Drugari, možda nekome bude korisno.

Uzeo sam na kraju 3x Mikrotik HAP ac2, nije ih bilo u Bgd, pa malo sačekao. Prvi MK radi kao ruter&CAP&CAPSMAN, druga dva vezana iza njega, jedan za drugi, rade kao switch&CAP.

LAN deo je standardno odličan, na to se niko ne žali, ali... CAPSMAN je fenomenalan, sve u vezi WIFI se namešta na jednom ruteru, i radi na sva 3 uredjaja posle, ista podešavanja. Nakon toga može svaki posebno da se namešta, neki fine tuning što bi rekli, tipa na drugi kanal. Namesti se i access list zbog roaminga... zadovoljan sam. Doduše prvi kontakt sa MK, pa signor da nisam baš sve namestio optimalno, ali polako. Čak je i wifi pokrivenost dobra, koliko sam čitao dok sam se informisao šta uzeti i kako namestiti, manje više je uvek preporuka više i slabijih APova, nego 1 jak (tipa oni "gejmerski" ruteri i slično). Sledeći na redu VLANovi.

Sve preporuke, pogotovu za ove pare. Ovakav Ubiquity setup bi me izašao prilično skuplje, a sumnjam da je toliko bolji, ako je uopšte, ali dobro, da ne bude da hvalim svog konja