Šta je novo?

Assassin's Creed: Valhalla

Nijedna taktika ne deluje, sve je i dalje na ruskom. Mislim da ću ipak tražiti da mi vrate pare. Ovo je totalno bezvezna situacija.

Sad bi ti oni rekli da si sama kriva što mutiš sa VPN.

Biće to vrlo uskoro na popustu, taman da ispeglaju bagove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kriv je i EPIC što nije lepo naglasio da je igra zaključana. Uostalom, ima sigurno tamo i onih koji ne žele da slušaju sinhronizaciju. Originalan jezik bi trebalo da bude ponuđen, kao što i jeste u svim drugim igrama.
 
Mali off, ali uvek pazite kad kupujete igre preko Epica i VPN-a a koje koriste dupli DRM (u ovom primeru tu je i Uplay) jer moze da se naidje na ovakvo ogranicenje, ili cak na potrebu trajnog koriscenja VPN-a za vreme skidanja i igranja igre. Dakle, trudite se da kupite igru koja ide SAMO preko EGS, npr Horizon Zero Dawn, Mafia Def Edition, i slicno...
 
Samo da zahvalim sto ste spomenuli Uplay+ ! nisam znao da ovo postoji, valhalla here i come [emoji2956][emoji2956][emoji2956]



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
9f1f4d9618142d65f7417e5462e87dcb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da nema Valhalle na Ubisoft+?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam mislio da nema Valhalle na Ubisoft+?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Sve ubisoft igre odmah izlaze i na ubisoft plus, probao sam legion i odmah izbrisao a valhalla nije losa dosta je bolja od predhodnog ac.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Evo, vidim sada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Verovatno nećemo videti novi Asasin sledeće godine. Ovaj će biti zakrpljen za koji mesec i biće merak da se odigra, pogotovo mi koji volimo nordijsku kulturu i vikinge.

Mene interesuje šta je sledeće, tj rezervisano za next-gen... Stara Mongolija? Feudalni Japan? Ili povratak korenima?

Serijal je jako izlizan i ne bi bilo loše da se urade neke promene, a ovo što su od Asasina želeli da naprave nek(e) kvazi-Witcher igre nije ih naročito proslavilo. Igra je ionako izgubila indetitet nakon Syndicate-a...
 
I valja da malo pauziraju, jedino FIFA, NBA i NFS imaju vise nastavaka (naravno i slicni serijali)...
 
Uff, inicijalni utiska je jako los.
Borba je plasticna, kada evade-ujes, odes u tri lepe, moras da trcis nazad da se bijes, nova glupost da moras da stisnes shift da bi trcao je totalno bespoentna i zbog toga su morali da promene sve kontrole, ocaj zivi.
Zvuk se precesto gubi.
Penjanje...uveli su da ne mozes da se penjes po ledu i samim time si izuzetno ogranicen kuda mozes da se penjes...apsolutno najveca glupost koju su uveli, jer je to u svakom AC bilo must have i povecavala se sloboda kretanja.
Health...mislim, u AC igru koju cemo igrati 100-150 sati da stave da se ne regenerise, nego da moras da skupljas gluposti i lecis se...cemu?
Stamina...u AC igri? Ti si Assassin, godlike ubica, neki farmer sa slemom na glavi te pegla pola sata bez frke, a ti se uslogiras posle 5 zamaha ili par skokova...svasta.
Ako hoces da napravis potpuni RPG, ubaci onda klase ratnika, oruzija, opreme, itema i citavih RPG crafting sistema...a ne ovako, ubacis najvece gluposti, da ljude vise smaras sitnicama, a ne das bitne stvari.
Dobar sistem skupljanja na E su napravili da rude(celik i slicno) sada moras da udaris sekirom(valjda kao realan scenario, udaris sekirom kamen sa celikom i dobijes rudu...) da bi onda na E pokupio...aman, cemu sve to, ko je pomislio da je takva glupost korisna i bolja nego ranije skupljanje?
Zasto su sakrili 70% skillova? Treba da se otelis da se levelujes, pa da tek onda saznas sta postoji...a dodatno, ni da ne saznas dok sve ne isprobas. Cemu sluzi sakriven skill tree?

Ova igra jeste vise AC od Odyssey-a, ali iskreno, nebitno vise u odnosu na to koliko je toga nekako prosto unazadjeno.
Za pocetak, skirmish sa celim gradom, tvoja vojska protiv njihove...nije bas AC fazon.

Ja ne kapiram ko se i cime ovde odusevljava...grafika je unazadjena u odnosu na Odyssey od pre 2 godine.
Pod je na snegu i blatu kao da je iz 2013. godine, trcim po pudingu, ne znam sta bih drugo rekao...lisce na podu sam mislio prvi put kada sam video da je nacrtano, da je neka decija zvrljotina, a tek onda provalio da su oni naslikali na podu opalo lisce.
Igra izgleda oko 20% losije od Odyssey-a, a radi 70% losije, optimizacija ne postoji, a opcije podesavanja smanjili.
Ima i stvari koje su graficki unapredjene, kao sto je gustina vegetacije kada je ima i detalji necega od toga, ali...nedovoljno.
I to sve izaslo iz firme koja je pre par dana izbacila onako graficki brutalan WD Legion.

I na kraju, face i likovi...sta se Ubisoftu desilo, kao da je igra sa PS3, fazon 2010. godina...face ljudi, kao i tvog lika su ocajne, ali bas ocajne, a nista bolji nisu ni detalji na ostatku lika, odeca i slicno... i sve to na 4K rezoluciji!

Evo tog divnog poda i nacrtanog temperama lisca na istom...sa PS3 verzije Valhalle izgleda...SS-ovi su sa 1440p rezolucije, sve na max pojacano.
ACValhalla_plus_2020_11_12_04_29_54_938.jpgACValhalla_plus_2020_11_12_04_29_48_813.jpg
 
Poslednja izmena:
Obavezno odgledati od lika review koji je presao celu igru, a ne kao vecina po 15-20 sati:




 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/6PGOJ9aSRUw

Verujem ovom liku i ima mi smisla to što priča. Me i se recimo Odiseja dosta svidjala i većina stvari koje si drugima smetale, meni su se svidjale i nisu mi bile problem. Međutim stvari nabrojane u klipu mi se zaista ne svidjaju.

Sve u svemu necpada mi na pamet da kupujem sada. Planiram do NG UP+ da uzmem pa ću tako probati. Ko zna možda me i navuče kada probam pa je kupim na nekoj jačoj akciji kao što sam i Odiseju uzeo.
 
Evo igram i ja par dana pa da se javim samo da se slozim da su napravili glupost.
Igra je generalno zabavna, nije totalni krs, ali su nepotrebno upropastili dosta stvari. Po ko zna koji put, izmisljaju toplu vodu u vec postojecem serijalu.
1. borba je bezveze i totalno nezabavna. Redovna borba je mouse spam jer su protivnici preslabi i ne zahtevaju nikakvu taktiku. mini bossovi su totalno druga prica i svode se na strpljenje i block timing (parry).
Mislim da je izbor oruzja nebitan totalno jer samo imaju drugacije animacije i to je to.
2. skill tree je sprdnja totalna. Ranije sam mogao da izaberem koju granu zelim i da se skoncetrisem na nju. Secam se da sam imao strava assassins build sa vrlo visokim damage plus skill x2 dmg ako napadam sa ledja ili visine. Mogao sam da skinem i najjace protivnike. Ovde nemam pojma u kom pravcu idem i sta radim.
Nasao sam listu svih skillova i pozicija. Izabrao one koje su mi interesantne (vise od pola totalno nezanimljive) i krenuo prema njima kao bih ih dobio. Put do njih je pun random dodataka. U raven (assassin tree) imam tonu malee i ranged pozicija. Uopste ne mogu da nabiflam vestinui koju zelim.
3. naziv fransize bi mogli da promene u brawler creed. Da, tacno je da mogu da udjem i grad i sve pobijem stealth, ali me igra konstantno tera na borbu. Izbor ne postoji. Toliko forsiranih borbi ima da mi se ne isplati da ulazem u assassin tree ili da nosim bilo sta osim bear gear.
4. exploration je vrlo naporan. misterije su ok jer su questovi sprdnja i mogu da kazem da su mi interesantni (upoznao sam Degolasa, velikog strelca :D), ali je wealth blagi uzas. Potrebno ih je skupljati zbog upgrade oruzja i pronalaska knjiga, ali ne osecam da su isplativi. Mislim da u jednom trenutku i xp bonus od toga postaje nebitan. Okrene mi se zeludac kada svhvatim gde moram da odem i da cu da izgubim 5 minuta samo da dodjem do neke lokacije zbog 40 koze.
 
TwistedMind;6236583Okrene mi se zeludac kada svhvatim gde moram da odem i da cu da izgubim 5 minuta samo da dodjem do neke lokacije zbog 40 koze.[/QUOTE je napisao(la):
A, gle čuda, čitavih 200 koža možeš da kupiš kod trgovca za 200 srebrnjaka koje skupiš lagano, onako usput.
 
df1a63b7c54e1685e83f7da9298f28ff.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da ne ide offtopic tamo gde mu nije mesto:

Na pola puta sam da izjavim da je ovo bolji Assassin's Creed i od Black Flag-a, znaci automatski najbolji AC u poslednjih (minimum) 6 godina. ;)

To govori da nisi igrao ni 30 sati jos uvek :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Tu sam negde 30-40h. ;) U svakom slucaju, veliki je uspeh ako na kraju ispadne odmah i iza Black Flaga.




Jako subjektivno, nemam nikakv problem s tim ali vecina je se slozila da je tezi krs. Imao sam srecu da sam primjetio za prva 2-3h gdje me zapravo igra vodi i na vrijeme sam stao. No, ova tema nije za takvu raspravu. Uzivaj u igranju.


Sta si to konkretno primetio za prva 2-3 sata sto te nateralo da batalis?
 
Ja imam vec 30h+ i igra je smece , prica nikakva a combat dosadan, prvih 10h su mi bili obecavajuci i nekako je leglo ali posle toga zelim samo da joj vidim kraj, duzina igre mi nije problem ako je igra dobra ali ovo je stvarno dosadno.
Nervira me sto sam je platio i najverovatnije je necu preci jer je puna dosadnih misija.
Ocekivao sam mnogo kada su rekli da nema grajndovanja kao u odysey ali su likovi to resili tako sto su ubacili gomilu filer misija koje moras da odradis da bi dosao do main story tako da mu dodje na isto.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Meni po svemu definitivno bolje od ovih poslednjihi kvazi RPG-ova (Origins i Odyssey), a veliki veliki plus sto ima smek prvih AC igara. Samo cekam da ispratim pricu i generalnu povezanost sa ******** (nesto mi je vec spoilovano), pa da presudim. :)
 
Ok, onda se svakako ukusi razlikuju.
Meni je ovo korak nazad, sa nekim pozitivnim elementima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo i mojih 2 centa nakon nekih 40h igranja.

- Grafika na ultra podešavanjima + 1080P sa 5700XT izgleda fino i radi savršeno 61fps lock na mom monitoru, " next gen" ...ja vala ne vidim izgleda mi kao i odyssey samo zeleno i sa manje mora.

- Neko je gore napisao trčanje po snegu kao po pudingu[emoji23][emoji23][emoji23], apsolutno tačno.

- Ono sa lišćem kao da je nacrtano ja nisam video ok je lišće nista spec.

- Grafika generalno sta smo navikli u odyssey/ origin to je to drugačija postava samo. Svakako lepa igra nije smece s tog aspekta.

- kombat ...meni ok, nista spektakularno samo OK

- Animacije u kombat kada se potrefi neki kombo je lepo, posebno sa dual hand mačem kad opali po nozi s ledja izvrne ga taman da odseče i glavu odmah [emoji23][emoji23][emoji23]

- Story; Kao neko ko voli seriju vikinga i samu istoriju njih meni je dobro, i dalje mi je odyssey zasad imao nekako bolju pricu ili nekako bolji utisak na mene ostavila. al je MOZDA rano da sudim karaktere, svidja mi se ideja kakvi su sinovi ragnara itd.

- Naselje kao novitet mi se dopada kao i sama ideja toga.

- Fajt sa bossevima ok. Ono sto su pričali u najavi itd nista od toga vise sam se mucio u odyssey.

- Side misije ili world eventi ako je to isto mi je ok bas je raznoliko da ima svega nije isti fazon kao na prethodnim delovima. Ujedno mi to mozda i najbolji utisak zasad.

- MANE - ( bar po meni )

- Vecito fali strela generalno najvise njih lovim.

- Van kombata nema auto regeneracije u sumu po bobice il lov, a za lov se nema strela pa onda bobice [emoji16], kasnije kad se uvežba borba dodge/parry vise se ne zalazi po bobice nadje se po selu supe za leka [emoji16]

- Skill tree *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an, imam osećaj da sam protracio 2h samo na resetivanjanje i gledanje skilova da vidim sta ima, kada se svi presaltaju tako većina ostane vidljiva. Svakako su skilovi nista spec.

- Abilities mi je krš naspram odyssey ( znam previše spominjem odyssey )

- Vrana gotovo i da je nepotrebna jedva i da je koristim gde mi na odyssey ( opet [emoji1787] ) bila redovna za svaki napad itd.

- Jahanje je apsolutno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no ako ste na putu moze da trci full speed sprint večno, ako ste van puta kao da su od 4 noge 2 slomljene, sprint traje 10tak sec smece.

- Stamina kao ideja mozda nije loša da malo "nerfuje" večno neumornog lika.

- Raid gotovo da je nepotreban "čopor" sve sam pokoljem iako visi nivo od mog tipa ja 90 prebijam 160 bez prob i to bez stelta trčim i mlataram ( podešavanja igre sve normal ) da mi ne trebaju za otvaranje, vrata/ čestova nebi ih ni zvao na žurku [emoji23][emoji23][emoji23]

- Grindovanje ne postoji ( donekle mi se to dopada u prethodnim ASC sam bio opsednut da sve sakupim sad mi manje vremena trosi )

- Sam loot po sebi je siromašan iz svega što nije čest i taj čest opet daje kozu/iron neke opale koje pojma nemam zasta su, runes koj sa mojim mišem nmg da ubacim nigde a key mapping nema opcija da se bas to promeni tako da ako je IVAR-R "boneless" ja sam " Runeless" [emoji16]

- P.S. ludim od toga sto pise "Viking-R" " Ivar-R" pretpostavljam da su zbog nekih prava? dodali ta "R"

- U početku sam razbijao "iron ore" kad naletim na njih gde se dobija recimo 3 po "steni" uglavnom ima 3-5 stena u okrugu i samo iron ore se i dobija, ironija je sto se otvari neki manje bitan čest kojih ima svuda po selima itd dobije se 30-30 jedno i drugo u višim power mestima vise naravno tipa 200+ dobijam tako da je rasturanje stena traćenje vremena.

- A slag na tortu je kod gotovo svih merčanta moze da se kupi za srebrnjake 200/200 ore/koza.

- NPC najčešći "loot" je sama strela ko se odluci da ih gadja sem toga gotovo nista poneki srebrenjak ili neka skrljana strela.( mozda i dobro svrstao bi u dobro ne gubi se vreme na tsj neki loot kad ionako svi jurimo setove )

- Mali spoiler: cim se počne igrica vec si assasin kretanje itd sve je to to, gde se kasnije upoznaje ekipa assasina koja te uci da budeš assasin a to vec jesi ... WTF ...trebali su napraviti da si klasičan viking buzdovan kog edukuju "finijem" načinu.



-- "Final verdikt" --

Generalno sam zadovoljan ( i dalje mi odyssey bio mnogo "puniji" sa nekim stvarima ), verujem da ce sa DLC da se isčupaju imaju/bice? svakako asgard itd pa ce biti, zasad deluje kao da fali 50% igre [emoji28], takodje je to ujedno iluzija, iako deluje "prazno" mapa krenem da radim story provedem 3h do story dok stignem radeći sve sto naletim i opet od toga svega "mysteries" jedino zanimljivo, skupljanje "artifakta/pisama" gubljenje vremena, lootovanje barem zasad nadam se da ima smisla za neke kasnije upgrade.

I sličica za kraj sa mojom "kerom" koju izgleda imam od starta al sam tek skoro bio u stable i slucajno video [emoji1787][emoji86][emoji85]



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
f18ce45b45478977209cdd5494a9e459.jpg
 
Poslednja izmena:
Nijedna taktika ne deluje, sve je i dalje na ruskom. Mislim da ću ipak tražiti da mi vrate pare. Ovo je totalno bezvezna situacija.

Postoji nacin da se prebaci ingame jezik na Engleski, imas na tu temu na csrin forumu na 7oj strani, link necu staviti da ne bih krsio pravila foruma...
 
Postoji nacin da se prebaci ingame jezik na Engleski, imas na tu temu na csrin forumu na 7oj strani, link necu staviti da ne bih krsio pravila foruma...
Hvala, ali već sam uradila refundaciju i ne bih da se petljam sa tim pošto može da prestane da radi sa sledećim zakrpama. Sačekaću popust na Uplay-u.
 
Upravo sam zavrsio misiju gde sam prebio svestenika jer nije dozvoljavao nekim momcima da sviraju modernu muziku. Nakon toga je nastala nova numera Smack my bishop
 
I ja juce naisao na to. A naziv tog kratkog eventa (nije misija) je "The Prodigy". :d
Odlicni su mysteries eventi i veoma korisni zbog poena.

Za stare fanove - obavezno igrati Animus Anomalies. ;)
 
Poslednja izmena:
meni je odyssey bila bolja igra, dosta bolja
ono sto je ovde stvarno glupo je:
1. obesmisljeno je potpuno cimanje da ubijas recimo legendarne zivotinje za fazon shemu za tetovazu sto kontam radi samo klince do 15 godina. Ovo se odnosi i na skupljanje kojekakvih sastojaka koje mozes prodati u hunter's hut. Naravno, nije obavezno to raditi, samo konstatujem da je mnogo glupo
2. vezano je za #1 - vecina "side" stvari ne donosi nikakve posebne nagrade, ja koji sve igre prelazim 100% ovde uopste nemam nameru da to radim jer je bukvalno gubljenje vremena
3. i dalje ne razumem skills. Jasno mi je da su grane poedeljene po armour-u koji ces preferirati, ali ne postoji podela na to da li si šunjač pa gradis samo te sposobnosti ili si udarac maljem. Ispada da stagod odaberes bices od svega po malo, sto mi nekako obesmisljava tu separaciju po granama gotovo potpuno
4. UBEDLJIVO NAJIRITANTIJA stvar - igra i dalje ne moze da prestane da te maltretira bez ikakve potrebe. Ovo se desavalo i ranije, i u nekim drugim igrama, ali sam ocekivao da ce prestati vec jednom. Primer: odradis celu misiju, izubijas tamo nekog bossa na jedvite jade i preostane ti da se samo nadjes sa nekim likom i obavis dijalog koji zatvara tu celu misiju, i ti tako izmucen i izmrcvaren ocekujes da je tu iza coska jer je to sada najlaksi deo i samo tu reda radi, ali NE - oni ga stave da ti odin's vision kaze da je recimo u crkvi negde na nekom spratu i ti kruzis i obadas 15 minuta da ga nadjes, od tih stvari mi bukvalno skoci pritisak. Kao i, otprati lika kuci nakon misije, a kuca mu fazon u indoneziji a misija bila u norveskoj

dobre stvari:
1. ne taguju se vise neprijatelji pticom, i retko se koristi ptica, meni je to pozitivna stvar jer je to tagovanje odnosilo (makar meni) dosta vremena
2. smanjen je broj neprijatelja po kampovima i cudima. Takodje, tvoji saborci zaista nanose damage protivnicima i ubijaju ih tako da kad se ide na raid dosta se brze zavrsava nego da su oni kao u vecini igara tu samo reda radi a ti moras sve da pobijes svakako
3. smanjen je broj oruzja, to mi je super. Jeste da ne postoji neka spektakularna razlika medju ovima sto ih ima, ali ono...
4. svidja mi se asgard
 
2. ima tu itekako odredjenih mini zadataka koji donose poprilican broj poena za levelovanje, te je generalno veoma korisno usput ih odraditi (kada ionako traju minut-dva), samim time nikako nisu gubljenje vremena
3. "podelu po armoru" izbaci iz glave i sve ce ti biti jasno - uzimas skilove koje smatras da odgovaraju tvom nacinu igranja, nista vise, nista dublje
 
Nazad
Vrh Dno