Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Meni prvi zanimljivi xiaomi u zadnje 2 godine. U cenovnom razredu sa pixel 4a.
 
Ovo je ok cena za fon sa zakrivljenim ekranom odnosno tim premium izgledom a realno je i da padne vremenom... e sad ima ljudi kojima se to ne svidja isto tako nekome ne odgovara popup kamera na 9t tako da generalno ok samo nek stancuju telefone za svakog po nesto.
 
Samo mi nije jasno kako svi kad prave telefone sa zakrivljenim ekranom naprave tako da se bezeli sa strane ne vide. Samo saomi napravi da se vide.
 
Samo mi nije jasno kako svi kad prave telefone sa zakrivljenim ekranom naprave tako da se bezeli sa strane ne vide. Samo saomi napravi da se vide.

Verovatno zato sto ti ekrani od ivice do ivice kostaju mnogo vise pa bi time i cena telefona bila daleko skuplja, ovako pribegavaju nekim forama pa kod koga prodje proslo je kod koga ne taj ide dalje i trazi sta mu odgovara.
 
Pa da,zato je saomi uvek i delovao kao low budget marka. Svakako lep telefon.
 
Pa da,zato je saomi uvek i delovao kao low budget marka. Svakako lep telefon.

Pa zavisi koji model odaberes, ima i xiaomi telefone koji mogu dobro da te opale po dzepu dok brojis evrice za njega. Zato je dobro sto kod njih mozes uvek da nadjes dobar telefon prema svom dzepu. Koliko god izgledalo konfuzno sta rade sa imenima i modelima telefona ali idu na tu kartu da bukvalno pokriju sve cenovne segmente i da ostalima proizvodjacima ne ostave prostora za korekcije cene, pa tako ili da idu u minus da bi se probili na trzistu pa vremenom da polako dobijaju na popularnosti pa pocnu da posluju sa profitom a do tada xioami ne dozvoljava ni jedan evro da im isklizne iz ruku ako ne mora.
 
Ako je neko uspeo da zakrivi displej kao niko to je Xiaomi sa Mi Mix Alpha. Dalje od toga ne ide. Ako cemo da pricamo ko koliko moze da ih zakrivi.

A sad da li ce biti zakrivljen da se ne vidi bezel nimalo ili se nazire, po meni trivijalna stvar.
Sigurno da su skuplji oni koji su vise zakrivljeni, ali opet to je za telefone koji kostaju vise nego duplo nego ovaj.
 
Svakako lep telefon ali trenutno skup za ono što nudi.
Pitanje da li ce ga biti kod operatera.
 
Nije da ima veliku konkurenciju u tom cenovnom rangu sa zakrivljenim amoled ekranom. Na oglasima ga već neko nudi za 300€, u prodavnici će verovatno biti 45-50k za koji dan.
 
A71 mu je konkurencija. Svakakonje ovaj fon skup za svoju ponudu.
Kamera prosek proseka, ekran je ok ali verujem da nije u rangu a71. Procesor prosek. Dobra baterija je plus. Po meni kad padne na 260-270 evra top kupovina.
 
Ne znam sta je tacno "prosek" s obzirom na kategoriju ali nije bas prosek, posebno ne u odnosu na A71.

Prvo sto je u odnosu na A71 koji je komad plastike ovaj flagship po dizajnu prakticno. Em dizajn em kombinacija metalnog ovkira i GG5 sa obe strane.
Oba telefona imaju SD 730 koji nije najnoviji SD serije 7 ali je i dalje jedan od boljih cipseta u srednjoj kategoriji, taman balansirana snaga i energetska stedljivost.
Sto se tice kamera A71 ima GW1 a ovaj IMX 686, a znamo vec zasto Samsungovi senzori vaze za jeftinije, jer su iza Sony pandana.
10 Lite veca baterija, brze punjenje.

A71 moze imati samo kvalitetniji ekran i nista vise u odnosu na ovaj.
 
Pa kamera je realno prosek. Ultrawide je prosecna a makro je beskorisna bezmalo.
Svakako mu u prilog ide premium izrada, ali me odbija notch koji je sad bas demode.
 
Bice zanimljivo od naredne A klase, Samsung je najavio da spusta OIS u A klasu, morace i kinezi da se otvore s tim u nizem segmentu

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Samsung ako bude dizao cene sa donosenjem unapredjenja dzaba.
Njihova A serija po trenutnim cenama je skroz nekonkurentna Xiaomiju.
Jedino sto istinski nude kao prednost je najbolji ekran u klasi.
 
Svakako ce cene ici na gore. Pre godinu dana je mid range telefon kostao 250€, danas kosta 350€.
Iduce godine 400€+
 
Preskupo je ovo, telefon jeste lep ali pored Mi 9T nema sta da trazi. Jer kada se pogledaju ova dva telefona po spec nista se jedan od drugoga ne razlikuju puno a i tamo gde se razlikuju nije nesto znacajno pa da toliko kosta ta razlika. Ovo je samo lov u mutnome i kao sto vec napisah da bukvalno pokriju svaki cenovni cosak da jednostavno ne ostave drugim proizvodjacima ni malo lufta da se negde uguraju.

Da su za ovu cenu ponudili 6/128 pa covek i da kaze ali 6/64 mora da ide mnogo nize sa cenom.

Ovo je telefon od skoro 10 mm i to ce se dobro oseti u ruci i u dzepu.
 
Pa sad, od Mi9t ima malo bolji procesor sto se tice grafickih performansi, ima ufs2.1 nasparam ufs2.0 kod mi9t , ima bolju kameru od mi9t , ima brze punjeje od 30w nasparam 18 kod mi9t, i ima jacu bateriju, i jos poneke sitnice. Jedina prednost mi9t je ekran bez rupe ili notcha.
Cena je ok za telefon jer je tek izisao, naravno da ce to ici dole. Mi9t je bio isto oko 340evra 6/64GB kad je izisao.
 
Tek se pojavio i u zvanicnoj radnji sa popustom je 345€. Kod svercera za 3-4 meseca ce ici za 260-70. I bice tada top kupovina.
Samo me uzasno smara ovaj notch [emoji2357]
 
Mi 9T je kostao 45k kada je izasao. Ili vise nesto.
Sada sam video da ima samo jos u jednom zvanicnom lancu po ceni od 40k.
Ja mislim da ga u zvanicnu prodaju vise nece ni dobavljati, nema ga nigde skoro a koliko sam video na Mi 9T temi jedva ga nalaze i na oglasima.
Ovaj jeste skup kada se uporedi sa najpristupacnijom cenom sa oglasa, sto nije bas fer poredjenje.

Kada se uporedi realno, to je to. Novi model koji odgovara po ceni i specifikacijama Mi 9T kada se pojavio.

Sada ostaje taj cenovni prostor kod novih modela izmedju Redmi Note 9 Pro i ovog telefona, ta neka razlika od 10k.

To ocekujem da ce da popuni Redmi 10X serija.
 
Pa sad, od Mi9t ima malo bolji procesor sto se tice grafickih performansi, ima ufs2.1 nasparam ufs2.0 kod mi9t , ima bolju kameru od mi9t , ima brze punjeje od 30w nasparam 18 kod mi9t, i ima jacu bateriju, i jos poneke sitnice. Jedina prednost mi9t je ekran bez rupe ili notcha.
Cena je ok za telefon jer je tek izisao, naravno da ce to ici dole. Mi9t je bio isto oko 340evra 6/64GB kad je izisao.

I sve to sto si nabrojao, koliko ljudi ce da primeti u svakodnevnom radu.

Bolja kamera, tesko. Veca baterija, da ali time je telefon deblji i tezi. Procesor takoreci isti, brze punjenje ok ali time i brze zagreva bateriju i time je brze degradira.

Zato kazem razlike izmedju ova dva telefona su toliko male i nebitne za svakodnevnu upotrebu obicnih korisnika. I ta razlika ako postoji nece je primetiti.
 
Za 300e ima na oglasima 6/64 kod jednog profavca, kod drugih krece od 325e. Ovih 300e za pocetak je ok, sasvim ok, ima ovaj fon dosta prednosti u odnosu na mi 9t, uz manu tog notcha, ne znam sto bar punch hole (sa strane) nisu stavili. Svejedno sasvim ok fon, poprilicno iznenadjenje za mene, pozitivno iznenadjenje.

Ne znam samo sta je sa Realme-em, ocel oni neki konkurent ovom i mi 10 lite izbacivati....Cenim da bi mogli da izadju sa nekim fonom sa mediatekom 800/820, punch hole, 90hz ekran i manjom baterijom i da napravr joa bolji deal....Sta bi bilo kad bi bilo.

Beosoft: Kamera na ovome je primetno bolja nego na mi 9t, pogledaj testove. Plus mi 9t nazalost je gotovo nemoguce nabaviti trenutno i tesko da ce ga biti uopste vise u nekim ozbiljnijim kolicinama kod nas.
 
Poslednja izmena:
Dobar telefon i ok cena, cak i u radnjama (340-350e sa onim popustom).

Veci je problem sto korisnici 9T (Pro) (medju koje i ja spadam :D) nemaju sta da uzmu, a da je vredno doplate.

Za 270e (9T) sam dobio cist 1080p 60Hz Amoled ekran, SD 730, 6/64 (UFS interna memorija), IMX 586 koji kida uz GCam, odlican zvuk i odlicnu autonomiju.

Za nas je iz Xiaomi ponude osetan upgrade samo Mi 10 (Pro) koji je preskup, a proslo je godinu dana od izlaska 9T.
 
Poslednja izmena:
Realme ima premijeru sledece nedelje za X3 SuperZoom.

Navodno SD 855 i LCD na 120Hz.
 
Dobar telefon i ok cena, cak i u radnjama (340-350e sa onim popustom).

Veci je problem sto korisnici 9T (Pro) (medju koje i ja spadam :D) nemaju sta da uzmu, a da je vredno doplate.

Za 270e (9T) sam dobio cist 1080p 60Hz Amoled ekran, SD 730, 6/64 (UFS interna memorija), IMX 586 koji kida uz GCam, odlican zvuk i odlicnu autonomiju.

Za nas je iz Xiaomi ponude osetan upgrade samo Mi 10 (Pro) koji je preskup, a proslo je godinu dana od izlaska 9T.

E pa to, nazalost....Nista nisu napravili ove godine, vredno velike paznje...Nekako sve refresh u refresh...

ryzen: Na njega ne gledam kao konkurenta, direktnog. Pre bih uzeo midrange cpu+amoled na 90hz, nego (i dalje flag) sd 855 i lcd na 120hz. Za tu cenu, a cenim da ce biti slicna ko ovom fonu, mora da ima amoled.
 
Dobar telefon i ok cena, cak i u radnjama (340-350e sa onim popustom).

Veci je problem sto korisnici 9T (Pro) (medju koje i ja spadam :D) nemaju sta da uzmu, a da je vredno doplate.

Za 270e (9T) sam dobio cist 1080p 60Hz Amoled ekran, SD 730, 6/64 (UFS interna memorija), IMX 586 koji kida uz GCam, odlican zvuk i odlicnu autonomiju.

Za nas je iz Xiaomi ponude osetan upgrade samo Mi 10 (Pro) koji je preskup, a proslo je godinu dana od izlaska 9T.
Ja ni za Mi 8 nisam našao pravi upgrade a da ne košta više od 500e. :d
Meni je ovo zanimljiv telefon, mada ne vidim zašto bi neko menjao Mi 9T za njega.
 
Sve je teze i teze opravdati upgrade jer razlike nisu toliko ocigledne vise kao nekad
 
I sve to sto si nabrojao, koliko ljudi ce da primeti u svakodnevnom radu.

Bolja kamera, tesko. Veca baterija, da ali time je telefon deblji i tezi. Procesor takoreci isti, brze punjenje ok ali time i brze zagreva bateriju i time je brze degradira.

Zato kazem razlike izmedju ova dva telefona su toliko male i nebitne za svakodnevnu upotrebu obicnih korisnika. I ta razlika ako postoji nece je primetiti.
Pa ako tako gledas onda vecina nece primetiti rad ni na mnogo skupljim telefonima.
Uporedjivao sam specifikacije kamere na mi9t i na ovom. Na ovom je malo veci senzor kako pozadi tako i na selfi kameri.

Ako uporedjujes telefone i cene sada onda je bolje kupiti mi9t ali ako uporedjujes cene kad je izisao mi9t i ovog sad, cene su iste a ipak je ovaj malo bolji po specifikacijama.

Do pre par godina ste svi zeleli velike baterije u telefonima sad kad ih ubace onda je telefon debeo. [emoji16]

Fast charging je odlicna stvar, meni na mi9t pro nije degradirala baterija. A uvek koristim samo brzi punjac. Cak i nocu ostavim da se puni do ujutru.
Ali ako neko zeli moze da puni sporo,
Medjutim brzo punjenje uvek dobro dodje. Op ili realme imaju jos brze punjace pa se cene tih telefone ne opravdavaju.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sve je teze i teze opravdati upgrade jer razlike nisu toliko ocigledne vise kao nekad

Upravo to.

Posebno kod Xiaomija, njihova fizlozofija je vise da refreshuju ponudu nego da nude neki istinski upgrade.

A i realno, nema toliko napretka tehnoloski da se sad izmisljaju neke inovacije ili nude ko zna kakva unapredjenja.

Sta znam, mozda je moguce skoro u ovo kategoriji nuditi veci refresh rate ili bezicno punjenje cisto da se ponude neki novi mementi za tu cenu.

I jos jedna stvar, konkurenicja je stvarno slabija vise nego ikada... Huawei je prakticno ispao iz price u toj kategoriji, narocito sada, Nokia je bila bas fino uletela sa svojim midrejndzerima kad je vaskrsla.
Samusung i dalje naplacuje, tj preplacuje samo brend i odlican SAMOLED, dok modele opskrbljuje svojim skromnim Exynosom ili MediaTekom slabijim od konkurencije, i sve to pakuje u plastiku sto se ne svidja bas svima.
Motorola je sa svojom G serijom bila isto dobar igrac, sada i oni izbacuju telefone koji su za die hard fanove Moto brenda.
LG vidim da je sa Velvetom krenuo sa preoptimisticnom cenom u taj segment gde dominira Xiaomi.
Realme ide na to da kopira Xiaomi filozofiju, videcemo kako ce to ispratiti, posto nije lako kada na jedan Realme Xiaomi izbaci 4 svoja telefona.
 
Nazad
Vrh Dno