Šta je novo?

Assassin's Creed: Valhalla

Hmmm... mozda ove godine i uplatim mesec dana Uplay+ da isprobam ove igre. Legion mi deluje manje zanimljiv a Valhalla moze biti dobra, ako su malo manje nabili grindinga.
 
Ja sam igrao početkom godine Odiseju... i pojma nemam nisam se osećao da grindam. Jesu li možda nešto bili menjali u sistemu levelovanja ili?
 
ja jesam, ali ne u smislu "nisam dovoljno levelovan, moram da grindam" nego vise u fazonu "o eno jos jednog upitnika, ajmo i tamo, a evo ih jos tri, hajde da se i oni ociste" i onda je trpela glavna prica
 
ja jesam, ali ne u smislu "nisam dovoljno levelovan, moram da grindam" nego vise u fazonu "o eno jos jednog upitnika, ajmo i tamo, a evo ih jos tri, hajde da se i oni ociste" i onda je trpela glavna prica

Upravo to.
 
ja jesam, ali ne u smislu "nisam dovoljno levelovan, moram da grindam" nego vise u fazonu "o eno jos jednog upitnika, ajmo i tamo, a evo ih jos tri, hajde da se i oni ociste" i onda je trpela glavna prica

Pa tako ti je i u životu brale, ne možeš na 3 strane, a da ti glavna priča cveta.
 


iuyXRPH.png
 
Poslednja izmena:
cek cek, jel ja to dobro razumem da oni odmah po izlasku igre imaju dodatnu misiju koja ide samo uz season pass?
 
To je sve bila jedan igra a onda je nekome palo na pamet da bi mogli neke misije i neke dodatke da izostave iz originalne igre i da to prodaju. Klasika nista sto vec nisu radili.
 
Dobra stvar koja proizilazi iz ovoga je da sledece godine nece biti nove AC igre.
 
In Europe and the Middle East, the game will be available on November 9 at 23:00 UTC

Da li to znaci da i u srbiji mozemo pokrenuti igru u 00h veceras? Nailazio sam na razlicite natpise po netu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Vec je moguce da se igra (VPN), sto se tice performansi, uzasno radi na mom sistemu, plus kresuje jako cesto, sve u svemu optimizacija kao i kod Trash Dogs-a samo sto ovdje nema DLSS-a pa je stvar jos gora.
 
A na novim konzolama, bilo da je u pitanju PS5 ili XSX, sve radi kao podmazano....Ubisoft i njihova optimizacija.
Mada realno gledano, za ocekivati, prosto i Odyssey je bio uzasno optimizovan, a ovo je jos malo zahtevnije.
 
Odigrah sada nekih sat i po vremena, pa da bacim koju misao ovde.

Na mojoj mašini radi okej, ništa specijalno dobro ili loše. 1440p, 2070s sve max osim volumetric clouds(high) kreće se u 55-65fps rangu. Mada u prvom naselju sam primetio da padne i na 45 frejma.
E sad, da li igra zaslužuje da guta toliko performance je stvar za diskusiju. Iskreno vizuelno ne izgleda uopšte spektakulrano, rekao bih plastično nekako. Krzno, ogrtač itd nema nikakvu fiziku i baš kvari utisak. Kategorije Skyrim.

Dopada mi se prikaz vode i sama animacija iste, ko je posetio Severno more primetiće to odmah. I glasovna gluma i facijalne animacije su napokon...bolje? Nisu ništa što obara sa nogu, ali kakav Ubisoft ume biti ovo je za njih značajan napredak.
 
Vec je moguce da se igra (VPN), sto se tice performansi, uzasno radi na mom sistemu, plus kresuje jako cesto, sve u svemu optimizacija kao i kod Trash Dogs-a samo sto ovdje nema DLSS-a pa je stvar jos gora.
Jesi li probao sa novin drajverima za gpu? Meni radi ok cak i preko 60fps ali na 1080p , morao sam da koristim fps lock jer skace i pada fps nenormalno.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Čini mi se da je procesorski Valhala manje zahtevnija od Odiseje, bar po nekim testovima što sam gledao. U Odiseji su procesori bez HT/SMT-a gotovo uvek zakucani na 100%, dok sada to nije slučaj, ako je verovati prikazima...
Igri treba dosta poliranja i mislim da će nakon svih ekspanzija i pečeva vredeti da se odigra, ako ne bude drastično boljih igara tada...
 
Jesi li probao sa novin drajverima za gpu? Meni radi ok cak i preko 60fps ali na 1080p , morao sam da koristim fps lock jer skace i pada fps nenormalno.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Da, nikakva razlika, jednostavno ne mogu nac podesavanja koja mi daju 60lock na 4K rez, iako imam izvanredno stabilan OC od 2100mhz + mem 8000mhz. A graficki nista posebno da bi opravdalo zahtjevnost, cak da je igra izasla 2015 rekao bih "meh" kako izlgeda. Sto se tice same igre, story je sasvim ok sad za sad ali mi je combat uzasan, igrat cu jos 1-2h ako mi ne legne ide u korpu.
 
Čini mi se da je procesorski Valhala manje zahtevnija od Odiseje, bar po nekim testovima što sam gledao. U Odiseji su procesori bez HT/SMT-a gotovo uvek zakucani na 100%, dok sada to nije slučaj, ako je verovati prikazima...
Igri treba dosta poliranja i mislim da će nakon svih ekspanzija i pečeva vredeti da se odigra, ako ne bude drastično boljih igara tada...

Da, popravili su tu cpu "zahtevnost" iz Odiseje, nema vise zakucavanja na 100% uz gpu kuliranje na 40%. Meni je ona u nekim delovima bas bila kriticna sa i7 3770, ovde je mnogo bolje stanje.


Da, nikakva razlika, jednostavno ne mogu nac podesavanja koja mi daju 60lock na 4K rez, iako imam izvanredno stabilan OC od 2100mhz + mem 8000mhz. A graficki nista posebno da bi opravdalo zahtjevnost, cak da je igra izasla 2015 rekao bih "meh" kako izlgeda. Sto se tice same igre, story je sasvim ok sad za sad ali mi je combat uzasan, igrat cu jos 1-2h ako mi ne legne ide u korpu.

Prezahtevna je igra za 4K 60fps, bar za 2080Ti. Zato stavi FPS Limit i Adaptive Quality na 60fps i uzivaj.




Nego izgleda da je Darby McDevitt deliverovao, da smo konacno dobili Assassin's Creed.

PS. Ukljucite Guaranteed Assassination u gameplay opcijama. ;)
 
Vidim da utisci nisu bas najbolji!Kao sto je @Leon napisao borba nije najbolje uradjena,ali nije jedini ko ima takav utisak!Ja uplatio 28 oktobra Uplay+ skinuo WDL!Sutra kada je izasla igrao 2h i posle toga pretplata suspendovana!Od onda ni para,ni pretplate!Podrska kao da nepostoji,dali se mi odgovore koje sam znao i pre razgovora sa njima!Odem do moje banke,oni kaze da ne mogu nista uraditi posto su sredstva rezervisana i vracaju se na racun po automatizmu posle 5-7 radnih dana!Evo proslo je vec 10 i jos nista!Forum je pu tema sa tim problemom,neko je skidano sa racuna i po dve pretplate!

Taj Ubisoft postaje prava posrnula amaterska kompanija!Imam bolja iskustva sa ruskim nalozima nego sa legalnom svetskom kompanijom kao sto je Ubisoft!
Ako neko misli da uplacuje pretplatu bolje da malo saceka dok se stvari ne srede,da nebi zarobio pare na ko zna koliko vremena!
 
Poslednja izmena:
Kod mene sve ok, prekjuce sam uplatio (paypal).
 
Meni 2x skinuli za uplay sada...neozbiljni definitivno
 
@DeRadicci
Pa dobro je onda,samo tako neka i ostane!Mada bilo je i tema da su ljudi bolje prolazili kada su uplacivali preko PP-a!Ja sam uplatio direktno preko kartica i eto...muka!Sa tom istom karticom sam kupovao kod njih par puta i sve je bilo ok!

@Seraph
Ne znam sta da kazem!Mozda ti je bolje da obrises kartice sa kojima placas,da nebi ponovo skidali!Posto njihov sistem misli da nisi platio pa pokusava vise puta!
 
Ja kupila preko ukrajinskog Epica i sad da upalim, kad ono sve na ruskom, a na Uplay-u ne može da se promeni jezik, samo je ruski ponuđen. Baš sam se iznervirala. Unity nema taj problem iako je nalog isto ukrajinski. Ima li nade da se ovo podesi? Da se instalira neki jezički paket ili da tražim povraćaj novca? Mada baš ne bih volela da dođe to toga jer sam ovde uzela ultimate edition za upola manje para nego što je na Uplay-u.
 
@Seraph
Ne znam sta da kazem!Mozda ti je bolje da obrises kartice sa kojima placas,da nebi ponovo skidali!Posto njihov sistem misli da nisi platio pa pokusava vise puta!

Ma blokirao sam ubisoft sada na kartici, ne mogu ništa vise da skinu ni da hoće. Samo se nadam da će vratiti tih 15e, baš mi se ne smara sa cimanjem njihove podrške


Ja kupila preko ukrajinskog Epica i sad da upalim, kad ono sve na ruskom, a na Uplay-u ne može da se promeni jezik, samo je ruski ponuđen. Baš sam se iznervirala. Unity nema taj problem iako je nalog isto ukrajinski. Ima li nade da se ovo podesi? Da se instalira neki jezički paket ili da tražim povraćaj novca? Mada baš ne bih volela da dođe to toga jer sam ovde uzela ultimate edition za upola manje para nego što je na Uplay-u.

Neko se isto žalio na redditu za to danas, uspeo je da sredi audio kopiranjem fajlova engleske verzije, ali su mu titlovi i dalje bili na ruskom.
 
Trebalo bi da može da se izabere engleski za audio, makar tako piše na Epicu. Ali ja nisam makla dalje od početka jer je interfejs na ruskom. Možda će neko izbaciti ispravke i za interfejs i titlove. Mogu da čekam 14 dana jer je to rok za povraćaj, pa ako ne bude rešenja do tad, šta ću.. Čekaće se neko sniženje na Uplay-u.
 
^
I ja isto imam Ukrajinski Epic i kao sto si vec napisala trebalo bi da podrzava barem engleski audio!Ima jedan lik koji je upload-ovao engleske fajlove za rusku verziju,ali izgleda da ne radi ako se samo kopiraju fajlovi!
 
Na Reddit-u sam videla da je neko postavio samo audio fajlove, valjda. Probala sam da upalim vpn, ali i dalje stoji samo ruski. Baš bedno. Starije igre nisu zaključali. Ostaje nam da se nadamo da će neko okačiti fajlove i za ostalo.

Edit: Sad sam deinstalirala igru sa Epica, ugasila ga, ugasila i Uplay, upalila vpn US, i počela da instaliram igru direktno sa Uplay-a. Na početku instalacije mi je ponudilo da izaberem jezik, prebacila sam na engleski. Videću šta će biti, može da se igra tek za sat. Ne znam da li to inače nudi i da li uopšte ima veze za jezikom interfejsa.
 
Poslednja izmena:
Nijedna taktika ne deluje, sve je i dalje na ruskom. Mislim da ću ipak tražiti da mi vrate pare. Ovo je totalno bezvezna situacija.
 
Nazad
Vrh Dno