Šta je novo?

obrisao 2tb greskom

Sto je najegore mislim da nije to sto sam ga vadio na zivo,glupo da kazem ali mislim da sam to radio 20 puta do sad ako ne i vise.Znam da je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski.
Mislim da je do toga sto sam ga prekinuo u sred secure erase.
Evo sad ovde pogledam program ga vidi ali stoji da je PASSWORD PROTECTED LOCKED... Sta mu je sad pa to?

locked.png
 
To znači upravo to, da si ga prekinuo usred secure erase. Butuj ponovo u Parted Magic i pokreni još jednom secure erase.
1.. Ako ne dopušta zbog frozen pošalji računar u sleep pa ga vrati nazad (ikonica sa polumesecom) i tad bi trebalo da dopusti secure erase. Ako krene ne prekidaj...
2. Ako neće ni tako idi na hdparm, tu ćeš tek da se zapetljaš.
https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase
3. Master password za western digital diskove je WDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWDCWD Alati, Victoria HDD i MHDD na primer.

Odoh da raspaljujem roštilj, pozdrav i samo polako, može da se sredi hdd.
 
E ljudi ne znam da li sam resio problem, posto moram da cekam 270 min za secure erase.
Do sad nije htelo, izbacivalo mi je gresku da je disk locked itd.
I resim da opet udjem u Parted Magic i cackam. Nadjem da za disk disable security i on ga otkljuca i izbrise password.
Evo sad cekam secure erase i ako mi dozvoli posle da napravim particiji.
Javljam da li sam uspeo.
Mozda nekom koristi, ako bude kao ja tako ometen u razvoju:d
 
Evo update mozda nekom zatreba ako nestane struja tokom secure erase.

Odradio sam 270 minuta secure erase i opet poceo da mi izbacuje gresku.Vratim se nazad opet ukonim security tj lock za diska,odradim particiju.Vratim se u Win i evo ga :).Dodelim mu slovo i sad radi ko ranije.
Znaci ako propadne secure erase,parded magic zakljuca ssd/hdd samo se ukoni security i sve radi ko ranije.
Imao sam srece pa nije stvarno otkazao.
Hvala svima na cimanju :)Screenshot_1.png
 
Drago mi je da si uspeo da ga povratis.
Sledeci put, bez brzanja i pazi sta radis.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno