Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

То нема везе са овим што причамо, то ти је заказано укључивање и искључивање always on-a.
8c10c7da86d65a1d60f272f645f63293.jpg
 
Na ovoj poslednjoj verziji(sa android 11) gasi sam AoD nakon nekog vremena(barem na EU verziji, za global ne znam)...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Mozes i da podesis za svaku zasebno notifikaciju da li zelis da ti pali ekran, da li zelis da se pojavi samo ikonica na always on-u, kako da obavesti dok je na always on-u da je stigla notifikacija... Skoro sve ima, samo je nama miui dao izbor a ne odlucuje umesto nas kao drugi proizvodjaci.

Iako se ovo zove "smartphone" on je glupa masina i ne cita misli, vec radi sta mu se kaze.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@darkonda

Odaberi onaj Aod npr. gde su slova ispisana i obriši sve samo klikni na "space" da bi mogao da sačuvaš, a dole na dnu obeleži da ti prikaže samo notifikacije. Tako ti neće nista prikazivati sem kada imaš notifikaciju...ili skines crn wallpaper pa odaberes custom i isključiš sat a ostaviš samo notifikacije...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@kosta4d poprilicno sam upoznat sa svim opcijama u telefonu

@stevan10 ovo mi je trebalo, stvarno mi nije padalo na pamet da uzmem text i obrisem ga, odlicno!
 
Још једна новина у вези јачине звука, за сваку апликацију која репродукује звук може посебно да се намести јачина звука, штета што нема и даље посебно за обавештења или звук звона.
fb670ab604275ef889476f3cba486bf3.jpg
 
Tako msm da ti prikazuje samo da imaš neku notifikaciju a i ne od koje app(ako ti se tako svidja, baš minimalistički) a ako hoćeš da imaš ikonice od app ubaci kao što sam pomenuo, crni wallpaper pa namesti opet samo notifikacije...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Na ovoj poslednjoj verziji(sa android 11) gasi sam AoD nakon nekog vremena(barem na EU verziji, za global ne znam)...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
И глобална верзија, али само када је мрак или у џепу, када има дневног светла или је укључена увече сијалица онда у том случају не гаси.
 
Tako i kod mene samo nisam opisao lepo... Mada msm da je i sinoć u sobi sa ugašenim svetlom a upaljenim tv-om na drugom kraju sobe gasio sam. Verovatno kada se ostavi duže kada miruje, a smanjeno osvetljenje, on ga ugasi...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Stigo je i meni u makedonija update
d3283db542675e90bccad10f5d9a8cc1.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jest' da je samo meni bitno, ali su vratili na servere verziju pa se moze odraditi reinstall sa "download latest package". :)
 
Sta reci za android 11
Secka telefon na svakom koraku, znao sam da treba da sacekam ali ne mogu da izdrzim :D

Notifikacije su ruzne, zasto ovako lose izgleda slicica?
Preko slike od kontakta ide ikona, a u donjem desnom uglu prazna crna rupa
50d2c0c19b55e55168812765bced496f.jpg


Ovaj bug je u stvari povezan sa notification shade, ako je miui onda ima gresku, ako je android onda je ok
 
Poslednja izmena:
12.1.1 je Android 11?
Stigao mi je update, pa da ne dizem ako baguje.
 
Da.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Jel na nekom launcher-u(sem na stock-u) rade gestures sa A11?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Stiglo i meni. Šta kažete niste baš oduševljeni sa A11? Ne znam da li da sačekam par dana [emoji16]
 
Sacekaj. Doslovno nema primjetnih promjena a ima nekoliko minusa. Jos ni jednom nije izasao neki patch nakon 12.1.1 A11.
 
Nakon prelaska na android 11, pojavio mi se pre 2 dana problem sa wifi.
Poveze se i prijavi da nema interneta.
Posto mi je ukljucen dns.adguard.com ugasio sam ga i problem je nestao.
Sta se desava? Da li lostoji neki drugi dns da probam...
 
Vec sam pisao o tome, da li jos neko ima problem na android11 da nece da se konektuje na wifi sve dok ne ugasim private dns (adguard u mom slučaju)? Mislio sam da mi ruter kuci pravi problem, a sad vidim da i na poslu nece.
I da li neko koristi neko drugi DNS da probam...
 
Adguard opcenito pravi problem sa konekcijama. Nije normalno to sto se tebi desava ali ga moras cesto gasiti na nekim telefonima zbog slicnih pojava. Kao recimo prilikom update-a sistema.
 
Sta reci za android 11
Secka telefon na svakom koraku, znao sam da treba da sacekam ali ne mogu da izdrzim :D

Notifikacije su ruzne, zasto ovako lose izgleda slicica?
Preko slike od kontakta ide ikona, a u donjem desnom uglu prazna crna rupa
50d2c0c19b55e55168812765bced496f.jpg


Ovaj bug je u stvari povezan sa notification shade, ako je miui onda ima gresku, ako je android onda je ok


Ides u Display/More Dark Mode options i poiskljucuj dark mode za svaku individualnu aplikaciju. Aplikacijski dark mode ce i dalje raditi, samo bez MIUI overlaya koji je bas ono wtf novina.

Meni je update npr zeznuo haptic feedback, ali kao i obicno, kod ovako velikih updatea, podrazumevano je da se odradi factory reset. Telefon sad radi brze nego pre.
 
Poslednja izmena:
Bolje sacekati ui12.5 pa tek onda factory jer nema smisla raditi svako malo
 
Bolje sacekati ui12.5 pa tek onda factory jer nema smisla raditi svako malo
Zar mora reset, to nisam nikad radio a nisam primwtio neke probleme sem stocbateriju punicdo 97-98% i ugasi se... a baterija svakako traje duze nego na prethodnom, posle ovof uodate definitivno traje duze,bar meni.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Nisam mogao da izdržim i instalirao sam A11. Čini mi se da kraće drži aplikacije u ramu. Takođe animacije su čini mi se malo sporije. Da li se nekome desilo da mu ne radi brzo punjenje posle uplate? Meni sada puni 2A max. Predpostavljam da bi vraćanje na fabrička rešilo problem, ali nema živaca sada da to radim. Probao sam sa više punjača tako da se to isključuje. Definitivno ga je Update sjhebao. Valjda će sa sledećom nadogradnjom rešiti ovo.
 

[Global ROM] MIUI 12.5 Schedule For Global Stable ROM​


Note: The list of MIUI 12.5 Global ROM compatible devices is subject to change.

  • 1st Batch(Q2, 2021):
  • Mi 10T
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10
  • Mi 10 Pro
  • Mi 11
  • 2nd Batch(Late Q2, 2021):
  • Mi 10 LIte 5G
  • Mi 10T Lite
  • Mi Note 10 Pro
  • Mi Note 10
  • Mi Note 10 Lite
  • Redmi Note 9T
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 8 Pro
  • Redmi 9
  • POCO F2 Pro
  • POCO X3 NFC


 

[Global ROM] MIUI 12.5 Schedule For Global Stable ROM​


Note: The list of MIUI 12.5 Global ROM compatible devices is subject to change.

  • 1st Batch(Q2, 2021):
  • Mi 10T
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10
  • Mi 10 Pro
  • Mi 11
  • 2nd Batch(Late Q2, 2021):
  • Mi 10 LIte 5G
  • Mi 10T Lite
  • Mi Note 10 Pro
  • Mi Note 10
  • Mi Note 10 Lite
  • Redmi Note 9T
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 8 Pro
  • Redmi 9
  • POCO F2 Pro
  • POCO X3 NFC


Deluje mi da ce update 12.5 doneti mnogo toga
 
Kako kontrolisati jacinu zvona preko Vol + - tipki? Meni one kontrolisu media volume.
 
Imaš tri tačkice ispod kada pritisneš dugme za volume.
 
Znam to ali pitam da li moze po defaultu kontrolisati jacinu zvona kao na svim ostalim telefonima. Da ne klikam 2-3 puta dodatno.
 
Nazad
Vrh Dno