Šta je novo?

Huawei P30 (non-Pro) ili iPhone SE (2020)

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,522
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-13700K & ID-Cooling SE-226-XT
Matična ploča
Asus TUF Gaming B760M-Plus WiFi
RAM
Corsair Vengeance 32GB DDR5 7000MHz CL34
GPU
Asus ProArt OC GeForce RTX 4080 SUPER
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
ASUS A21 (7x Arctic P12 PWM PST A-RGB)
Monitor
Gigabyte G24F
Miš & tastatura
DeathAdder V2 Pro & Apex Pro TKL Wireless
Ostale periferije
LG OLED C3 48" & PS5
Laptop
Dell Vostro 15 3500
Pristup internetu
  1. Optički internet
Planiram da ovih dana kupim novi telefon kod operatera (već više od dve god. koristim Honor 9), pa se dvoumim između ova dva telefona iz naslova. Dva prilično različita telefona, počevši od OS-a, preko tipa i veličine displeja, ukratko svega. Bio sam se odlučio za SE zbog manjih dimenzija telefona, duže softverske podrške (update-a OS-a), A13 chipset-a, video snimanja sa OIS-om. A onda opet pomislim na veći (OLED) displej, telephoto i ultrawide kameru, odlične low light mogućnosti kamere i night mode pride. U rebus u sam, ne znam za koji da se odlučim. Šta vi mislite, koji od navedenih telefona je bolja kupovina na duže staze?
 
Sam sebi je predlozio iPhone 11.
 
Ti to ozbiljno, mala vatrena crnka ili visoka plavuša? :) O ukusima se ne raspravlja, za početak budi načisto šta želiš i šta ti treba.
Želeo bih da ono što su mi prednosti na SE da ima i P30 i obrnuto, pa u tom slučaju ne bih imao nedoumicu za koji od njih da se odlučim. ;) Da, više naginjem ka P30, veći ekran je uvek dobrodošao (a pritom je i OLED), a iako je sam telefon većih dimenzija od SE, opet nije prevelik. Postojanje telephoto i ultrawide kamera su mi takođe prednosti kod P30, kao i upotrebljiva kamera u low light uslovima i prisustvo night mode-a.
 
P30 je samo 4 mm širi i 15 grama teži, što i nije neka razlika. Na SE možeš da se odlučiš samo zbog iOS a. P30 je po meni mnogo mnogo zanimljiviji telefon.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ako voliš IOS onda SE.
Ako ti je Android lagan za korišćenje onda P30.

Ovdje nema neke dileme,
Ako voliš male crnke onda Iphone Se
Ako nemaš problema sa zadovoljiš raskošnu plavušu, onda P30.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Evo iz prve ruke odgovor. P30 je dobar telefon, jedan od telefona koje sam duze nosio i bio zadovoljan u 90% stvari. Navescu manem sve ostalo je dobro. Telefon moras drzati u cudnom polozaju na uvetu zbog speakera u samoj gornjoj ivici telefona, mene je nerviralo jer samo u tom jednom polozaju cujes sagovornika kako treba. Skrolovanje po webu, koji god pretrazivac stavio telefon jednostavno krece da secka i trza pri pregledu stranica gore-dole i to me je izludjivalo. Kamera, iako pregrst opcija zna i da smara jer nakon update na A10 pri svakoj opaljenoj fotki moras da cekas citaj mirujes dok telefon ne izostri sliku, na A9 je toga bilo mnogo mnogo redje. Takodje slike ljudi su u uslovima sobnom osvetljenja dosta pastelizovane, napolju sve ok. Audio izlaz ne mnogo jak.

SE 2020, radice ti savrseno, neces osetiti nikakvo stuckanje nigde, posebno ne pri skrolu , takodje i on ima 120hz touch sensing kao i veci modeli pa kroz samo koriscenje telefona osetices to itekako. Kamera, daleko prirodnija nego na P30, ja sam sa P30 presao na XR i izuzetno puno fotkam, jednostavno na iphonu je sve mnogo lepse i prirodnije. Takodje video snjimak je 5 mesta ispred Huaweia. Nema wide, nema neki zoom ali kome ne treba to nije strasno. E sad, sta ce te nervirati na Se. Baterija daleko ispod P30, nemas 3.5mm dzek za audio ( ne znam dal i daju u kutiji adapter, msm ne ) i velicina ekrana ako si koristio nesto s vecim ekranom do sada.

Nadam se da sam ti pomogao.
 
Poslovni mi je P30, privatni Apple 11. Pre toga sam u isto vreme koristio Apple 8+ sa P30, i u svakoj kombinaciji P30 mi je bio lošiji.
Telefon je dobar, daleko od toga, baterija mi brutalno dugo traje. Dnevno odradim preko 100 poziva, nekoliko sati razgovora, internet i bluetooth non stop uključeni... plus mejl, skajp, Viber, plus neke poslovne aplikacije, any desk i slično. Na njemu nemam društvene mreže koje bi sigurno uticale dodatno na bateriju, ali daleko od toga da se ne koristi. Retko koji kraj dana da je ispod 40% uz sve to korišćenje.
Najveća mana tom telefonu mi je kamera iskreno. S obzirom da je premium telefon, nije pro ali nije ni lite, očekivao sam mnogo bolji kvalitet slike.
Druga mana, otključavanje...ne znam da li je lošiji faceid ili otisak prsta. Svaki drugi pokušaj se na kraju završava kucanjem sigurnosnog koda za otključavanje.
Drugih nekih zamerki nemam, ali u svakom slučaju mislim da će ti Apple bolje služiti.
 
Ne znam sta ti znaci kupovina na duze staze.

To je malo paradoksalno pitati kada je SE jedan deja vu telefon koji je u formi koju je vreme pregazilo. Ako ti ne igra ulogu manji, da ne kazem mali ekran, koji se danas kada je produktivnost u pitanju moze smatrati na granici komforiteta, i baterija uz koju je tesko koristiti rec autonomija s obzirom da ce zahtevati svakodnevno punjenje, onda mozes da razmatras druge pogodnosti, koje po meni samo moze imati iOS u odnosu na Android.

Po meni je SE telefon za nekoga ko posto-poto zeli ulaz u Apple ekosistem i iPhone iskustvo a spreman je za to da prihvati dosta kompromisa.
 
Nazad
Vrh Dno