Šta je novo?

Supernova 2 kuce povezivanje...

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,112
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cao, drugar ima problem. Skoro je obnovio ugovor i sad se preselio u kucu, novu koja je u dnu dvorista, oko 60m od stare pa bi da ne placa x2 sve vec da poveze kablom ako je izvodljivo...
Od tih 60m oko 8m bi moralo u zemlju...
Da li je izvodljivo i na koji nacin?
Pokusao je da samo sa modemom-ruterom preko wifi uhvati signal u novoj kuci i hvata samo 4%,znaci ne vredi a uredjaj bi kostao 5000.
Ima li neka opcija kablovima i kako ili nekim bas jakim do 100e uredjajem kojim bi hvatao signal iz stare wifi-em i delio signal u novoj kuci?
Ili jednostavno da predje kod drugog operatera.
U staroj ima 3 uredjaja STB sa tim sto bi jedan preneo u novu, ja mu kazem da moze za 150din uzeti kod njih "tv na zahtev" tako nekako se zove usluga i ima mogucnost jos do 3 amdroid uredjaja da poveze ili komp ali opet mu treba veza kabal-modem sa tim glavnim gde. bi bio taj mali uredjaj(kao oni android box) sto se prodaju.
Ima li nade da dobije tv i net iz stare u novu kucu i kako :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Net LAN kablom a tv mislim da sad ne daju vide od 3 uredjaja, mada ima ih koji su dobili četvrti, za tv po tvom ali bilo je prijavljivanja i da ne daju.
Izbor kanala na tv po tvom uredjaju je manji od obicnih stb i cam.

Ovo si mogao pitati i u SN temi...
 
Net LAN kablom a tv mislim da sad ne daju vide od 3 uredjaja, mada ima ih koji su dobili četvrti, za tv po tvom ali bilo je prijavljivanja i da ne daju.
Izbor kanala na tv po tvom uredjaju je manji od obicnih stb i cam.

Ovo si mogao pitati i u SN temi...
A da li bi smetalo lan kablu to kroz tavan pa kroz zemlju...? Cime ga zastititi?
Ja imam tv po tvom, bez problema dobio i sad imam 3 tv + na tom cetvrtom taj uredjaj i mogu jos msm 2 na taj nakaciti.
A uzeti koji modem?
Znaci klasika ne mora nesto skupo modem-ripiter u novu kucu i lanom ga povezati sa starim, on dalje deli net u novoj kuci a tv po tvom, parola snadji se :)
Vazno da ima HBO, Cinemax i sve Arene, ostalo mi nije vazno :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Uzme PVC buzir i provuce kabl kroz isti. Kroz tavan mozda i ne mora, ali ako ukopava obavezno. Buzir je jeftin pa ako ga ne mrzi moze celom duzinom :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
treba ti kvalitetan outdoor kabel i da bude gel-typed i bice ok na duzi period.
ja kod mene koristim ubiquiti tough kabel ali on nema gel, zasad nisam imao problema(3 godine) ali svakako je bolje resenje neki sa gelom... mozes jos njega da provuces i kroz kondenz crveno kao dodatni vid zastite..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
treba ti kvalitetan outdoor kabel i da bude gel-typed i bice ok na duzi period.
ja kod mene koristim ubiquiti tough kabel ali on nema gel, zasad nisam imao problema(3 godine) ali svakako je bolje resenje neki sa gelom... mozes jos njega da provuces i kroz kondenz crveno kao dodatni vid zastite..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
[emoji15][emoji849]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno