Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Samsung je ipak za sve njih u android svetu neko na koga treba da se ugledaju sto se tice ispeglanosti sistema :)
 
Ja lično ne volim taj Samsungov interfejs, koristio sam One UI i meni je to sve delovalo kao za decu nešto, i od svih iteracija Androida Samsungov skin mi je najmanje nekako ozbiljan na izgled da kažem...
Ali da, slažem se, stvarno je ispeglan i nikada nisam imao nikakav probelm, glič, bag ili slično.
 
Ne, koristio sam i imaju dosta bolji korisnicki interefejs.
 
Poslednja izmena:
Kada napravim usporeni video, slow motion, zasto kad ga saljem nekome ne bude usporen?
Budeo kao sa sam snimao normalan video ..
 
Kada napravim usporeni video, slow motion, zasto kad ga saljem nekome ne bude usporen?
Budeo kao sa sam snimao normalan video ..

Zato što se takav video snima se velikim fps-om, Šomijev plejer ga verovatno prepozna i pušta sa "normalnim" fps-om od 25/30 i onda bude slowmo.
A ostali plejeri ne prepoznaju Šomijevu internu foru, pa ga pokreću kako je snimljen.

Ustvari, najbolje bi bilo da u npr. Vegasu prerenderuješ video u neki 25/30 framerate, pa da video bude standardan za sve.

Pozdrav! :cigar:
 
Poslednja izmena:
Imam problem da apdejtujem softver.Kupljen je nov pre 10-dana sa verzijom 11.0.3.0.Kada potražim noviju vreziju tel.prijavljuje da ih nema.Pokušao i preko neta sa kartice i preko WiFi-ja 3 prazličita provajdera(pošto sam ovde čitao da neće preko SBBa).Pokušao sam da skinem i flashujem ,ali mi prijavljuje grešku da se ne može potvrditi obnova.Pokušao sam i fabrički reset.
Nadao sam se da ti update fajlovi nisu dostupni baš svaki dan pa treba da prođe par dana dok sam ne pronađe ,ali ništa.
Nije meni mnogo stalo da dobijem miui 12,ali se bojim da neće da primi ni naredne apdejtove.
Da li treba da reklamiram telefon pošto je pod garancijom(osim ovoga sve skoro pa savršeno radi i sve sistemske aplikacije se normalno apdejtuju)?
Ili ako neko ima neki drugi savet bio bih veoma zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da nece da flesuje?
Mislim da bi ti to resilo problem.

Jesi pokusao sa tasterima da ga flesujes iz recovery mode?
 
Ne nudi mi tu opciju.Imam reboot,wipe data i connect with MIassisstant
 
Zar to nije istonkao fabrički reset?Na snimku ne odradi flash iz recovery-a,samo odradi brisanje svih podataka
Ako postoji šansa da mi pomogne mogu da pokušam,al mislim da je ovo samo fabrički reset,a njega sam već probao.
 
To ne znam...neka neko drugi pomogne ako ima vise iskustva
 
Jel tebi taj telefon kupljen kod nas, u ovlašćenoj prodaji?

Ako nije, pogledaj preko Xiaomi sajta za autentifikaciju da li je verifikovan, možeš da pogledaš preko IMEI i u koju regiju je distribuiran.

Ne znam koji bi uopšte razlog mogao da bude da telefon bude preskočen, sem neke softverske anomalije koja je izvan tvoje moći, a realno utiče na krajnju ispravnost proizvoda.
 
Sad sam proverio,kaže : Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version.
A u međuvremenu danas dok sam ponovo proveravao u podešenjima dal postoji nova verzija ,pronašao je i apdejtovao (iz nekog razloga samo na )11.0.4.0.
Nije nešto,al mi bar daje nadu da nije softverski zakucan na 11.0.3.0,i da će eventualno da dogura do 12.
 
Sada iskljuci wifi pa samo ostavi na mobilnim podacima, trebalo bi da ti pronadje vrlo brzo novi update. Jedino da pogledas u telefonu ciji ti je rom? Jel globalni ili evropski.

V12.0.3.0.QFNMIXM - Global Stable ROM

V12.0.2.0.QFNEUXM - EEA Stable ROM

V12.0.2.0.QFNRUXM - Russia Stable ROM

V12.0.2.0.QFNTRXM - Turkey Stable ROM

Sa Miui 11 bi trebalo da ti poslednji brojevi i slova budu isti samo prednji ce biti drugaciji.
 
Eu.
Pokušaću ovo sa mobilnim podacima.
Hvala svima na savetima.
 
Da li moze da se proširi space i ukloni oznaceno dugme?
Dodavanjem engleskog jezika pored srpskog skraćuje space i pravi mi probleme kad kucam, levim palcem ne mogu da potrefim... Jer su ubavili ovaj kruzic beskorisni
Navikao sam bas tu gde sam oznacio da udaram space
4722ec10d4d17e2447da899ab142eb2f.jpg
 
Uđeš u dodatna podešavanja pa jezik i unos pa tamo nađeš podešavanja za tastaturu
0425e2d7e0017e1997cab7c4156dfd1f.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zbog cega se prilikom promene teme, neke ikone ne menjaju?
Koju god temu da stavim, google poziv i poruke ne mrdaju
71d56e2eef160daa0ca9da1c920e15a4.jpg
 
Zbog cega se prilikom promene teme, neke ikone ne menjaju?
Koju god temu da stavim, google poziv i poruke ne mrdaju
71d56e2eef160daa0ca9da1c920e15a4.jpg
Imaš opciju kada menjaš temu da izabereš da li će i ikonice da se menjaju. Možeš ti je isključeno.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Menja on dosta ikonica, ali ove neke nikako.
 
Da li ce ovaj telefon dobiti android 11?
 
Pozdrav ljudi, jel ima neko narucivano UV zastita sa AliExpress. Da kaze sa koga da porucim ima ih dosta pa neznam koi bi bio najbolji. Sada koristim neki sa p30 pro al nema vise u radnji de sam kupio prethodno.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Evo ovako...veceras uzet telefon 6/128.
Na prvu loptu fantastican izgled, ekran lep, neobican(prvi zakrivljen u mom vlasnistvu)...
Par stvari me buni, uradio sam update na 12 onaj Mjau...
Bateriku je sa 65% na 45% svuklo za 1-1.15min.
Obzirom da su rekli da je slon po tom pitanju, zaista zabrinjavajuce, ekran je bio na automatsko, znaci po potrebi se pojacava ili smanjuje svetlo.
Sada sam ga prvi put napunio. Za satak vremena i manje sa 28 na 100%,pise kao u rafu za 45h...mada to je glupoat, sutra cu videti. Ispada da moj Honor 8X posle 2 godine ima jacu i bolju autonomiju baterije ali ajde sacekacu sutra. Za vreme, stoji ikona i vreme i temperatura ali i pored toga sto sam nameatio grad, ne pise ime grada. Da li je to normalno?
Kamera? Razocaranje(verujem da nisam nista podesio niti znam trenutno). Uz sobno svetlo solidno, bolji moj Honor, uz blic, ne vidi se lik, lice BELO k'o krec, samo oci se vide. Na Honoru nema taj problem.
Sta da radim i kako sve podesiti bar. slicno kao na Honoru sa opcijama [emoji848] i kako podesiti kameru?
Pre svega, kako skloniti novine i clanke kada pomeran ekran i dodjem do kraja, levo prevucem i izlaze novinaki clanci, to sam resio na Honoru ali sam zaboravio kako?
Kako promeniti raspored tastera dole kao na Huawei i Honoru, da izlazak bute tj strelica na desnoj strani a kvadrat na desnoj, znam da je u opcijama ali ne mogu da nadjem.
I sta na kraju kazete za bateriju? Jel ima neka sansa da se PROVERI koliko je ukupno telefon bio u radu, da proverim da me nisu izvaljali u radnji?
Doduse bila je folija na ekranu ali nije biko celofana a dok su mi pakovali racun nisam gledao da li su oni slikadali foliju sa kutije(ako tako dolazi)?
I primwtio sam jos jednu jako cudnu stvar... dok je kopirao i azurirao svih 85 aplikacija sa Honora, pored ugasenog ekrana, baterija se praznila(verovatno je i normalno) ali kada sam ga uzeo u ruke posle par minuta bio je zaistao topao, ne secam se se tako grejao Honor.
[emoji848]
Unapred hvala....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Za tebe postoji samo jedno rešenje,prodaj Xiaomi i kupi opet Honor.
 
Za tebe postoji samo jedno rešenje,prodaj Xiaomi i kupi opet Honor.
Care, ajde ako mozes pomozi :)
Objasni mi, kako nov uredjaj iz naslova, napunjen sinoc na 100%, netaknut, evo upravo uzimam u ruke i upalim ekran kad ono pise baterija 97%.
Sta to izjeda bateriju za koju su pricali da traje 2 dana, obzirom da igre ne igram vec samo surf i aplikacije cackanje, ocekivao sam zaista da ce trajati 1.5 dan ali neato ne stima :) Znas li sta je u pitanju? Jesam probao ali sam preneo iskustva iz prve ruke,

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno