Šta je novo?

Je li pošao na onaj svijet, ili ima srece?

M3

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
2,378
Poena
680
Dakle konfiguracija je :
Ploca: msi 880 gm e41
Cpu: AMD x4 phenom 945 black
Memorija, grafička je nebitna
Napajanje je neko od 350w

E sad, igrao sam se malo sa ovim procesorom i digao ga na 3.9 ghz uz neki minimalni napon od 1.45 i radio je odlicno nekih 10 dana. Nesto mi je dunulo da mu pustim prime 95, I radio je nekih 20 min i odjednom se ugasio. Pri max opterećenju temp je bila 60 stepeni.

E sad, prvo sto mi je palo na pamet je napajanje. Odmah sam raskacio sve komponente i napravio spoj preko spajalica (zelena i Crna) i vent na napajanju radi. Probao da nakacim napajanje na nekom starom kompu, napajanje radi.

E sad 100 varijanti sam probao, micao bateriju-vraćao i jednom sam slucajno zaboravio da vratim 4pin kabal od Cpu. I startovao i startovalo se napajanje, koje opet nisam mogao da ugasim na dugme od komp nego na dugme od napajanja.

E sad je li ovo crkla ploča, tako odjednom?

Ili je nesto zabagovala žestoko, jer znam da kad mi Negdje nestane struja npr o jadu se crnom zabavim dokle startujem računar.

Sta mi predlažete?

Nemam ništa od komponenti kod sebe, baš ništa...
E da kad skinem Cpu iz ležista, i krenem da startujem komp, komp ne reaguje, kao da nema struje... Znaci nema onoga beep

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ma procesoru sam pazio temp, krecala se pod full opterećenjem do 60 stepeni.

I ja mislim da je ploča, ali opet nije neki napon bio u pm.
Napajanje nije no name, to sam zaboravio da kažem...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
raskači sve i izvadi bateriju i ostavi jaaako duži vremenski period (dakle bar par sati,najviše dok ti ne dosadi).okači post na bakutaner temi da nema neko sa istim soketom tebi lokalno u PG,za sve preko ti treba i ispravan cpu i ispravna ploča.možeš da poneseš do kernela,ako se bave uopšte dijagnostikom,ja sam naručivao neke punjače i baterije jer je bar ljudska komunikacija i odnos prema mušteriji iako su nešto veće cene,nego što je meni ovde u bg-u...
 
Ma procesoru sam pazio temp, krecala se pod full opterećenjem do 60 stepeni.

I ja mislim da je ploča, ali opet nije neki napon bio u pm.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

To što ti je dobro ohlađen CPU, ne znači ništa. Ja se ne bih ni usudio da na ovakvu ploču uopšte stavljam taj CPU, a posebno ne da ga OC.

VRM hlađenje - nula. Šta misliš, zašto moderne ploče izgledaju ovako?
 
Da bi izgledale atraktivno i uzeli ti više para iz džepa :D
Šalu na stranu (inače je istinito), nije toliko ploča kriva koliko gotovo sigurno napajanje. E sad, kombinacija krš i slabog napajanja, u paru sa pločom koja nema adekvatne zaštite...pfffff.
 
Poslednja izmena:
nije spalio ploču od 500 već od 20e.uostalom,njegova stvar,ja bi klokovao atome,tj klokovao sam i raspberry i telefone...srećom ovih dana ceo nagon za prčkanjem mi podmiri andervolt.
 
Ma ljudi opusteno, nisam od juče što se tiče oc... Naponi su bili ok, dakle samo je odjednom sve stalo, kao da je struja nestala... Nisam lud da pokušavam neki extremni oc sa ovom mašinom, *mjau**mjau**mjau*

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
raskači sve i izvadi bateriju i ostavi jaaako duži vremenski period (dakle bar par sati,najviše dok ti ne dosadi).okači post na bakutaner temi da nema neko sa istim soketom tebi lokalno u PG,za sve preko ti treba i ispravan cpu i ispravna ploča.možeš da poneseš do kernela,ako se bave uopšte dijagnostikom,ja sam naručivao neke punjače i baterije jer je bar ljudska komunikacija i odnos prema mušteriji iako su nešto veće cene,nego što je meni ovde u bg-u...
Probao da ostavim bateriju tokom noci van ploče, dok sam spavao.

Ništa najjednostavnije mi je da tražim plocu, greota da bacam sve ovo...
Cpu nije sigurno, dakle ploča jedino po meni, jer napajanje kad ga nakačim na drugoj masini, startuje mašinu iz prve...

Ali čim ubodem ovo 4pinsko napajanje od Cpu, ploča je mrtva... Maknem 4pinsko napajanje, napajanje proradi ali nigdje nema ni jedne lampice da gori....

Otvarao sam napajanje, onaj "osigurač" zdrav, dakle nije bilo nekog spoja... Kondezatori zdravi svi kako na ploci, tako i na napajanju...

Ali tako je to kad sad nemam gdje da ga ponesem, jer je 1 maj pa se ne radi par dana



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ali tako je to kad sad nemam gdje da ga ponesem, jer je 1 maj pa se ne radi par dana
Ne treba ti servis, ploča je pokojna. Kad je već takva situacija predji na nešto novijeg datuma, i5 procesori 4 i 5 generacije sa pločom se nadju na oglasima prilično povoljno.
 
Ne treba ti servis, ploča je pokojna. Kad je već takva situacija predji na nešto novijeg datuma, i5 procesori 4 i 5 generacije sa pločom se nadju na oglasima prilično povoljno.
Ma za sebe pripremam nešto od Ryzen-a 5 ili 7, ali ovo neka ga, za vikencu ce valjati.

Našao sam ploču, vidjecu popodne da je montiram pa cu javiti...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
nije spalio ploču od 500 već od 20e.uostalom,njegova stvar,ja bi klokovao atome,tj klokovao sam i raspberry i telefone...srećom ovih dana ceo nagon za prčkanjem mi podmiri andervolt.

Spalio je matoru ploču od 20e, i sad će za isto tako matoru morati da plati 30-40e, bez garancije, sa možda 6 meseca života u sebi. Ništa, neka posluša tvoj savet i lepo kupi sve novo za 1000 eura.
 
Da bi izgledale atraktivno i uzeli ti više para iz džepa :D
Šalu na stranu (inače je istinito), nije toliko ploča kriva koliko gotovo sigurno napajanje. E sad, kombinacija krš i slabog napajanja, u paru sa pločom koja nema adekvatne zaštite...pfffff.

Uzeo sam samo primer ploče sa VRM hlađenjem, RGB ni meni ne znači ništa. Ali VRM hlađenje nikako nije tu radi izgleda već radi OC-a.
 
Ploca promijenjena...radi sve... moze lock, hvala momci ;)
 
Nazad
Vrh Dno