Šta je novo?

Cudan zvuk iz laptopa dok pomeram misa ili skrolujem

mark029

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2016
Poruke
142
Poena
70
Pozdrav drugari, ne verujem da ovakva tema vec postoji, pa pravim novu , u zadnjih nedelju dana mi se pojavljuje cudan zvuk "cvrkutanja" iz laptopa kada pomeram wireless mis ili skrolujem sa istim, takodje mi se pojavljluje zvuk kada koristim touchpad... sve sam proverio uradio trazio na stranim forumima, ali nista mi nije pomoglo, vec pocinjem da ludim.... hvala puno!
 
Poslednja izmena:
Je l ti ima laptop graficku? To ti se desava kada si u nekom pretrazivacu ili i ovako kad skrolujes po desktopu na prazno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Imam GeForce 940m i kad radim nesto na browseru i samo kad pomeram misa bez ista da radim na desktopu, sad sam primetio i kad kucam nesto...
 
I ja sam siguran sada da je Coil Whine, okacicu danas kada budem stigao sam zvuk, procesor je i7-6500u... sve u svemu sinoc sam ga do kasno njakao i istrazivao... i locirao zvuk u predelu ram memorije??? U Power optionsu uvek mi je podeseno na high performance... kada ga stavim na balanced smanji se i dalje je on prisutan, ali doosta manje... al smesno je to kada npr. surfujem netom i stanem nesto da procitam(u tom trenutku se ne cuje jer ne njakam mis) na nekom sajtu i izbaci mi pokretnu reklamu on odmah pocne da cvrci.... majko sveta inace u pitanju je HP Star Wars laptop I7-6500u, 16GB Ram, Geforce940m grafika... koristim ga za 3d dizajniranje i pokretanje 3d stampaca i cnc lasera... ne njakam ga sa igricama ili slicno, ponekad sa drustvom cs1.6... kupio sam ga pre mesec dana od jednog coveka koji mi je dao 6 meseci garancije, ali mi je glupo da mu ista govorim mislim i da je Coil Whine to nije nikakav problem sem eto zvuka... a ostalo je sve u mojoj glavi...
 
Vazi, hvala ti probacu pa javljam :)

Edit: probao i odradio kako su naveli u linku, ali i dalje je tu cvrcak... izgleda da cemo se morati sprijateljiti... cheers
 
Poslednja izmena:
RESENO! Update sistema mi resio problem i to sam bio u fazonu ajde kad sam sve pokusao pokusacu i ovo.. ne cuje se ama bas nista, kako ne znam ali bitno da vise ne smara... hvala svima na pomoci!! zivi bili! <3
 
Nazad
Vrh Dno