Šta je novo?

Problem sa ram slotovima

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,150
Poena
210
Pozdrav,
imam cudan problem.
Juce sam resio da ocitim pastu sa kulera i procesora i stavim drugu.
Odradio sa sve vratio kuler i kad sam krenuo da ukljucim racunar izbacuje mi C1 gresku,pogledao sam na google i na uputstvu za maticnu pise da je to greska vezana za memoriju.
Povedio sam ram,testirao sva 4 slota opet ista greska,vadio bateriju bar 10 puta,pokusao sa jednim stapom memoriju u svakom slotu i uvek ista greska C1.
Reko mozda sam iskrivio pinove prilikom montiranja procesora,skinuo ponovo kuler,sve pregledao,svaki pin stoji kako treba.
Negde na netu pise da moze to da se dogodi ako se kuler previse stegne i njega sam olabavio.
Jedino sto sam uspeo posle 100 testova da mi prorade nekako iznenada 3 i 4 slot,ali cim ubacim u 1 ili 2 dobijam C1 gresku.
Konfiguracija je iz potpisa i radi bez greske evo vec 3 godine,bocelo je da brljavi sad prilikom promene kulera.
Jel ima jos neko neku ideju sta mogu da probam ili se susretao sa ovim problemom?
 
Sredio sam.Sve sam razmontirao opet 5ti put i video da srafovi koji idu na maticnu plocu na koje se stavlja kuler nisu okrenuti kako treba.Tj da gumeni deo ne dodiruje plocu nego je okrenut naopako :d .
Pa sam ih zarotirao,sad da li je do toga bilo ili sam ovaj put nesto namestio drugacije,uglavnom sad rade svi slotovi za ram memoriju.
 
Nazad
Vrh Dno