Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Pavell

Cenjen
Učlanjen(a)
04.05.2017
Poruke
2,158
Poena
195
Jos jedan iz porodice Xiaomi pod nazivom Xiaomi Mi Note 10 Lite,da li je zaista "Lite" potreban :)
Kao jaje jajetu je njegovom bratu Xiaomi Mi Note 10,razlike male u kamerama...

–DISPLEJ: 6.47", AMOLED
–PROCESOR:Snapdragon 730G
–MEMORIJA:6gb,8gb,12gb/64,128,256
–BATERIJA:5260 mAh


https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_10_lite-10183.php

xiaomi-mi-note-10-cores-1024x455.jpg
 

Prilozi

  • 7e6d2f5c520ad9c95ea6afac4be8705e.jpg
    7e6d2f5c520ad9c95ea6afac4be8705e.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 501
Hoće li biti Mi 10 SE

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Zna li se koji ekran ide u ovaj telefon? Ima ga na KP, ali izgleda nije nešto popularan, ne javljaju se vlasnici.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ima ih nekoliko na KP, cene za 6/128 su od 320 do 340e.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Sad mi nije jasno. Jel ovo dodje kao naslednik Mi 9 Lite, ili je to onaj Mi 10 Lite Zoom?
 
Mi Note 10 Lite ti je ustvari osiromasena verzija od Mi Note 10.

Mi 10 Lite Zoom ti je ustvari evropska verzija Mi 10 Youth 5G koji izlazi za Indisko i Kinesko trziste, stim da Youth 5G ce kod njih da kosta oko 270 evra a kod nas Lite Zoom ce kosta oko 420 evra.
 
Aha vidim sad, totalna konfuzija sa imenima.

Ovaj Note 10 Lite mi je preskup, bar po sadasnjoj ceni. Gledam u odnosu na Mi 9T ne nudi nista posebno, sem te Sony IMX686 kamere. I ogromna baterija. Svidja mi se velicina jedino.

Kada bi pao oko 300, ili malo ispod, bio bi dobar izbor.
 
To sam video. Ali mi sumnjiv taj oglas. Ako je to onaj prvo ti daj pare pa mi saljemo.

Gledao sam recenzije, pozitivne su.
Verovatno i cene padnu brzo kako bude telefon dostupan kod vise prodavaca.
 
Pare unapred moze da dobije od mene samo Kidence, a on je digao ruke od zavitlavanja sa telefonima odavno tako da sada moze niko :)

evo ga i u Mi Shopu uskoro

96798757_1673576742804580_5270839481182715904_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako je sada na oglasima 6/128 330€, to je ~39k, znaci da ce u zvanicna cena biti preko 40, mozda blize 45k.

Mislim 38k je najniza cena za Redmi Note 9 Pro 6/64.
Ovaj ce morati biti skuplji bar za korak da bi imalo smisla.
 
Bice npr 42999 ili tako neki fazon, mozda daju i neki poklon za prvih x kupaca
 
Onda nece biti ni kod nas nesto manje, jer se cene uglavnom poklapaju.

To je ~49-51k kod nas. Bas mnogo.

Onda ona cena od 330e na oglasima i ne deluje toliko lose, to je 10k jeftinije.
 
349e je kod nas kod zvaničnog Xiaomi prodavca, uzeo ga baš kolega prije par dana - 2 godine garancije

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Pa gde ga je mogao naci kod zvanicnog kad ga ni Mi Store jos nema?
 
U Francuskoj Mi store 64/6Gb verzija 380evra + poklon mi band 4
 
Izašla je i recenzija kod Tonija danas. Meni izgleda zanimljivo, kamere u low light uslovima nisu nešto specijalno, što je otprilike standardno. Ali uz GCam mislim da je sposoban za sasvim korektne fotke za prosečne korisnike.
Autonomija je brutalna, što opet nosi problem sa debljinom, ali ne može i jedno i drugo.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Jedino se namece pitanje vrednosti ovoga telefona u odnosu na Mi 9T. Narocito s obzirom na cenu.

Oba imaju SD 730, oba samoled, s tim da zakrivljen ekran nije nikakva prednost u odnosu na ekran bez notcha kod Mi 9T.
Ovaj ima bolji IMX 686 senzor, ali 9T ima nista preterano losiji 582 + korisniju telefoto i ultrasiroku kameru od 13MP.
Ovaj ima od 8MP i manje koristan senzor dubine i skroz beskoristan makro senzor od 2MP.
Jedino baterija, masivnija i brze punjenje, ali opet i deblji telefon.

Dobar je fon, zanimljiv, ali kada se pogleda u odnosu na proslogodisnji 9T, prakticno malo drugaciji, ali nerealno skuplji, bez obzira sto ke nov.
 
Sve to stoji, ali meni na mi9t pro bas nedostaje macro senzor. Volim da fotografisem macro, wide nisam nikad koristio, tele foto koristim uz posebni mali macro objektiv, jer jedino ga mogu nakacit na tele objektiv, na ostale ne moze da dohvati :) kaci se pomocu stipaljke.
 


Meni deluje daleko atraktivnije i lepše od nadolazećeg Mi 10 lite.
 
Sto se tice dizajna, Mi Note 10 Lite deluje kao jedan od najbolje dizajniranih telefona Xiaomija u duze vreme, bar meni.

Iako nisam fan zakrivljenih ekrana, jako lepo je zakrivljena i prednja i zadnja strana, taman istrimovan ram kako treba.
I jako mi se svidja sto je modul kamere skoro u potpunosti u ravni sa ledjima.

I velicina mu je bas taman. Dokaz da nema potrebe da forsiraju ekrane preko 6.5".
 
Definitivno lepsi telefon ovaj Mi Note 10 Lite, sada kada ih gledam jednog pored drugog nebo i zemlja u razlici. Jos sam ja bio toliko zagrejan da uzmem Mi 10 Lite Zoom kada izadje ali jednostavno bio sam bez telefona i nisam mogo da cekam a znajuci okvirne cene i jednog i drugog nisam hteo toliko da platim novi telefon pa je odluka pala na Mi 9T, i sada kada vidim ekran a Note 10 Lite i 10 Zoom prosto mi drago sto nisam uzeo 10 Lite Zoom jer mislm da bih ga vec sledeci dan stavio na oglas da ga prodam ili bih ga vratio u radnju i zamolio uz doplatu da zamenim.
 
Nazad
Vrh Dno