Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Bilo bi čudo da si dobio slušalice jer Xiaomi ih nikada nije ni pakovao uz telefone, koliko ja znam.

Elem, pokušavam da shvatim AOD, odnosno njegovu osvetljenost. Nekada je jasno osvetljen a nekada je zatamnjen, s tim da mi deluje da nema pravila. Recimo, mislio sam da se pojača kada uzmeš telefon, međutim ne uvek, prosto ostane zatamnjen i tako prilično beskoristan na jakom suncu na primer.
Zatim sam posmatrao kako funkcioniše kada telefon miruje, nekada se zatamni odmah po spuštanju telefona a nekada prođe vremena, nije mi jasno po kojim pravilima funckioniše?

I nije mi jasno zašto nisu omogućili da se AOD pali ili na jedan dodir ili podizanjem telefona, isto tako i da se gasi skroz posle kratkog vremena. Ova on/off opcija je baš bazična, i koliko znam kod svih drugih ima daleko više opcija za paljenje i gašenje AOD.
Ne znam da li možda MIUI 12 donosi neke novine.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam primetio AOD sija u zavisnosti od toga koliko je osvetljena prostorija, pokrijete vrh telefona dok miruje i on ce smanjiti osvetljenje.

Idealno podesavanje za AOD bi bilo da bude prikazano samo ukoliko postoji neka notifikacija, ukoliko ne postoji da bude skroz smanjeno osvetljenje ili ugaseno.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi čudo da si dobio slušalice jer Xiaomi ih nikada nije ni pakovao uz telefone, koliko ja znam.

Elem, pokušavam da shvatim AOD, odnosno njegovu osvetljenost. Nekada je jasno osvetljen a nekada je zatamnjen, s tim da mi deluje da nema pravila. Recimo, mislio sam da se pojača kada uzmeš telefon, međutim ne uvek, prosto ostane zatamnjen i tako prilično beskoristan na jakom suncu na primer.
Zatim sam posmatrao kako funkcioniše kada telefon miruje, nekada se zatamni odmah po spuštanju telefona a nekada prođe vremena, nije mi jasno po kojim pravilima funckioniše?

I nije mi jasno zašto nisu omogućili da se AOD pali ili na jedan dodir ili podizanjem telefona, isto tako i da se gasi skroz posle kratkog vremena. Ova on/off opcija je baš bazična, i koliko znam kod svih drugih ima daleko više opcija za paljenje i gašenje AOD.
Ne znam da li možda MIUI 12 donosi neke novine.
To da se AOD pali na 1 dodir je glupost, onda je totalno nepotrebno njegovo postojanje. To onda i nije AOD. Npr ima opcija da kad se telefon podigne uključi se ekran i prikazuje lockacreen.
Ovo za osvetljenje AOD je ok stvar, kad si u sobi sa malo svetlosti telefon odlučuje da smanji jačinu AOD da ti ne bode oči, a sasvim je dovoljna da sve vidiš. Dok kad ima više svetlosti telefon podigne osvetljenje da bi prikaz bio jasniji. Na xeu 12 ima opcija da se AOD isključi ako se telefon ne koristi neko vreme i ako leži u mrklom mraku, ne znam da li ima i na stock. A kad se uzme telefon u ruke AOD se aktivira. Takođe ima i opcija da se podesi period uključenosti AOD. Sve u svemu dobar je i koristan i najbolji posle Samsungovog. Ipak je Samsungov AOD najbolji i ima daleko najviše opcija i mogućnosti.
 
Ja nikad u zivotu nisam dobio slusalice uz xiaomi a promenio sam ih barem 6-7 [emoji23]
 
Pogledaj bilo koji unboxing na youtube za mi 9 ili bilo koji drugi telefon i nigde slusalica.
 
Možda je dobio van pakovanja, neke na "poklon". Ja nikad slušalice uz Xiaomi nisam dobio, a dosta sam modela kupio, plus sam sa mnogima prvi otpakivao njihove nove Xiaomi telefone i nigde slušalica nije bilo.
 
Sta je dobio van pakovanja to je druga stvar ali u samom vakum pakovanju ih sigurno nije nasao.

Isto sam dosta njihovih telefona uzeo i ni sa jednim nisam dobio slusalice, a uzmem posle ko zna koliko godina Alcatel 5V i u paketu slusalice.

Verovatno su odlucili tako u Xiaomi da bolje ne stavljaju nikakve slusalice nego neke krseve koje bi im samo poljuljale reputaciju.
 
isto mi 9, kupljen u mi shopu u uscu... dobio sam vakum pakovanje... nije bilo slusalica u pakovanju
 
Ovo je moj red:Redmi1s,Redmi3s,MiMax,MiA1,Redmi5plus,RedmiNote5,PocoF1,Mi9T,MiNote10Lite...
Mislim da ni u jednom nisu bile slušalice,nisam siguran za MiA1...
 
Mali osvrt nakon par dana korištenja i usporedba sa OP6T.
Stvarno je lijepi mobitel, vrhunska izrada, izgleda skuplje nego je.
Ovaj notch mi puno manje ide na jetru nego onaj na OP6T.
Brzina u radu dobra, nema neke razlike naspram SD845 u OP6T, rama ionako ima isto, 6GB.
Ekran je malo bolji na OP6T ali možda je do zaobljenih rubova na Notu-u ali polako se privikavam.
Vidljivost na suncu dosta bolja nego na OP6T, zvuk je sličan.
Stock kamera bolja na Note-u nego na OP6T, Gcam je druga priča i tu OP6T ubija, pogotovo u uvjetima sa manje svijetla.
Baterija za sada drži 2 dana sa cca 6-7 SOT-a i dvije SIM kartice sa koma signalom.
AOD je dosta bolji nego na OP6T gdje su ga izmasakrirali kao zbog baterije...
Uglavnom, možda ga ne bi kupio ali kako je ovaj službeni jako sam zadovoljan.
Žena ima MI9T koji mi je realno malo bolji i uvjetno rečeno idealan mobitel (ravan ekran, nema notcha).
Sad čekati MIUI12 i vidjeti kako će biti.
 
Odakle ste porucili Nillkin masku? Na aliju je shipping 37$ pa na gore
Slab izbor dobrih maski na netu za ovaj model.
To je donekle i normalno, ipak ih izbacuju kao lopatom svakih 10 dana :D
 
Poslednja izmena:
Ja porucio na ebay-u. 6.50$ ali ko zna kad ce da stigne, ako i stigne od nasih postara :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Odakle ste porucili Nillkin masku? Na aliju je shipping 37$ pa na gore
Slab izbor dobrih maski na netu za ovaj model.
To je donekle i normalno, ipak ih izbacuju kao lopatom svakih 10 dana :D
Imaš na kupujemprodajem

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Dobro jutro svima.
Od juče vlasnik crnog Xiaomi Mi Note 10 Lite. Moj telefona sa najdužim imenom do sada.
Prešao sam sa Samsunga S8 na njega i prvi utisci su sjajni.
Činjenica je da je malo veći i pre svega teži, tako da će trebati malo navikavanja.
Baterija me je oduševila, za razliku od S8 stvarno je fantastična.
Masku koristim za sada ovu koju sam dobio, ljubitelj sam armor maskica, samo je pitanje koliko će te jake maske još dodatno povećati telefon.
Gledao sam na KP, nema armor maskica još uvek za njega, pa sam poručio sa Alija dve. Videćemo za mesec-dva kada stignu.
 
Sto se tice senzora za gasenje ekrana tokom razgovora, malo sam ga testirao i vidim da ne radi kako treba. To je najverovatnije softverski problem, dok drzim telefon uspravno naslonjen na uho ekran je ugasen, držeći telefon u istom položaju nagnem se u horizontalu i ekran se upali.
 
Koju GCam koristite? Probah par od Arnova i BSG ali mi se ne svidjaju slike nekako, boje su mi tamne, nisu uopste zive i blizu realnosti. Jel ima neko iskustva da nekom sa kojom je zadovoljan?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja koristim ovaj, deluje mi ok nisam nesto previse testirao boje
3b66affa61fc6c5375bdcc2a05dddc3f.jpg
 
nisam neki poznavaoc, ali mi se čini da su noćne bolje nego na stock cam.
6efa7bb9edd9e7df7fcc5d0d2efe0b01.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja koristim Pixel cam...Screenshot_2020-08-07-08-10-39-790_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Sutra bi trebalo da mi stigne telefon, odmah narucio Spigen case i ibywind zastitu za displej, u pakovanju dolaze dve folije za displej, folija za ledja i kameru. Koliko sam mogao da primetim ovaj mob jos uvek nema neku podrsku na XDA. Jel ubacio neko EU rom, kako ste zadovoljni?
 
u čemu je razlika između ovih gcam portova?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
I ja koristim ovu 7.3.018 Burial, probao dosta GCAMova, za sad jedina skroz funkcionise, ne puca i ima ok boje, pravi razliku u odnosu na stock, posebno kod uwide, podesavanja kao sto je napisao neko ranije ovde, s tim sto ultrawide daje malo hladnije boje za moj ukus pa sam sredio u Lib patcheru.
 
Baterija jede malu decu
Dva dana po 5 sati cepa kao od sale, 25min razgovora, nesto malo igrice i wifi 90%
b8b1d637f86b77e692ed38b89001b663.jpg
79551cb3d80c784840576afa496d2f31.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno