Šta je novo?

obrisao 2tb greskom

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Ljudi moze pomoc,

upravo sam formatirao ceo hdd od 2tb umesto usb flash.Tu mi je bukvalno sve.
Jel moze neka preporuka za neki free program da to vratim,posto ce me zena ubiti :mad:
 
Posle formatiranja, teško... Probaj Recuva softver
 
Ako je Quick format ima spasa. Recuva ce moci da vrati bez vecih problema vecinu podataka. Iskustvo iz prve ruke, i ja sam istu glupost napravio.

Naravno, nemoj nista upisivati na disk, samo citaj podatke i kopiraj ih na neki drugi disk.
 
Ma da quick format,desni klik i format.Jurio sam da sestri prebacim filmove na flash i nisam gledao i greskom formatirah hdd umesto flash,poludeo sam,evo sad sve zivo testiram.
 
meni je davno pomogao zerro asumption recovery da vratim sve sa 500gb harda. ne znam kakav je sad. treba ti jedino dodatni hard od 2tb ili veci na koji ce sve to da cupa.
 
pre bi prosto pokušao sa minitool-om da povratiš particiju,naravno dalji upis ni pod razno.
 
I TestDisk radi, kao od šale.
 
Ja se izvinjavam, ali moram da ponovim i ovde, pošto će verovatno na temu doalziti ljudi sa sličnim problemom. Kada su (bitni) podaci u pitanju izuzetno je važno da se radi

BACKUP, BACKUP, BACKUP !!!

Nadsam se da ćeš uspeti da vratiš (skoro) sve podatke, pošto kao što su ljudi rekli, ako ne upisuje ništa, sve bi trebalo da je i dalje na disku.
 
Onda bilo koji drugi od poznatijih alata, praktično svaki će sve vratiti samo će biti razlika u brzini skeniranja i vraćanja. Pod uslovom da nije ništa radjeno sa hardom od kad je formatiran, ako je od tad bilo novog upisivanja tad sve zavisi.
A možeš i da skineš Sergei Strelec, tu na jednom mestu imaju svi vidjeniji alati za sve namene pa i za vraćanje podataka.
 
bekap normalno posle vraćanja particije ali da traži 2tb hard za carbon/sektor kopiranje a može prosto da povrati particiju mi se čini preterano.kao što je poolmaker rekao,na strelecu ima sve i to ozbiljne verzije,takođe je mudro imati i hirens boot na nekom cd-u za matore kompove.
 
Vratio sam dosta fajlova ALI sam napravio novu glupost.Posto nije dozvoljavao da se pise po njemo.Ja se dosetim da ubacim usb sa parted magic i da uradim secure erase na ssd i da kreiram particiju.I onda u svoj gluposti se setim da u toku secure erese skinem ga sa struje.
Sad se nigde zivo ne pojavljuje.Penal za penalom.Device meneager ga ne vidi uopste.
Da li to moze nekako da se sad ispravi?
 
IMG_20200430_174059.jpg
Vidi ga bios vidi gavi parted magic, ali ozbacuje neku gresku.
Jel ima neko neki predlog, ovu glupost sam prvi put uradio. A na google ne mogu nista nadjem
 
error fsyncing/closing /dev/sda input/output

ovo je greska,vidi ha hwinfo pokazuje temperaturu od 29c bez gresaka.Evo i aida sta pokazuje
Screenshot_1.png

Ne dozvoljava mi da formatiram iz parted magic izbacuje mi gresko svo vreme.
 
error fsyncing/closing /dev/sda input/output

ovo je greska,vidi ha hwinfo pokazuje temperaturu od 29c bez gresaka.Evo i aida sta pokazuje
Pogledajte prilog 284616

Ne dozvoljava mi da formatiram iz parted magic izbacuje mi gresko svo vreme.
U Aidi ti je označen hdd? Razumeo sam da trenutno pričamo o ssd disku koji ne možeš da formatiraš zašto onda skrinšot smart parametara hdd diska?
Moj ti savet da ostaviš sve da prenoći pre nego napraviš još štete.
 
Poslednja izmena:
Da li se ne vidi ni u Disk Management-u? Ako se vidi idi na Initialeze disk, izaberi Gpt(ako je uefi boot) ili Mbr, pa formatiraj:
uninitialized-disk.png


Ili idi sa Sergei Strelec-om pa MiniTool Partition Wizard (initilalize) ili sa AOMEI Partition Assistant...

Iz command prompta (ako instaliraš Windows onda Shift+F10 da dobiješ commant prompt):
diskpart
list disk
select disk <disk number>
clean
convert gpt
exit

Ili ovako, ako neće kao gore.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram, koja je uloga SSDa u celoj priči? Koliko sam razumeo trebalo je da se vrate podaci sa 2TB hard diska?
 
Ako sam dobro razumeo zafalilo mu je prostora za spašene podatke pa je ssd disku (ne znam zašto) radio secure erase i došlo je do problema i sa njim. Prilično je konfuzno šta se sve tačno izdešavalo... zato sam mu savetovao da pusti da se slegnu stvari dok nije napravio još štete...
 
Ja sam EaseUS alat koristio za vracanje, placena verzija, vratio je mnogo toga, isto je bilo dosta podataka u pitanju, oko 1TB.

Inace, kada vratis to, evo ti 2TB storage, 3 godine vazi za $19, ima i na duzi vremenski period. Ja uzeo, sljaka super, prima fajlove od po ~20GB bez problema, zvanicno nema ogranicenja za velicinu fajla. Tamo saljem enkriptovane arhive sa multimedijom.

Zaboravio link:

https://stacksocial.com/sales/rethink-2tb-cloud-storage-organization-3-year-subscription
 
Poslednja izmena:
Ma konfuzno sam ja napisao :)
Vratio sam sve podatke kako treba na drugi hdd,tj vratio najbitnije podatke.
Onda sam krenuo da ponovo koristim HDD od 2tb ali nije dozvoljavalo pisanje po njemu.
Genije kakav jesam uzmem Parted magic da uradim secure erase na HDD od 2tb praznom.Pokrenem i kad sam video da ce trajati 270 minuta ja ga iskljucim sa napajanja.
I od tog trenutka Windows ga ne vidi kao ni 90% programa.
Jedino gde se vidi je bios,parted magic i jos 2-3 programa.

Kad udjem u Parted Magic da napravim particiju posto stoji da nema particija izbaci mi ovu gresku fsyncing/closing /dev/sda input/output
Probao sam i da instaliram Win na njemu,instalacija ga prepozna ali nece da mi dozvoli instalaciju.

Evo sa Crystal Disk Info

Screenshot_3.png
 
Poslednja izmena:
Pitanje zašto raditi Secure erase ili uošte Format, kada je dovoljno Shift+Delete da se isprazni disk.

Kad instaliraš Windows pritisneš Shift+F10, dobiješ command prompt i zatim one komande gore.

Parted magic nije dobar za ovakve stvari.
 
Poslednja izmena:
@Rick zato sto nisam normalan,jedan dan obrisem 2tb podataka,drugi dan mozda sprzim hdd ceo dan izgubih trazeci resenje

@poolmaker Hwinfo,Aida,Crystal Disk Mark,Windows instalacija,Bios.Ni jedan drugi program ga ne vidi.
 
Genije kakav jesam uzmem Parted magic da uradim secure erase na HDD od 2tb praznom.Pokrenem i kad sam video da ce trajati 270 minuta ja ga iskljucim sa napajanja.

Što nisi samo restartovao Windows prosto? Makar i na dugme? Ko ti je rekao da je hot-swap bezbedan i da to tako može bez problema? Mislim da sam samo jednom "vratio" karticu u slot dok je računar bio isključen, i dalje imam traume od toga jer se mašina restartovala. Nikako, nikada ne petljati sa hadrverom i strujom uživo. Better safe than sorry.
 
Nazad
Vrh Dno