Šta je novo?

AMD Ryzen bag,greska sa hardverom,losi drajveri?

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
Naime imam Ryzen 3 2200G,MSI A320M plocu,ms napajanje,desava se povremeno da zastopuje kad se igra PES li gleda film,serija online?
Kao malo ubrza neprimetno,zastopa,ne znam kako najbolje da opisem to,kao onaj zvuk pre nego sto se racunar restartuje zbog drajvera ili neke greska.
Da li je do drajvera,jer nema restarta,nema drugih problema,temperature ok??
Sto se tice sistema,isti sam koristim na jos jednom racunaru,i na starom koji sam prodao koji je isto radio bez greske.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
možeš da pobrišeš drajvere za grafiku sa display driver uninstaller-om i freško staviš nove whql sa amd sajta,ali pošto pišti i skviči jasno kao dan da je hardverski problem tj to skrndavo ms napajanje.
 
Drajveri su svezi.Probacu ovim alatom,jedino da nadjem neko drugo napajanje.
 
Probao sam ovo resenje za windows,malo je ublazilo,medjutim to nije problem.
Audio drajvere sam obrisao i instalirao ih je sam windows,isti su.
Mislim da je problem bio u podesavanju ploce,to sam promenio pa javljam sta se desava.
Sledeci je korak da instaliram graficke drajvere preko windowsa.

UuYa54o.jpg
 
Instalirao WHQL drajvere,znaci prezadnji,primetan bolji rad,menjao podesavanja u BIOS,medjutim i dalje se javlja problem sporadicno,nije do DistributedCOM Error 10016.
Jedino mi ostaje napajanje.:(
Ili da ogranicim uma frame buffer size u biosu?
 
Poslednja izmena:
Nije do napajanja. Neki drajver ti pravi problem, bolje pogledaj kako se koristi XPERF trace u onom linku sto sam okacio. Izbaci ce ti detaljnu analizu performansi drajvera u sistemu i videces koji unosi pometnju.
Imao sam slican problem sa Intel LAN drajverima kad je Win 10 izasao, pa su vremenom ispravili.
 
Nisam se bas snasao sa tim alatom,obrisao drajvere za lan,sad su microsoft,obrisao amd sata drajvere,sad su genericki i sad dolazi do restarta racunara.
Promenio sam sad power plan na balanced,ali izgleda napajanje,inace nije vruce na dodir,cak i hladan vazduh izlazi iz njega.
Imao imao sam i ranije kineska napajanja,tj frontier,ili rade ili umru.

Edit:resio sam da preinstaliram sistem,ono sto se razlikuje na ovom je aktivator,mozda je on nesto zeznuo u sistemu.

Untitled.jpgUntitled2.jpg
 
Poslednja izmena:
Iznenadni restart je verovatno indikator nekog ozbiljnijeg problema, cudno sto je tek sad pocelo da se ispoljava. Ako se nastave problemi na svezoj instalaciji onda probaj sa drugim napajanjem ako imas pri ruci.
 
Preinstaliran sistem,instalirao samo graficke WHQL drajvere,za sata,zvucnim,mreznim nema ni potrebe.
Nisam instalirao ni za chipset,u device manager sve ok,koristio sam stari aktivator,cak sam umesto kineskog antivirusa ubacio aviru
i da ne ureknem nema problema.
 
Poslednja izmena:
ne treba ti aktivator za 10tku,izguglaj malo,a i piraterija je zabranjena na forumu.ono što mene buni u celoj priči su zvukovi koje računar ispušta.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno