Šta je novo?

80-90000 laptop za ucenje i povemeni gejming

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Preporuka za laptop za budućeg srednjoškolaca it smera koji bi povremeno da nešto odigra na laptopu, budžet do 90.000 dinara.
 
Ima par opcija... :)

Ovaj laptop je super, dobije se super graficka, i5 procesor, 8gb rama, ips ekran i 2tb hard disk...problem je samo sto je hard disk, nije ssd, ali to moze kasnije da se ubaci...mislim za ove pare nema bolje, jeste 3k skuplji od 90k, ali se isplati... :)

https://www.dsmarket.rs/notebook-ra...tel-i5-9300h/15.6ips-fhd/8gb/flypage.tpl.html

Takodje za malo manje pare, ima isti model, samo sa slabijom grafickom(nekih 20%), 512gb ssd-om...ako su mu igrice vazne, bolje mozda ici na jacu graficku, pa kasnije ubaciti i ssd, ako nisu toliko, onda ce mu i gtx1050 zavrsavati posao, ali to je poprilicno stara graficka, tako da ce se muciti u nekim igrama. :)

https://www.exceed.rs/artikal/lenovo-ideapad-l340-15irh-gaming-i5-15-6--81lk0082ya
 
???
Grafička je ista kod oba. To i jeste isti laptop. Kod nas se samo pojavljivao u varijacijama SSD ili HDD.

P.S. Uzeo sam model sa 256MB M2 pre ove situacije i uključio ga dva puta. Koštao je 12-ak hiljada manje tada.
 
Poslednja izmena:
Ako mu odgovara 17.3" ekran, sto da ne...ja imam lenovo od 17.3", sa istim ekranom i odlican je...na 15" se ne bih vracao...ekran je svetao i tacnih boja, konfiguracija je super... :)

Laptop je tezak 2.8kg bez punjaca i oko 3.5kg sa punjacem, ako ce ga mnogo nositi tamo vamo, onda mozda bolje mali, ako nece ovo ce mu biti super... :)
Ja koji koristim vrlo slican laptop sa zar sam super zadovoljan, a on kao srednjoskolac ce biti jos zadovoljniji.. :)

Samo kada drzi laptop na stolu i radi na njemu, neka podigne zadnji deo na nesto visine 2cm, cisto da omoguci bolji protok vazduha, posto se ovi intel procesori zagrevaju lepo kada su "zaposleni"... :)
 
Poslednja izmena:
Srednjoškolcu koji nije u učeničkom domu je suludo kupovati laptop. Da je u domu, odvojen van kuće, onda bi imalo smisla, ovako, ... Ja bi se tu debelo razmislio.

U školu ga sigurno neće nositi, a onda je svakako bolje da mu se za taj novac kupi odlična desktop konfiguracija sa sve monitorom. Svakako će biti srećniji da može da "potera" sve novije naslove nego da gleda u laptop od 90k i da "se češka po glavi" ili igra nešto na ultra low podešavanjima.
 
Izvinjavam se, totalno sam prevideo sta je napisano. Moze delete ovog posta
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno