge ekran ?
I kako, gde može da se proveri koji ekran je u telefonu, ko je proizvođač ?
Recimo i amoled i lcd ?
I da, koji su lcd ekrani dobri, a koji amoled ?
 
Ima.

Mi Note 10 i 10 Lite su dva identicna hardverska telefona, sem kamera. Dakle isti ekrani, ista kucista, sve je isto sem modula kamere pozadi.

Ono sto mi se svidja kod ovoga jeste sto je pozadi kamera skoro skroz u ravni sa ledjima.

A sto se tice ekrana proizovodjac je taj Visionox.

Njima je ovo prakticno prvi komercijalni panel koliko znam. Oni su radili amoled na Mi MIX Alpha.
 
Ja bih verovatno pazario 9T ali rekoh vec, buduci da cenim lepu formu i izgled, ovaj me je kupio jer je po dizajnu za klasu vise, opet po mom subjektivnom dojmu. Tako da je meni ta razlika recimo bitnija od razlike u ekranu ako postoji.

Ako sam te dobro razumeo onda ispada da je Mi 9T ruzan telefon?
 
Naprotiv, i 9T mi je lep telefon, samo mi je ovaj lepsi prosto. I jeste deblji, skoro pa centimetar, sigurno jedan od debljih telefona. Ali kao sto rekoh u ruci, barem meni lezi savrseno, ne oseca se jer je zakrivljen kako spreda tako i pozadi.
 
Otaljao Peca ovu recenziju. Ni reci o kvalitetu ekrana npr ili o brzini punjenja. Nekako mi bezvezna recenzija.
 
Benchmark ne radi recenzije, sama cinjenica da na celom kanalu nema negativne recenzije za neki telefon je dovoljna, to sto oni rade vise dodje kao licni utisak prosecnog korisnika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Benchmark ne radi recenzije, sama cinjenica da na celom kanalu nema negativne recenzije za neki telefon je dovoljna, to sto oni rade vise dodje kao licni utisak prosecnog korisnika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ne pada mi na pamet da izigravam advokata, ali Peca je čak naveo i dve mane, objektivne. Nisam ljubitelj ali i Note 9 Pro i ovaj Note 10 Lite su stvarno super uređaji. Čak i razmišljam o njima jer su mi sada potrebe drugačije i jaka baterija mi je sada #1.
 
Naglasavao je kako su kamere prakticno prensesene sa 9 Pro, nije naglasio da je ovde glavni senzor od 64MP Sony IMX 686 za razliku od Samsungovog GW1 na 9 Pro, sto je ipak kvalitativna razlika.
To za SD slot je prosto uracunati izostanak, nije prvi put da Xiaomi to radi zbog diferenciranja modela.

Istina, trebalo je malo vise da se pozabavi ekranom jer je ovo ipak jedan od telefona koji dolazi sa Visionox ekranom, a oni su prakticno novi u toj prici, pa cisto da se uporedi utisak sa recimo drugim telefonima ili ekranima kod Samsung konkurencije.

Ali je dobro preneo celokupni dojam telefona kao uredjaja koji ostavlja utisak mnogo skupljeg i radi posao u svakom pogledu za te pare.
 
Upravo me je to i zanimalo,poredjenje tog ekrana sa nekim samsungom. Mozda konkretno sa a71.
 
Ja kada sam ga cackao u Mi Store, meni se svideo ekran, mada ja nemam neko oko za te finese.
Recimo u poredjenju sa mojim A3, koji je istina 720p ali Samsungov panel, na mom su ove jace boje malo kao zivlje. Th Mi Note 10 Lite je malo hladnije kalibrisan deluje.
Na ovom klipu se moze malo primetiti to, posebno pred kraj kada su igrice, na A71 boje su nesto zivlje.



Ja svakako pazarim ovaj fon cim covek od kojeg sam do sada pazario telefone na KP pocne da radi.
Za ~300€ mislim da ne postoji alternativa ovom telefonu trenutno.
 
Jeste, bas bi bio savrsen izgledom da ima punch hole.
Voleo bih da znam od cega takve odluke zavise, da li je prosto u pitanju skuplji proizvodni proces, ili sta. Pretpostavljam da ne do toga.
 
Mislim da se pisalo vec. Nezahvalno je porediti, ali ne bih rekao da je bolji, jer razlike su tolike tek da bude drugaciji.

Mislim da je bukvalno u poredjenju ta dva bolji telefon u subjektivnom dojmu, jer mozes i jednom i drugom da nadjes prednost.

Ovde prednost veca baterija i brze punjenje recimo, na 9T pop-up kamera. Neko je spomenuo da 9T ima bolji panel cak. Ovaj ima specifikacijski bolju glavnu kameru, ali 9T ima bolje dodatne i selfie mislim.
Sto se tice dizajna tu je opet stvar licnog ukusa.
 
Ne pada mi na pamet da izigravam advokata, ali Peca je čak naveo i dve mane, objektivne. Nisam ljubitelj ali i Note 9 Pro i ovaj Note 10 Lite su stvarno super uređaji. Čak i razmišljam o njima jer su mi sada potrebe drugačije i jaka baterija mi je sada #1.
Cekaj.. zar ne bese to "Xiomi", trecerazredni?

A da, sad kada je Huawei propao i lokalni distributeri udaraju reklame za Xiaomi sa naduvanim cenama u Srbiji, verovatno je to postao kvalitet preko noci, kao "Huwei" onomad..

[emoji23]

Nisi ti kriv doduse, marketing je cudo :D
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno