Šta je novo?

whatsapp/viber problem

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Kolega ima problem sa ove dve aplikacije. Problem je u tome sto ne dobija obavestenja kada mu stignu poruke vec mora prvo da udje u aplikaciju da bi primio poruku.
Kad mu posaljem poruku meni stoji stiklirano(jedna samo), tek kad on udje u aplikaciju posle par sekundi njemu stignu notifikacije.
Da li je imao neko problem ovakav?
Probao da izbrise obe, rr telefona nista
 
Imao sam isti problem sa Viber aplikacijom. Sve što mi je palo na pamet sam probao, na kraju sam uradio factory reset telefona jer ništa drugo nije pomoglo. Inače problem se pojavio odjednom, nisam radio update aplikacije ili nešto slično pa da je zbog toga prestao da radi.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Koji je telefon? Znam da je kod keve moje na nekom starijem huawei-u bilo neophodno eksplicitno dozvoliti da aplikacije rade u pozadini.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jel na MiUIu? Je l mu se problem sad pojavio ili je od pocetka tako kako je kupio telefon? Da li se desava i kad je na wifi-u isto ?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Telefon huawei sad nzm koji model uzet preko mts sredinom prosle godine(nista spec, za pozive i tako to)
Desava se i na wifi i na mobile data
@shomispc
moze link da vidim kako se to radi
 
Nemam link, a nemam ni telefon da nadjem sad opciju..

Trebalo bi da je nesto ovako

Open Phone Manager/Optimizer, touch App launch(or Battery>App launch), then locate the app and disable Manage automatically next to it. In the displayed dialog box, select Auto-launch and Run in background.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nemam link, a nemam ni telefon da nadjem sad opciju..

Trebalo bi da je nesto ovako

Open Phone Manager/Optimizer, touch App launch(or Battery>App launch), then locate the app and disable Manage automatically next to it. In the displayed dialog box, select Auto-launch and Run in background.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nasao sam kod mene(takodje huawei), javljam vcrs kad se cujem sa njim dal ce mu pomoci
 
Znam da je kod nje bilo da mogu samo dve aplikacije da rade u pozadini, al opet je to telefon od pre 3 godine...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nekoliko sistema ima slican problem. lenovo, huawei, xiaomi, a verovatno i jos neko.
Vise je tu stvari u igri. Vec pomenuti battery optimization, onda auto start, put to sleep, deep sleep. haos sta su napravili od androida.
xiaomi redmi note 4 sa nekoliko optimizacija je uvek primao sve, a baterija po par dana. Na novim telefonima pogasio sve za stednju baterije, punim se svaki dan samo da bih dobija poruke redovno, a onda kada me neka notifikacija smara, to nema sanse da nadjem kako da ugasim

Svi pomenuti kinezi uglavnom imaju security apliakciju iz koje se moze uci u sve te opcije. treba pogledatii permissions
 
Radi ovo sto je rekao somi, ali kad rr telefon vraca mu se na staro.
 
isti problem sa viberom,honor20 pro,samo odjednom se pojavilo...za sada nemam resenja
 
Cudno mi je da se sve ponisti nakon restarta telefona, da ne kazem da su ga *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski smislili..

Na kevinom tom starom huaweiu stoji od kad sam ga podesio tako

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zvuči kao problem sa registracijom aplikacije na Google Cloud Messaging, problaj da "pozoveš" *#*#2432546#*#* i "ručno" registruješ telefon.
Ako ne radi, obriši i ponovo instaliraj aplikaciju. Probaj i restart telefona.
 
Poslednja izmena:
Isti problem sa svim aplikacijama na Nokia 5.1 telefonu. Factory rest, promena korisnika, reintalacija aplikacije... ne pomaže. Meni nije toliki problem, pošto za komunikaciju koristim PC. Jedino što Whataspp desktop ne radi kad telefon (mobilni WA) nije online, pa te poruke slabije pratim
 
Nazad
Vrh Dno