Šta je novo?

Preporuka za hladjenje i7-4790K

drjackyll

Čuven
Učlanjen(a)
30.01.2002
Poruke
691
Poena
620
Posto mi trenutno Megahalems + Noctua NF-P12 ne daju dobre rezultate u hladjenju, razmisljam da ih zamenim sa nekim AIO vodenim. Ne planiram neke besne voltaze i brzine. Trenutno mi na stock i 100% load u Real Benchu i Aidi64 temperature idu preko 80 stepeni.

Hvala!
 
Delid?

... over mobilfunknetz ...
 
pa to su ok temperature sa tim kulerom ako neces neki OC.
mislim da bi bez potrebe bacio pare na aio prskalicu.
 
Ne bih delid radio...

Malopre sam ostavio Real Bench 10 minuta i stiglo je skoro do 100 stepeni... to mi nikako nije ok.

Igre i aplikacije ide malo preko 80 stepeni.

Razmisljao sam o D15 ali mi nece stati zbog visine u kuciste.

Zato sam razmisljao o nekom AIO.
 
proveri da li staje U12A, u istom je rangu sa D15.
 
Ali bez delida opet ga neces nesto preterano ohladiti, zvake su uzas na haswell-ima.

... over mobilfunknetz ...
 
Pasta je Artic Silver ali je dosta stara, probacu sa nekom novom.

Iskreno u ovom trenutku ne razmisljam o OC, trenutno me samo zanima da spustim temperature na stock da budu prihvatljive.

Znaom da se 4790k greje ali ne ovoliko....
 
Cek da probas 9900k.. :)

... over mobilfunknetz ...
 
ako hoces da te ne boli glava i ne cekas kad ce pumpa da zvekne ili nesto procuri, otvori se za dobar vazdusni kuler i miran si za sva vremena.
dobijas i dva vrhunska fana.
 
Hladnjak i ventilator nisu tvoj problem. Ne bacaj pare na to.
 
odradi delid kao sto pomenuse gore i mozes da ga hladis i pasivno.
cimni balaburina sa foruma, covek zna znanje.
klao je i mog 8700k.
 
Razumem, ali trenutno ne mogu da shvatim da je jedini nacin da se ohladi na stock voltazi i brzini delidingom?

Hajde da cu da ga blesavo OC pa da razumem, ali stock....

Ili da jednostavno prihvatim da Megahalems i jedan vent ne mogu da ga ohlade.
 
Poslednja izmena:
Bas su zeznuli intel kad svaki jaci cpu mora pod noz, sta bi tek bilo da neko ostavi fabricki box cooler. Koja je to poenta....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Razumem, ali trenutno ne mogu da shvatim da je jedini nacin da se ohladi na stock voltazi i brzini delidingom?

Hajde da cu da ga blesavo OC pa da razumem, ali stock....
Jos uvek imam isti cpu ali non K pa i on kuva... ako hoces hladnije i iole malo oc, moras delid. Tacka.

... over mobilfunknetz ...
 
Skinuo kuler, sve ocistio stavio novu pastu, mozda cak i malo vise nego prosli put, montirao sve nazad i sad je situacija bolja.... Na RealBenchu-u ne ide preko 70-75 a na Aidi ne ide preko 80-85.

Ili je bolja pasta ili kuler nije dobro nalegao.
 
Nazad
Vrh Dno