Šta je novo?

Backup Windowsa

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,583
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Имам неки лаптоп Dell N5040 M380 који сам добио да киристим и који ће највероватније остати код мене.
На њему ја инсталиран W10 и још пар програма, 'С" заузима мање од 40GB.
Комп ради јако споро, треба му 15 минута од подизања система са би могао да ради нормално (спор, кочи....)
Како да направим backup да бих могао да реинсталирам систем и ставим рецимо W7, а да бих касније могао да вратим стари систем?
Евентуално да урадим враћање на почетак система. Мислим да је овде био W7 и да је надограђен на W10.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Najlakse ti je da odradis Reset My PC opciju, tako dobijas svez Win10, nek odradi sve update pa vidi kako se ponasa u radu.
Vracanje na Win7 moze samo posle 30 dana nakon upgrade-a a zato i tako lose radi verovatno, nije bila cista instalacija desetke. Reset opcija bi trebalo da ga osvezi, mozes da izaberes da cuva podatke ali ako nemas nista neka brise sve, dobijas cist Windows.
Win7 moras da napravis butabilni flash uz pomoc Rufusa na primer i onda radis boot sa njega i radis clean install.
 
Зар не могу са CD да инсталирам нов систем.
Наместим да се систем диже са CD, формат "С" и инстал, тако сам радио на компу.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Mozes da napravis bootabilni disk,flash svejedno.A ti mozes uvek posle da se vratis na 10ku ako neces da ostanes na 7ici ako ti je vec jednom desetka aktivirana na tom kompu.
 
Како да се вратим на 10ку ако форматирам хрд диск?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako ne ostajes na sedmici skini media creation tool za windows 10 sa microsoft sajta napravi bootabilni cd ili flash i opet vrati 10ku.
 
neće sedmica raditi ništa brže od desetke (pošto ms završi sa tobom),tj hoće ali treba dooosta da idemo unazad sa hardverom i dođemo do tualatina i sl gerijatrije gde uštrojena sedmoica bi i bila zaista bolje rešenje.ono do čega je zapravo je matora instalacija na sporom i fragmentovanom hard disku.potvrdi da je tako pa da vidimo kako maks da izvučeš iz tog hardvera i koji je cpu.
 
Pretera ga.
Niti ima veze sa temom.
 
a dajhard branjenje sistema i to na reč ima?evo sveže poređeno direkt na conroe dualkoru pre neku noć i na giga i po rama.svakako toliko vučenje nije do sistema,kao što sam napisao...defrag i shortstroke-ovanje,pas dva sa dism i sfc i rešen problem. (dism ni pandan nema na sedmici,mora da se obara sistem za isti efekt)

sve ja razumem,nostalgija,navika ali prosto prošao voz,tek za relativno noviji hardver itekako.
 
Čovek hoće da proba 7icu,sta je problem. Njemu ako odgovara za njegove potrebe,ne vidim problem da je koristi. Moze da koristi i elementary ako mu se svidja.To sto ti pišeš nema smisla na ovoj temi.
 
apsolutno ima.pitanje je bilo uzrokovano jer se žali da mu se računar vuče,i verovatno jer ga je neko negde slagao da je sedmica 'brža' pa logika,ako je stavim radiće mi računar brže nego sa 8/10,što naravno nije istina.ako je i stavi čisto radiće 'brže' jer je to frešak čist sistem na početku particije,ne jer je sedmica 'brža'.

menjanje teza i pretvaranje ovoga u sedmica vs moderniji (i bolji) OS-ovi je neka sasvim druga priča.
 
Nazad
Vrh Dno