Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Jel vi imate ono "dugme" za podešavanje ovih dugmića? Kod mene nema a ne znam da ima negde u podešavanjima to, pritom bar na 10-ak Xiaomi telefona nigde nisam video da nema...
7f896572f8049eaab2182bfd0ee2317b.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Desava se to, uradio si Restore sa Google naloga kada si podesavao telefon?

Pokupi neko podesavanje koje je inkompatibilno i nestane taj "tile". Probaj ovo:
If anybody else facing the same issue, I found a fix.
The issue happens after logging in to your Google and Mi accounts during device setup.
How I fixed it was by installing this app from the playstore (SystemUI Turner):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner
And reset quick settings tiles using it.. that's all.
Now you can edit quick tiles normally without the app, because "Edit" button is back!
Ako ne pomogne, hard reset.
 
Neće ovo verovatno jer nemam rut. Čini mi se da jesam vraćao kontakte, šifre i te sitne stvari s Gugla, sve sem app...

Edit: reset bez brisanja svega s telefona ne može?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti root za ADB komande.
 
Odradio sam na kraju factory reset, sad je sve okej...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav drugari,

Da li koristite neki drugi (bilo koji) launcher na ovom telefonu, ili sve drzite out-of-box?

Generalno, koji od svih tih silnih launchera se najbolje pokazao na Mi telefonima? Vidim da se na dosta mesta pominje da sa Nova launcherom na Mi telefonima hoce da bude problema kod odredjenih aplikacija i widgeta...
 
Nova bez premca

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poco bez premca.
 
Probajte Evie, bez premca. Ima hide apps, double tap to lock, sve u free varijanti...

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Svako ce reci da je bez premca onaj koji on koristi, neko se kune u lawnchair, neko u novu a neko u poco. Ja sam koristio novu oduvek,pa ubacio Poco, dobar je, ali u poredjenju sa novom smesan.
 
После 10 дана коришћења телефона могу рећи само да сам презадовољан батеријом.
47012c99ab561c87df369fb6513fc79a.jpg

57ee2c5be0af3861aa7d82ca4ebab6bc.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari,

Da li koristite neki drugi (bilo koji) launcher na ovom telefonu, ili sve drzite out-of-box?

Generalno, koji od svih tih silnih launchera se najbolje pokazao na Mi telefonima? Vidim da se na dosta mesta pominje da sa Nova launcherom na Mi telefonima hoce da bude problema kod odredjenih aplikacija i widgeta...
Ja sam na Pocophone-u probao dosta launcher-a a Nova mi je najbolja s tim što sam uz Havoc launcher imao neki Shady launcher koji je fluidniji i sa lepšim animacijama od Nove. Na ovom telefonu sam zbog double tap to lock ubacio Novu i radi sasvim lepo. Taj Shady bih ubacio ali nikako da ga nađem jer ga nema na play store-u...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja sam na Pocophone-u probao dosta launcher-a a Nova mi je najbolja s tim što sam uz Havoc launcher imao neki Shady launcher koji je fluidniji i sa lepšim animacijama od Nove. Na ovom telefonu sam zbog double tap to lock ubacio Novu i radi sasvim lepo. Taj Shady bih ubacio ali nikako da ga nađem jer ga nema na play store-u...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=amirz.shade&hl=en

Jel ovaj?
 
Nije, taj sam i ja nalazio na ps. Ovaj je neka crna ikonica i piše Shady a ne Shade...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Po meni je nepotrebno instalirati bilo kakav system launcher pogotovo ako koristi xiaomi, Huawei, Samsung luncher. Ako hoćete takve stvari da koristite sledeći put razmislite o čistom androidu. Nokia, Google ,Motorola, Mi A3

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Ja sam na Pocophone-u probao dosta launcher-a a Nova mi je najbolja s tim što sam uz Havoc launcher imao neki Shady launcher koji je fluidniji i sa lepšim animacijama od Nove. Na ovom telefonu sam zbog double tap to lock ubacio Novu i radi sasvim lepo. Taj Shady bih ubacio ali nikako da ga nađem jer ga nema na play store-u...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ima shady. Instalira se preko magisk.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
65d6c5c6915fcc9d6c0204edd85f1508.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemam rut...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Po meni je nepotrebno instalirati bilo kakav system launcher pogotovo ako koristi xiaomi, Huawei, Samsung luncher. Ako hoćete takve stvari da koristite sledeći put razmislite o čistom androidu. Nokia, Google ,Motorola, Mi A3

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Vidis to si ti a neko drugi ipak voli malo da se igra sa svojim telefonom. Eto ja sam moj Mi 9T instalirao temu koju sam hteo ali mi se nisu svidjale ikone koje dolaze uz tu temu pa sam onda njih zamenuo.

I ja sam do skora koristio Poco Launcher 2.0 ali kako je na miui 12 podrzan app drawer onda mi poco vise nije bio potreban, jel imam ono sto sam hteo a to je da podizanjem od dole na gore dobijam sve app koje imam u telefonu. I najbitnije zasto sam ja instalirao poco je da mogu da stavim 5 ikonica u jedan red a sada i to moze sa app drawer pa tako da onda poco je kod mene postao suvisan.
 
Poslednja izmena:
Vidis to si ti a neko drugi ipak voli malo da se igra sa svojim telefonom. Eto ja sam moj Mi 9T instalirao temu koju sam hteo ali mi se nisu svidjale ikone koje dolaze uz tu temu pa sam onda njih zamenuo.

I ja sam do skora koristio Poco Launcher 2.0 ali kako je na miui 12 podrzan app drawer onda mi poco vise nije bio potreban, jel imam ono sto sam hteo a to je da podizanjem od dole na gore dobijam sve app koje imam u telefonu. I najbitnije zasto sam ja instalirao poco je da mogu da stavim 5 ikonica u jedan red a sada i to moze sa app drawer pa tako da onda poco je kod mene postao suvisan.
Miui 11 ima app draw

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
A i nije mi jasno kakve veze ima 9t sa postovima za mi note 10 lite

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
A i nije mi jasno kakve veze ima 9t sa postovima za mi note 10 lite

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Nema nikave ali sam ti reko poredjenja radi sta ljudi rade sa svojim uredjajima. Ti imas svoje misljenje o koriscenju telefona ali kao sto vidis ne dele svi isto to misljenje. I podpuno je nebitno koji je telefon upitanju, svako sa svojim telefonom radi sta hoce i budzi ga kako zeli i ulepsava.

Tako da je malo bezobrazno reci ljudima ako hocete to i to kupite to i to. Sto bi ljudi kupovali kada to isto mogu da nabudze i da imaju podpuno drugacije iskustvo na neko vreme a kada im to dosadi onda opet nesto drugo ubace i opet imaju malo drugacije korisnicko iskustvo.

Po tebi onda niko ne treba ni da ubacuje custom romove. Zasto se onda ovi sto im prave uopste muce?

Ok je imati svoje misljenje ali ga ponekada treba zadrzati za sebe.
 
Bezobrazno, ako ti smatraš da je bezobrazno to što sam rekao onda si od onih koji se uvrede na svako suprotni mišljenje i dalja rasprava je uzaludna sa tobom. A to što ti spominješ custom rom i impliciraš na to je malo neodgovorno sa tvoje strane jer možeš da zainteresuješ nekog laika da to uradi i da pokvari telefon a i pritom izgubi i garanciju. Ali opet slažem se svako ima slobodu izbora da bira telefon i da radi sa njim šta hoće. Kako god opet napominjem da si na pogrešnom postu. Kako ne bi dalje ulazili u diskusiju ja sam završio sa daljom raspravom sa tobom. Čisto da ne bi gušili ovu temu sa nepotrebnim i nevezanim postovima.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Bezobrazno, ako ti smatraš da je bezobrazno to što sam rekao onda si od onih koji se uvrede na svako suprotni mišljenje i dalja rasprava je uzaludna sa tobom. A to što ti spominješ custom rom i impliciraš na to je malo neodgovorno sa tvoje strane jer možeš da zainteresuješ nekog laika da to uradi i da pokvari telefon a i pritom izgubi i garanciju. Ali opet slažem se svako ima slobodu izbora da bira telefon i da radi sa njim šta hoće. Kako god opet napominjem da si na pogrešnom postu. Kako ne bi dalje ulazili u diskusiju ja sam završio sa daljom raspravom sa tobom. Čisto da ne bi gušili ovu temu sa nepotrebnim i nevezanim postovima.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Ja se nisam uvredio ali je glupo drugima govoriti kako ce da koriste svoj uredjaj, ipak je svako od nas sam kupio svoj telefon.

A sto se tice custom romova, svako to radi na sopstvenu odgovornost i lepo pise na svakom sajtu gde krenes da citas o tome da sve sto se radi radi te na spostvenu odgovornost, i ono najbitnije nije to bas toliko jednostavno uraditi.

Nije ovo bila rasprava nego cista razmena misljenja.

A i da na kraju ne bude samo trolovanje u temi, temu pratim jer sam u dilemi da li da prodam svoj telefon i predjem na ovaj ili da idem na Poco F2.
 
Ja se nisam uvredio ali je glupo drugima govoriti kako ce da koriste svoj uredjaj, ipak je svako od nas sam kupio svoj telefon.

A sto se tice custom romova, svako to radi na sopstvenu odgovornost i lepo pise na svakom sajtu gde krenes da citas o tome da sve sto se radi radi te na spostvenu odgovornost, i ono najbitnije nije to bas toliko jednostavno uraditi.

Nije ovo bila rasprava nego cista razmena misljenja.

A i da na kraju ne bude samo trolovanje u temi, temu pratim jer sam u dilemi da li da prodam svoj telefon i predjem na ovaj ili da idem na Poco F2.
[emoji6][emoji6][emoji6][emoji6][emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Evo info o bateriji. Lite gaming, dosta YT, surfovanja, gledanje klipova na FB, tiktok, tweeter. Bez ikakvih optimizacija, ušteda baterija...
bb101c00090bfcfe61b51a44d3086d78.jpg
35dc19530d9259662153195cbec0bd32.jpg
1d59ef4340f9cee06ae6608c74d04c3a.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Definitivno sam planirao ovaj kao svoj iduci telefon negde u decembru, medjutim sad mi je za oko zapao i redmi 9 pro ili poco x2 ako se pojavi.
Je l je neko isprobao i mi 10 lite i 9 pro? Kod ovog mi je prednost super amoled ekran kod 9 pro sd 720g koji je i noviji procesor i bolji.
 
Definitivno sam planirao ovaj kao svoj iduci telefon negde u decembru, medjutim sad mi je za oko zapao i redmi 9 pro ili poco x2 ako se pojavi.
Je l je neko isprobao i mi 10 lite i 9 pro? Kod ovog mi je prednost super amoled ekran kod 9 pro sd 720g koji je i noviji procesor i bolji.
Do decembra će izaći bar 20 novih modela :).
A što se tiče procesora bolji je 720 al se ta razlika ne primećuje u svakodnevnom korišćenju. Evo ti i zaključak na kraju
a77b494c4c8c5eb5021cd7e120db4a17.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
После 10 дана коришћења телефона могу рећи само да сам презадовољан батеријом.
47012c99ab561c87df369fb6513fc79a.jpg

57ee2c5be0af3861aa7d82ca4ebab6bc.jpg

Ubijaš bateriju tim pražnjenjem do kraja osim ako je ovo usamljen primer da vidiš dokle može...
 
Nazad
Vrh Dno