Šta je novo?

Pomoc oko izbora

nikp

Poznat
Učlanjen(a)
13.04.2020
Poruke
49
Poena
30
Pozdrav

Zeleo bih da kupim neko napajanje do 5000-6000 dinara, koje ce dobro raditi svoj posao i da je po mogucstvu tiho jer takodje hocu da kupim novu RX 570 4GB graficku kartu. (ne znam da li je bolja Asus ili XFX, iako razlika u ceni govori da je Asus bolji izbor)

Trenutno napajanje LC power LC600H-12 600W. Kupljeno skoro, polovno, staro 2 godine, koje je na prvo montiranje bilo toliko bucno da sam tripovao nuklearnu elektranu.

Takodje, imam stari LG Flatron L1919S monitor sa VGA portom. Uzeo sam adapter VGA na DVI, uzecu i na HDMI ako treba, te se nadam da problema sa monitorom necu imati.

Ovo je trenutna konfiguracija

image.php


Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Pre će da ti bude bučan taj gpu al ajd..
BeQuiet system power 9 500w biće dovoljno.
Kod madjara..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Padalo mi je na pamet da nije mozda procesor, jer na ovaj i5-2500 imam neki prastar kuler. Da li je sumnja opravdana?
 
Verovatno.
To se čuje odakle dolazi buka.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uglavnom se desava kada sam igrici, ali nikako da provalim odakle dolazi. Mozda je grafika, ali je nova novcijata, danas kupljena. Napajanje je sa KP-a, staro vise od 2 godine, a ono je i neki minimum za graficku pa mi je sumnja bila usmerena na njega. Na kraju mi je palo na pamet da nije mozda zbog ovog malog i jeftinog kulera za procesor, takodje je polovno i staro.
 
Kako ne provališ?Pusti igru kad počne da bruji vidi odakle dolazi,skini stanicu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Seasonic SSR-500GB3 6500din, ima u našim radnjama
 
Ipak mislim da je problem u kuleru. Temperatura procesora dok sam u igrici ide i do 68 stepeni (Speccy tako kaze). Rekoh da je neki prastar i nikakav, a izgleda da je malisa zaduzen za buku.

Da li biste mogli da mi preporucite neki solidan kuler koji bi dobro hladio, a uz to bio tih. Procesor intel core i5-2500, maticna ASRock Z68 Pro3
 
Smucicu se sam sebi... LC CC120
 
Posto je Asrock Z68 Pro 3 ploca u pitanju, ona ima i rupe za LGA775 hladnjake, tako da ti mnogi stariji(a samim tim i jeftiniji) Cooler Master, Scythe, Thermaltake i Thermalright kuleri dolaze u obzir. Ne treba ti nikakav ekstra hladnjak da ohladi taj CPU. Samo obrati paznju da nema polomljeno kacenje ili neke tragove po bazi. Mislim sve se to da srediti, al nema razloga da se cimas da uzmes neki koji moras sredjivati kad ima desetine drugih koje mozes uzeti za istu cenu.
 
Predraze, hvala , videh da u nekim nasim radnjama kosta od 2500 do 3000 din. Ako je dobar, cena je i vise nego korektna.

Soleslav, vazim za lika koji se u racunare ne razume toliko, pogotovo ne oko te elektronike, tako da bi mi vise znacilo da mi napises ciljano neke modele od ponudjenih proizvodjaca da se ne bih zeznuo oko kupovine nekog a da ne ulegne na maticnu :p
 
Imam skoro 9 god staro LC 6550 550w napajanje, prezadovoljan kako radi i dan danas, ali je vreme da razmisljam o zameni posto imam nekih planova oko buducih nadogradnji.
Imam neke 2 varijante u planu:
Jeftinija:
Corsair VS550 ili 650w
Vise nego dovoljno za moju konfiguraciju, ali ljudi nisu nesto odusevljeni napajanjem iako je premium brend u pitanju.

Skuplja:
Seasonic GC 500w
Jako malo informacija ima u vezi njega.

Msi H61
Inte i5 2500
Rx 560


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kod Corsa važi da ispod CX serije ne treba ići. Verovatno je BeQuiet System Power 9 od 500/600W nešto bolja solucija od VS-a.

Postoje još neke varijante oko skuplje: Bitfenix Formula 550W ili BeQuiet Pure Power 11 500/600W.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno