Šta je novo?

Tiho napajanje?

predoje

Slavan
Učlanjen(a)
03.09.2007
Poruke
125
Poena
319
Pozdrav ljudi !

Kupio bih napajanje ali je odlucujuci faktor jacina zvuka koju pravi ventilator.
Sto tise to bolje.

Konfiguracija koju imam ne prelazi 300 wati.

Ima li neko preporuka ili licnog iskustva da preporuci?
 
Napisi prvo koja lova je u pitanju, pa cemo onda da se grudvamo ovde.
 
Seasonic M12II-520 EVO je tih a imaš jedan primerak sa legalnom petogodišnjom garancijom domaće prodavnice za 6000 din na KP. Većina iole kvalitetnih napajanja su tiha tako da se verovatno može naći još sličnih ponuda.
A ako ciljaš na napajanja koja uopšte ne uključuju ventilator do odredjenog opterećenja ona su dosta skuplja priča. Verujem da te to ne interesuje nego da ne čuješ ventilator i da ti ne struže po živcima.
 
Mi12ll nije tih psu,vrlo je bučan pod većim opterećenjem.
Imate bitfenix napajanja,whisper ili formulu koja su tiha,tu su i beQuiet napajanja.
Kao što rekoh rmx je jedan od najtiših pod punim opterećenjem.
584bf14b7b7103b4a079152dff3fcdb7.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
To što je kod tebe ništa ne menja situaciju.
Verovatno ga voziš na 50% opterecenja i ispod,pa otud nisi čuo njegove mogućnosti.
Ako je to ocena onda su sva napajanja tiha.
Imate testove i teme,pa i par audio zapisa na netu kako se to čuje kad ga uposliš.Ako iskopam audio zapis postavicu ga ovde .
Jednostavno vode se kao bučna napajanja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Lepo sam napisao ako mu je cilj da ima tiho napajanje za razumne pare da mu je tako nešto najbolja kupovina. Ako želi najtiše napajanje tada se ide u drugu priču i drugi budžet.

Verovatno ga voziš na 50% opterecenja i ispod,pa otud nisi čuo njegove mogućnosti.

Jok, računar koristim za sve i svašta, višesatne rendere izmedju ostalog.
 
Cenovni rang je oko 7 000 dinara.

Ova napajanje koja ste naveli nisu u tom cenovnom rangu.

Sta mislite o LC6450 V2.3 - Super Silent Series, kosta oko 6 500 dinara? Da li je to stvarno SUPER SILENT ?!?!

ILI

THERMALTAKE napajanje Smart RGB 500W, kosta oko 7000 dinara
 
Ok. Potrazicu.

Ono sto mi ustvari treba je napajanje koje ima automatsku regulaciju fana, ventilatora? Da li postoji tako nesto? Dakle ako koristim oko 100w jer nemam zahtevne komponente, napajanje ne mora da se hladi kao da trosi svih 500w?
 
Vama treba psu koji ima 0db mod.Ima ih poprilično,a i koštaju ako cemo gledati zajedno sa nekim kvalitetom.
Verujem da 1000rpm nije glasno pa bi pre izabrao kvalitet i dizajn psu na štetu buke sa ograničenim budzetom.
Imate ovako nešto kod madjara za 57 evra
https://www.fsplifestyle.com/en/product/HYDROPRO500W.html
800rpm mislim da će biti ok


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Moj trenutni PC trosi 80 wati, ne prelazi 80 wati, merio sam. Imam napajanje LC600H-12 v.2,31 i CUJE se fan kako radi vise nego kada sam ga kupio...a to je pre 5 godina. Sta moze da bude u pitanju, da li moze i treba da se promeni ventilator na napajanju? Nemam fanove na kucistu. Imam samo za procesor i na napajanju, i cuje se dosta da radi...
 
Garancija se ostvaruje preko preprodavaca na koliko glasi iz radnje odakle uzima.
U svakom slučaju ako vam ne odgovara sačekajte druge predloge iz domaćih radnji,pošto ja ne vidim ništa vredno kupovine u toj cenovnoj klasi .

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
PITANJE JE: kako da znam napajanje koje uzmem da ce moci da se automatski podesava brzina ventilatora na osnovu opterecenosti? Pise u opisu maticne ploce da moze da se podesava brizna ventilatora ali da mora napajanje da to podrzava?
 
Znaci to se misli na fan od procesora i i ventilacije u kucistu?

Razmisljam uskoro da uzmem ovu konfiguraciju:

GIGABYTE B450M S2H AMD, AMD® AM4, AMD® B450, Micro ATX
Procesor AMD Ryzen 3 3200G 3.6GHz
TRANSCEND SSD 110s serija - TS256GMTE110S 256GB, M.2 2280, PCIe, do 1800 MB/s
Ram4 8 gb 2666hz ne znam koja je najpovoljnija ram memorija?
Imam stari hdd

Za napajnje ne znam... imaju ovo:
THERMALTAKE napajanje Smart RGB 500W - PS-SPR-0500NHSAWE-1
LC-POWER napajanje Super Silent Series 550W - LC6550 V2.3

Sta mislite o konfiguraciji, ne za igre nego office, i povremen rad u programima za slike, video,...??
 
Poslednja izmena:
Ostavljam komentar čisto da se neko ne zezne. Upućeno je onima koji prave "silent" mašine.

Uzeo sam Seasonic S12III Bronze SSR-650GB3 nakon što mi je Antec TruePower 550 Classic počeo da zeza (neće da se upali iz prve)
Ovaj Seasonic ima neki zvuk koji se ipak čuje i baš mi pravi distrakciju pogotovo ako ste se navikli na to da se računar ne čuje.

Dok je bio Antec u mašini nismo znali kad ode monitor u standby dal je kompjuter ugašen ili radi.
Kolko puta smo se zeznuli pa ga ugasimo jer mislimo da je ugašen a on bio upaljen.

I evo sad psujem sebe što posle 20 godina rada sa računarima i iskustva sa kupovinama sam požurio i nisam se dobro informisao
a ima upozorenja na netu za one koji traže, dosta se ljudi žale. Ne pričam dakle o samom kvalitetu napajanja ali bitno je ako
dajete već tolike pare da nije svaki silent "silent".

Čak se zna i razlog i sve (neka kineska komponenta itd.) ali eto ... platih dobru cenu da naučim da se ovi noviji Seasonic PSU ipak čuju.
 
Poslednja izmena:
Zavojnice?

To je ovih dana lutrija ponekad. Ali da, neka napajanja više, nego manje zuje i to u određenim frekvencijama. Retko koje ne zuji, uvek ima nečega (makar i malo), ali je bitno da nije u frekvencijama koje mi čujemo.
 
Nazad
Vrh Dno