Šta je novo?

Novi telefon do 150€

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,324
Poena
375
Pozdrav,

Zamolio bih za preporuku i savet koji telefon uzeti do 150€? Telefon ne uzimam za sebe, u pitanju je totalno nezahtevan korisnik, nabrojaću bitne stvari za ovu kupovinu.

- što bolja baterija;
- stabilnost u radu, odnosno odsustvo nekih većih bagova (u principu telefon će se koristiti za pozive, poruke, viber i fb);
- dobar signal, odnosno da nema nekih problema u prijemu signala;
- cena do 150€, nije problem ako je sad neka vidno bolja opcija 155€ ali nemojte preporučivati imaš za 170€ mnogo bolji fon (to znam i sam ali ne kupujem ja telefon).

Meni je kao prvi izbor za preporuku trenutno Xiaomi Redmi 8, međutim vidim da se na GSM Areni žale na signal (opet pitanje je koliko su merodavne poruke tamo), više me plaši što ovde postoji tema o ovom telefonu od samo 2 strane, gde ga trenutno ima samo par korisnika. Da li je neko imao iskustva sa ovim telefonom, odnosno koji drugi telefon bi mi eventualni preporučili?

Hvala unapred na svakom odgovoru!
 
Hvala na trudu ali stvarno ne razumem preporuke za telefon koji se ne može naći po traženoj ceni. Pri tom i više nego dovoljno se razumem u telefone da znam da je A3 bolji od Redmi 8, ali taj telefon se cenovno ne uklapa.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Hvala na trudu ali stvarno ne razumem preporuke za telefon koji se ne može naći po traženoj ceni. Pri tom i više nego dovoljno se razumem u telefone da znam da je A3 bolji od Redmi 8, ali taj telefon se cenovno ne uklapa.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

Ja sam kupio prijatelju ( isti zahteva kao tvoj) redmi note8, ne 8t i covek je prezadovoljan. I ja isto , malo sam ga isprobavao. Svaka preporuka za redmi note8.
Covek se cudi kako to da baterija toliko dugo traje.
155 evra na KP pre 3 meseca
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Redmi 8 i nemam nikakvih problema sa signalom, on ti je oko 130€ nov a bolja opcija ti je Redmi Note 8 4/64 za 155€

Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
Kao prvo hvala vam svima još jednom na odgovorima, svi su logični i racionalni. Predložio sam mu tri pomenuta telefona i obrazložio prednosti i nedostatke, izabrao je najjeftiniju opciju iz mog prvog posta, sviđa mu se najjača baterija i najniža cena. Kažem u pitanju je skroz nezahtevan korisnik, telefon će se koristiti za pozive, sms, viber i možda za FB, pri tom i ne provodi puno vremena na telefonu u toku dana.
U svakom slučaju videću za par dana kada bude stigao da napišem u nekoliko rečenica utiske o telefonu, jer ću ja svakako sve podesiti i instalirati. Možda nekom pomogne ukoliko bude imao sličnu dilemu.

Veliki pozdrav.
 
Kao što sam i obećao da napišem par reči o kupljenom telefonu, možda će značiti nekom ko bude imao sličnu dilemu.

Dakle telefon je uzeo moj prijatelj koji je daleko od zahtevnog korisnika, ja sam mu sve instalirao i namestio tako da sam neko vreme i koristio Xiaomi Redmi 8 4/64 GB. Prijatno me je iznenadio ekran, vrlo pristojno osvetljenje i upotrebljivost, čak i na dnevnom svetlu. Baterija odlično drži što i ne čudi s obzirom na kapacitet. Takođe telefon me je pozitivno iznenadio sa svojom "brzinom", možda zato što i nisam imao nikakva očekivanja na tom polju. Kameru nisam isprobavao ali ni ne znam kakva bi uopšte trebala da bude kamera telefona u tom cenovnom rangu.

Summa summarum ovo je vrlo dobar telefon za nezahtevne korisnike, dakle za one koje hoće da izdvoje najmanje novca. Korak napred i svakako bolja kupovina je gore predloženi Xiaomi Redmi Note 8, koji je i malo skuplji.

Još jednom hvala svima koji su učestvovali u ovoj temi, veliki pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno