Šta je novo?

Preporuka za graficku

ppredrag

Čuven
Učlanjen(a)
21.07.2005
Poruke
5,449
Poena
585
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 12400F, Freezer 36
Matična ploča
AsRock B760M Pro RS
RAM
2x16Gb
GPU
AsRock PG RX 6700XT
Storage
Kingston KC3000
Zvuk
Soundblaster Z
PSU
FSP Hydro G Pro 650W
Kućište
Asus AP201W
Monitor
Huawei Mateview GT 27
Miš & tastatura
Helios XD3, Redragon Draconic White
Pristup internetu
  1. Optički internet
Cenovni rang od 200 do 280 evra. Dvoumim se izmedju polovnih 1070ti, 1080 bez ili sa upitnom garancijom i nove 1660 super. Buduca karta bi zamenila ovu moju Gtx 970. Ostatak masine je iz profila. Hvala unapred na predlozima.
 
Ako ti ne smeta polovno, 1080. Nalete povremeno za 260-280€.
Ako mora novo, 1660S (negde u rangu 1070). Ako ćeš nekad da koristiš NVENC ili CUDA, opet 1660S...
 
Poslednja izmena:
Ma samo za 1080p gaming. Trazih te polovne GTX 1080, ali sve su uglavnom matora pregorela mining djubrad bez ikakve garancije. Ista je prica i za 1070Ti. Jedino mi preostaje da pecam.

Sto se tice ovog radeona, primamljiv je, ok je cena za novu kartu i prilicno je jaca od 1660s a iste su cene skoro. Kod njih me samo plasi situacija sa drajverima i biosom...
 
Taman da poručim preko mejla predloženu rx 5600, ostavim link ka proizvodu i podatke, ajd da proverim jel sa ostavio dobar link i pufff... Cena 39000.

Poručio sam za 36000 na drugom mestu. Jeste dosta ali i cena 1660s je 2000 rsd manja od ovog radeona.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da, povecali su cenu preko noci :d

U svakom slucaju brza karta od 1660s a nije mnogo skuplja. Jedino to za drajvere ali valjda ce biti ok. Posle GTX970 primetno ubrzanje.
 
Znaš li možda kako se dolazi do igara koje idu uz kupovinu radeona?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nije mi poznato.. secam se da su se nekada (valjda u GT i jos nekim prodavnicama) takve ''poklon'' igre reklamirale uz odredjene graficke karte ali odavno to nisam video.
 
Preko mejla ili ima neka jos opcija?
 
U kojoj radnji si kupio kartu?Vidim da samo nekolicina radnji stoji za free igru,npr kod nas ww radnja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ima ovo
46be2380d6eb0c7140b11c8e7c7b9730.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslao sam supportu upit sa fiskalnim u attachmentu pa sta bude. Hvala svima u svakom slucaju.
 
Da se nadovezem kako ne bih otvarao novu temu.

Ocekujete li, a mozda pouceni iskustvom nekih prethodnih generacija, pojeftinjenje rx 5700xt krajem godine/pocetkom sledece, kod madjara, ako/kad izadje nova serija grafickih?

Izbor mi je pao na 1660super za 230 evra (madjarska), sto je ok, a i dobio bih solidan plus u odnosu na sadasnju graficku (rx 570 8gb koju sam planirao da prodam pa dodam razliku)... ili cekanje, pa krajem godine da uzmem rx za nekih 300 evra recimo (madjarska).
 
Citajuci komentare sa prethodnih strana, neverovatno je da je cena pomenute graficke skocila prvo na 39K, a sad je bogme i 42-45K zavisi gde gledas.
Sve to u rasponu od 1-2 meseca.
Ja se sve dvoumim izmedju RX580 8GB, 5500XT 4 ili 8GB, 1650 Super i nemam pojma sta izabrati, naginjem ka 5500 8GB, ali izgleda da nas je ova korona sve zeznula i da sad bas i nije vreme za pazarivanje kartice
 
Na karte sa 4GB VRAM-a zaboravite, to je malo cak i za 1080p. Da ne spominjem one ''zelene'' sa 3GB (GTX 1060), solidno brze karte sa ozbiljnim manjkom video memorije, jedna od najlosijih GPU kupovina u prethodnim godinama.

Ako su cene GPU nerealno visoke onda se najvise isplati kupiti polovnu Sapphire RX 580 Nitro+, ili Pulse (sa preostalom validnom garancijom), do 150 evra.
Ili iste karte iz ''B'' ponude odredjenih prodavnica, pojave se retko ali treba pratiti, nedavno su kostale 12k odnosno 13k din sa 12 meseci garancije, za te pare odlicna kupovina.
 
Citajuci komentare sa prethodnih strana, neverovatno je da je cena pomenute graficke skocila prvo na 39K, a sad je bogme i 42-45K zavisi gde gledas.
Sve to u rasponu od 1-2 meseca.
Ja se sve dvoumim izmedju RX580 8GB, 5500XT 4 ili 8GB, 1650 Super i nemam pojma sta izabrati, naginjem ka 5500 8GB, ali izgleda da nas je ova korona sve zeznula i da sad bas i nije vreme za pazarivanje kartice

1650S, ako ti odgovara cena.
 
1650S, ako ti odgovara cena.

Odgovara mi cena, iskreno ne navijam ni za crvene ni za zelene, ko ima bolju ponudu uzecu tu graficku.
Monitor je 24" fullHD tako da ne planiram igrati na vecim rezolucijama od toga.
Sve testove koje sam gledao pokazuju da su 1650s i 5500XT izjednacene. RX580 je isto tu negde, ali mislim da nema ni jednog opravdanja kupiti 3 godine staru graficku iz koje je izvucen maksimum do sada.
Dugo nisam pratio razvoj grafickih kartica, ali sam cuo da AMD ume sa novim verzijama drajvera da znacajno popravi performanse kartice.
Kako kazu to su uradili sa prethodnim generacijama i ja se potajno nadam da ce sledeci drajveri dodatno poboljsati performanse 5500xt kartice, to je jedino sto me odvraca od kupovine 1650s.
Takodje napajanje koje trenutno imam je neko LC600 ako se ne varam, ima sigurno 6-pinski dzek, ali da li ima 6+2 cisto sumnjam, moram da proverim.
Eto jos jednog plusa za 1650s.

Muke su to :)
Uglavnom kako god bilo moram odluciti do sutra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno