Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Suspenzija huawei-a je direktno bacila xiaomi u prvi plan i pol poziciju kada su u pitanju mid-range telefoni i realno nemaju neku konkurenciju. Samsung je ok u srednjem segmentu ali kao sto neko rece vise naplacuju brend.
Ovajntel konkretno nije upgrade sa mi 9t. Ovaj telefon je za one koji hoce da predju sa rn7 ili mi 8lite npr.
 
Moje vidjenje sto se tice Xiaomi telefona i cena. Npr ovaj telefon i mi9t. Male su razlike ali ipak u korist ovog telefona, i da sad neko ko prelazi realno nema razlog da predje na ovaj telefon, ali ima mnogo onih koji menjaju tel na godinu dana. Takvi kupci mislim da njima ovaj telefon jeste upgrejd u odnosu na 9t ( drugaciji dizajn, nisam ga video uzivo ali mozda vise izgleda premijum zbog zakrivljenog ekrana). Pored toga nije neka razlika u ceni ( mislim svako treba biti svestan da polovan telefon ne vredi kao kad je nov ), i da je manja razlika u doplati nego kod recimo mi9 na mi10, da ne pisem mi10pro. Xiaomi je izbacivanjem mi10 i mi10pro modela presao u neki visi rang, mozda ce i u buducnosti ovi telefoni manje gubiti na ceni ( kao OP7t npr ) pa ce i prelazak sa mi10/pro na neki sledeci flagship biti logicniji nego sada ( mi9 -> mi10/pro).

Npr meni je prelazak sa mix 2s na mi8 bio downgrade a sa mi8 na mi9t upgrade iako je mi9t "slabiji" na papiru.
 
Xiaomi nema šanse da drži cenu, niti je prešao u viši rang.
Ne znam kako može bude prelazak sa Mix 2s na Mi 8 downgrade, to su skoro pa identični telefoni, glavna razlika je dizajn i IPS vs Amoled. Jedino dizajnerski može da bude downgrade.
Kao treće Mi 9T je super telefon, ali kamera mu nije npr na nivou Mi 8. Procesor na 9T je blago inferiorniji. Dizajnerski je 9T miljama ispred Mi 8.
Četvrto, ko ima Mi 9T nema potrebe da prelazi na ovaj telefon. Mogu eventualno oni koji imaju Redmi Note 7 ili 8, Mi 8 Lite itd. Ovaj telefon je meni lično lep i cenovno je solidan, a biće odlična kupovina kroz par meseci kad mu se stabilizuje cena. Po meni najveći nedostatak ovog modela i Mi 9T jeste nepostojanje OIS.
 
Presao je u visi rang sa mi10/pro.
Za mene je bio downgrade sa mix2s na mi8. Izrada mi8 ne moze da se poredi sa mix2s, mi8 ruzan za 10ku,izgleda kao plastikaner naspram mix2s, keramika i onaj osecaj kad drzis u ruci je nesto sto se ne moze opisati recima, a ni razumeti ko nije imao u rukama taj telefon. jedino sto ima amoled.
Ne uporedjujem ih hardwerski, vec onako kako ih vidim svojim ocima, kako ih osetim na dodir. Ne mogu se porediti, mi8 je downgrade.
Isto tako mi9t mnogo lepsi u odnosu na mi8, full screen, bez nocha. Oba rade podjednako brzo bez obzira sto mi9t ima "losiji" procesor. Uporedjivao sam oba mi8 malo brze pise na memoriji, i ako gledas na antutu onda je sd845 iz mi8 superiorniji, ali u realnom radu skoro da se ne primeti. Kamere sam uporedjivao isto mi8 i mi9t , mi8 jedino sto ima ois, ali kad koristis telefon sa stativom jedan i drugi u uslovima slabijeg osvetljenja nema razlike. Moze mi8 imati i OIS i SD845 ali kad je ruzan, ruzan je. nekome i to znaci.

Ne kazem da treba prelaziti sa mi9t na ovaj, ali da imas ljudi, kupaca koji su spremni preci sa mi9t na ovaj telefon. Ja da imam mi9t sada presao bi na ovaj tel. ( imao sam ovim redom mix2s, mi8, mi9t i sad mi9t pro) mi9t pro sam uzeo jedino i samo zbog toga jer mi se cinilo da ce imati vise custom romova od mi9t, ali oba su podjednako zastupljena sa custom romovima. Tako da ispade da nema smisla mi9t vs mi9t pro, jer u realnom radu sd855 nema neku veliku prednost nad sd730. Pisem za obicnog korisnika mobilnog telefona jer je neko pisao ranije da se ne primecuje razlika izmdju procesora u realnom radu, i da vecina korisnika nece znati koji je procesor unutra. Sem nas ovde na benchu i jos onih koji prate te tehnoloske inovacije.

Da dodam da se ni meni ne svidja sto mnogo dobrih xiaomi telefona nema OIS na kameri.
 
Poslednja izmena:
A jeste svi nosimo stative sa sobom baš. Ja sve iz ruke, nikakva oprema me ne zanima.
Vidi se koliko je procesor u 9T inferiorniji po dužini postprocesinga u Gcam, plus 4k 60fps. Da ima M9T OIS prešao bih sa Mi 8 lagano. Ovaj i ne razmatram za kupovinu, nije mu neki senzor, plus zakrivljen ekran što je po meni minus. Svakako daleko bolja kupovina od LG Velvet.
 
Bolja u odnosu na cenovnu razliku, ali opet je Velvet nesto veci rang.
5G telefon (tamo za koga je bitno), SD765G, 8/128 osnova, IP68, ima OIS, bezicno punjenje...
 

Ja sam nesto slicno pisao za Mi 9T I 9T Pro da nema razlike u radu, imao sam ih oba na stolu. Moj kolega sa kojim se druzim svakodnevno ima Pro verziju i ja koji imam ovaj obican a i pre dok nisam uzeo ja svoj 9T sam imao prilike da drzim oba modela u ruci jer od kolege sef ima isti kao moj telefon pa sam uporedjivao i razlike su zanemarljive. Cak kolega kada je uzimao telefon u MTS-u je isao da mu daju Mi 9T i tako ga je koristio mesecima misleci da ima obicnu verziju a na kraju se ispostavilo da je dobio Pro. Osim jaceg procesora, malo bolje kamere, i brzeg QC punjaca nema apsolutno razlike u ova dva telefona.

Isto kazem i za Mi Note 10 Lite da je razlika izmedju ova dva telefona toliko zanemarljiva da jednostavno i to sto je bolje na Note 10 Lite gubi smisao zbog njegove debljine. I kada kazem da je to problem sigurno ce pre ili kasnije da se pojavi neko ko je kupio Note 10 Lite i to ce reci, jer 10 mm se itekako oseti kada se drzi u ruci a i samim time tezi je telefon. A jos kada se stavi telefon u silikonsku masku bice sigurno jos za nijansu deblji.

Kamere koje se ovde pominju na Note 10 Lite, sve to stoji na papiru da su kod Note 10 Lite jace ali u generalnom radu i kako ljudi koriste telefone i njihovo poznavanje ISO vrednosti kazem da neko sa 9T moze da dobije bolje slike ako se razume u podesavanja. Ali kako vecina sada kupuje telefone da bi slike kacili na fejs ili instagram onda nema sta da pricamo kada ih kompresija ubije. Razlika gde moze da se vidi je da se sirov RAW format prebaci na racunar pa da se pokaze prava razlika, ovako dzaba pricamo.
 
Poslednja izmena:
A jeste svi nosimo stative sa sobom baš. Ja sve iz ruke, nikakva oprema me ne zanima.
Vidi se koliko je procesor u 9T inferiorniji po dužini postprocesinga u Gcam, plus 4k 60fps. Da ima M9T OIS prešao bih sa Mi 8 lagano. Ovaj i ne razmatram za kupovinu, nije mu neki senzor, plus zakrivljen ekran što je po meni minus. Svakako daleko bolja kupovina od LG Velvet.
Pa ni ja ne nosim stative , isto fotografisem iz ruke u LL. Ne kazem da nema razlike sa i bez OIS, ali meni OIS nije nesto da mi mi8 bude bolji od mi9t. Vise mi je tu sveukupan utisak bitniji od OIS.
Vise bih voleo da ga ima ali meni vise znace izgled, izrada . Mi9t je elegantniji od mi8.

Tako i ovaj telefon ce neko naci da mu se svidja i kupiti ga.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam nesto slicno pisao za Mi 9T I 9T Pro da nema razlike u radu, imao sam ih oba na stolu. Moj kolega sa kojim se druzim svakodnevno ima Pro verziju i ja koji imam ovaj obican a i pre dok nisam uzeo ja svoj 9T sam imao prilike da drzim oba modela u ruci jer od kolege sef ima isti kao moj telefon pa sam uporedjivao i razlike su zanemarljive. Cak kolega kada je uzimao telefon u MTS-u je isao da mu daju Mi 9T i tako ga je koristio mesecima misleci da ima obicnu verziju a na kraju se ispostavilo da je dobio Pro. Osim jaceg procesora, malo bolje kamere, i brzeg QC punjaca nema apsolutno razlike u ova dva telefona.

Isto kazem i za Mi Note 10 Lite da je razlika izmedju ova dva telefona toliko zanemarljiva da jednostavno i to sto je bolje na Note 10 Lite gubi smisao zbog njegove debljine. I kada kazem da je to problem sigurno ce pre ili kasnije da se pojavi neko ko je kupio Note 10 Lite i to ce reci, jer 10 mm se itekako oseti kada se drzi u ruci a i samim time tezi je telefon. A jos kada se stavi telefon u silikonsku masku bice sigurno jos za nijansu deblji.

Kamere koje se ovde pominju na Note 10 Lite, sve to stoji na papiru da su kod Note 10 Lite jace ali u generalnom radu i kako ljudi koriste telefone i njihovo poznavanje ISO vrednosti kazem da neko sa 9T moze da dobije bolje slike ako se razume u podesavanja. Ali kako vecina sada kupuje telefone da bi slike kacili na fejs ili instagram onda nema sta da pricamo kada ih kompresija ubije. Razlika gde moze da se vidi je da se sirov RAW format prebaci na racunar pa da se pokaze prava razlika, ovako dzaba pricamo.
Da, ali mi9t skoro vise da ne moze da se kupi vise. Jos to sto ima po skladistima i to je to.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da, ali mi9t skoro vise da ne moze da se kupi vise. Jos to sto ima po skladistima i to je to.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Samo polako da se granice otvore i malo se sredi situaciju, bice ga uskoro da nece znati sta ce sa njime. Jos uvek je to aktuelan model i nece on tako brzo otici u zaborav.
 
Drug je trazio pre koju nedelju, i receno mu je da Mi 9T verovatno vise nece dobijati.
Zvanicna prodaja je u pitanju.

Nema logike, pitanje je da li se proizvodi i dalje.
Onoliko koliko mu je bila spustena poslednja cena toliko kosta sada RN9 Pro.

Pitanje je da li je u proizvodnji vise.
A nesto sumnjam da ce tako lako dolaziti i do ovih drugih dobavljaca.
 
Ja sam sam tacno pre 15 dana uzeo sa KP. Tacnije 7-og ga sam ga porucio a stigo mi je dva dana kasnije.
 
Kod saomija je vec star model od 4-5 meseci, a kamo li od vise od god dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kod nas kod zvaničnog Xiaomi distributera je rečeno da Mi 9T/Pro više neće dobijati jer je model zvanično EOL (end of life). A bih rado se vratio na 9T Pro, što se mene tiče više nikad edge screen...


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod nas kod zvaničnog Xiaomi distributera je rečeno da Mi 9T/Pro više neće dobijati jer je model zvanično EOL (end of life). A bih rado se vratio na 9T Pro, što se mene tiče više nikad edge screen...


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Oces menjas, sto kaze Madjarica. Glavu za glavu, Mi Note 10 za Mi 9T. :D
 
Poslednja izmena:
Zasto ti toliko smeta edge display?
Ako je zbog slucajnih pritiskanja, zar nije xiaomi ubacio opciju da smanjis osetljivost edge dela ekrana?
 
Na KP se pojavila 6/64 verzija 295-300€. Bice to na leto fina cena za telefon kada padne malo.
 
Dugo sam vagao cime da menjam svoj A3, negde do 250e, pa sam se lomio izmedju 9S i Realme 6, pa sam za koji dinar vise uzeo u obzir i 9T, ali sam odlucio da pazarim Mi Note 10 Lite na kraju.
Preko oglasa naravno jer mi je u okviru budzeta od oko 300e ta 6/64 verizja, ali vidim da ima svega par oglasa tek za 6/64 verizju a jedini KP clan od kojeg sam kupovao Xiaomi telefone do sada, jos ne radi... Pa ne znam da li njega da cekam.
 
Dugo sam vagao cime da menjam svoj A3, negde do 250e, pa sam se lomio izmedju 9S i Realme 6, pa sam za koji dinar vise uzeo u obzir i 9T, ali sam odlucio da pazarim Mi Note 10 Lite na kraju.
Preko oglasa naravno jer mi je u okviru budzeta od oko 300e ta 6/64 verizja, ali vidim da ima svega par oglasa tek za 6/64 verizju a jedini KP clan od kojeg sam kupovao Xiaomi telefone do sada, jos ne radi... Pa ne znam da li njega da cekam.
Sacekaj malo. Nemoj zuriti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Necu, ali mi treba novi telefon recimo do kraja juna.

Opet, ima samo taj jedan clan od kojeg sam sebi i familiji do sada uzeo 4 Xiaomija i u njega imam apsolutno poverenje, pa bih svakako njega sacekao. Zamalo da narucim Mi 9T ali kada sam video izlozeni Mi Note 10 Lite prosto me je kupio izgledom jer je telefon bas top sto se tice i dizajna i velicine.
 
Necu, ali mi treba novi telefon recimo do kraja juna.

Opet, ima samo taj jedan clan od kojeg sam sebi i familiji do sada uzeo 4 Xiaomija i u njega imam apsolutno poverenje, pa bih svakako njega sacekao. Zamalo da narucim Mi 9T ali kada sam video izlozeni Mi Note 10 Lite prosto me je kupio izgledom jer je telefon bas top sto se tice i dizajna i velicine.
Pa, nazovi ga , tog prodavca, pa vidi da li ce imati telefon do kraja juna. Ja bih sacekao. Ne bih uzimao nesto da imam a nije to bila zelja [emoji1]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pitao, kaze uskoro. Ali ono kada te svrbi novi telefon pa nemas strpljenja hah.
Sacekacu svakako kraj juna, meni i ova sadasnja cena od 300€ deluje korektno za ovaj telefon, to je 100€ manje nego regularna.

Mislim da nemam bolji izbor za te pare, svakako je bolji od 9S i Realme 6, a mogu da izdvojim tih 50€ vise.

Jedino eto mozda Mi 9T ali prevashodno mi se na ovome vise svidja dizajn, a i noviji je taman.
 
Pa , nisam siguran da je mi9t bolji. Jedino sto ima taj full skreen display bez rupica, notcheva. Po sveu ostalom egal ili je mi note 10 lite bolji. I meni je lepsi mi note 10 lite
 
Nisam mislio da je striktno bolji, nego da je barem konkurentan.

Kada gledam ovaj mi vise dodje naslednik Mi 9 Lite nego Mi 9T.

Jedino mislim da 9T ima prednost u dodatnim kamerama, jer koliko znam 9T ima bolju ultrasiroku i telefoto, ovaj ima depth i makro kamere koji su meni uvek nekako vise stvar fore nego korisnosti.
Mada meni nije ni to toliko prebitno.

Imam sada A3 a nekako mi je postao potreban veci ekran pre svega jer sve vise koristim telefon za editovanje neke dokumentacije za posao, a na A3 ume to dosta da bude nepregledno.
Zato sam gledao u pravcu 9S, taman veliki ekran, ali bi se onda odrekao amoleda, tako da mi ovaj ispunjava uslove i dovoljno velikog ekrana i amoleda.
 
Ne znam. Po meni mi note 10 lite ima bolju kameru ovako na papiru od mi9t. Bolji i malo veci senzor od mi9t. Pricam o glavnoj kameri.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Definitivno je i meni za oko zapao 10 lite ali mozda je bilja opcija da se ide na 6/128gb jer razlika u ceni je samo 20€.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Da, ja sam uvek za tu opciju 6/128

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da jeste.
S tim da rekoh, budzet mi je oko 250e bio namenjen za novi telefon pa sam se izduzio za jos tih 50e za ovaj, a onda jos da se izduzujem za 128 verizju, bilo bi mi previse u odnosu na pocetnu granicu.
A i nisam neko ko koristi pregrst aplikacija, evo na A3 koji mi je 64 imam 30GB slobodno.

Znam da ovaj nema prosirivu memoriju ali nesto ne vidim nacin na koji bi mogao da dodjem do praga tih 64.
 
Nazad
Vrh Dno