Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Baterija je stvarno fenomenalna.
Mogli su komotno da stave i manju, recimo od 4.500 mAh i opet bi bila odlična, mada se ne žalim svakako.

Najbolje od svega je kako su toliku bateriju uklopili u telefon koji nije baš prevelik pa su ga "udebljali" a opet tako dizajnirali da se ta debljina niti primeti niti oseti.
 
Све захваљујући обореним ивицама напред и позади.
 
Imao sam pre ovog telefona Redmi Note 8 Pro, koji je par grama lakši od Mi Note 10 Lite, ali mi je uvek bio prisutan osećaj da je pretežak jer mi je u ruci ta težina delovala neizbalansirano.
Dok sada to nije slučaj, verujem da ulogu u tome ima baterija koja zauzima vertikalnu polovinu telefona, sigurno da utiče na bolji raspored težine.
 
Je l je kupovao neko ovaj tel u kragujevcu po nekoj dobroj ceni. Uzeo bi ga moj cale. Ako jeste moze info u dm.
 
Kako upliti ovu opciju ako drzim iskljucene tastere odnosno koristim gestures za kretanje kroz meni?
6fbdacaefa25ee5e3e1fdc27b71453c9.jpg
 
Dodatne postavke-Prikaz na punom ekranu-Pokreti na celom ekranu

Edit:Nisam video sliku koju si postavio nego sam požurio malo...;)
 
Poslednja izmena:
Msm da ne može nikako ako ne koristiš tastere...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Haha ladno su to ispustili iz vida, kontam da ni ne znaju da im ovo ne radi ukoliko nema tastera

Mislim da bi trebali malo da pogledaju samsung korisnicki interfejs (posto se danas svi kopiraju), mogli bi dosta da nauce i implementiraju.
Jos sam na ui11 ali imam osecaj da je i mi ui12 samo dizajnerski doteran, nisu se previse bavili funkcionalnoscu sistema.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Onog momenta kada budu počeli da kopiraju Šljamsung ja ih više neću kupovati...
 
Ne mislim bukvalno da kopiraju, ne mozes da poreknes da njihov ui ima neka sjajna resenja koja ovde fale za lakse koriscenje.

A ne mozes ni da poreklnes da svi sve jedni-druge kopiraju tako da... zakrivljeni ekran su prvi ubacili oni, a koristis ovaj telefon.

Od applea su uzeli sad notification centar... note 10 lite izgledom je identican kao p30 pro, ja koristim foliju od p30pro na njemu

Huawei citav zivot kopira apple, sad su se malo osamostalili kad su usli u kes.

Sto se mene tice nek rade sta oce, samo da za sto manje para imam sto bolji uredjaj

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ako su nešto kopirali neka su novi kontrolni centar i centar za notifikacije.

Oduvek smatram da bi ta dva trebalo da budu zasebna, pre svega jer notifikacije dobijaju više prostora. A lako je navići se, sa jedne polovine telefona spuštaš jedno a sa druge drugo.
Ono šta je meni konfuzno na MIUI-u su podešavanja, tj. raspored, kategorisanje, nekada i same opcije. Sve mi deluje kao da nije optimalno sortirano, uvek se pogubim kada mi zatreba nešto, retko iz prve nađem opciju koju tražim.
 
Ja koristim miui vec 4 godine i jos uvek ne znam u podesavanjima gde je sta. Tu je pravi haos.
 
E o tome vam pričam :)
Zato kazem, na mi ui12 koliko sam gledao na youtube oni su samo sminkeraki deo odradili, nista konkretno.
Ali dobro, svakako sam mnogo zadovoljan uredjajem, to su neke sitnice koje bi se dale ispeglati.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pa da,ispod haube nista nisu uradili, tu nista ne rade već godinama.
Istina je da sto se tice softvera imaju jos mnogo da uce ali zato daju dobre uredjaje za male pare.
 
Jel ima neka fora za otkljucavanje bootloader-a bez cekanja?
 
Nije losa ideja. :D Da li neko ima problem sa pregrevanjem? Juce prilikom video razgovora na Viberu telefon se uzario, mobilni net (4g). Kad sam zavrsio razgovor sacekalo me je obavestenje o overheating-u. I da, tom prilikom dok je bio uzaren, baterija se crpila veoma brzo.
 
Koristim jednu sim karticu, da li je bitno u koji slot cu da je stavim?
 
Nije, ja sam svoju stavio u slot za koji sam mislio da je prvi, ispostavilo se da je drugi. Nije bitno uopšte.
 
Mislim da ćemo uskoro na MIUI 12, prekjuče je krenuo za Mi Note 10.
 
Skinut sa punjaca oko pola 7, kada sam ustao posle 2h telefon je bio na 94% baterije, sve je bilo pogaseno pa , radi AoD. Da li je ovo normalno da je toliko potrosio?
813595f324b3d05a6d21a49518a4fb5a.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nista neobicno za xiaomi, meni zna da potrosi i do 10% preko noci.
 
Da li si skoro uzeo telefon, odnosno da li ti je to neko od prvih punjenja?

Meni se slično ponašao na početku, recimo nekih desetak dana i nakon prvih par punjenja, primetno je baterija curila, a onda se vremenom stabilizovala da kažem.
 
Da li si skoro uzeo telefon, odnosno da li ti je to neko od prvih punjenja?

Meni se slično ponašao na početku, recimo nekih desetak dana i nakon prvih par punjenja, primetno je baterija curila, a onda se vremenom stabilizovala da kažem.
Telefon uzet prekljuce, nov u telenoru, ovo je drugo punjenje bilo.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Mislim da je onda sve ok, kao što rekoh i meni je tako bilo.
Softveru treba malo vremena tj. tvog korišćenja telefona da bi prilagodio resurse baterije, odnosno da ona opcija adaptivne baterije dobije na značaju.
Takođe mi je najviše trošio u režimu mirovanja, ali vremenom valjda prosto nauči i adaptiran potrošnju pa će tako i baterija da ti se stabilizuje.
Isto su pisali neki članovi ovde na temama o drugim telefonima.
 
A da li vam se desava da pocnu animacije da seckaju? Sve dok ga ne resetujem ne dodje sebi.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nisam primetio. Mada ja nemam baš oko da registrujem seckanja osim ako nisu dosta primetna.

U nekom konkretnom slučaju primetiš ili kako?
 
Nazad
Vrh Dno