Šta je novo?

Viewsonic XG2401 - ne mogu ga podesim na 144hz

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,224
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Danas sam se ponovio, i imam sledeći problem.

1. Freesync neće da radi ali to bi trebalo da se reši sa DP kablom.

2. Ne mogu da installiram drajvere za monitor. Ne vidi ga nigde u sistemu kako treb, tj nigde ne mogu hercažu da postavim na 144hz. Svuda je 60.

Grafika je RX 480 Asus Strix, windows 10.

Kada instaliram drajvere sa njihovog sajta, kaže da ne može da prepozna monitor.

Neki savjet?
 
Drugar je imao slicne probleme sa bas tim modelom.
Dok je imao Vegu 56 morao je da se konektuje preko DP na njega da bi imao 144Hz i Fsync, HDMI mu je capovao output na 120Hz@1080p. Kad je presao na 2070 RTX, proradio je i HDMI.
 
Kažu da je do DP konekcije. Primetim u CS-u da već radi bolje, ali svuda piše da radi na 60hz.
 
Ja sam moj drevni BenQ XL2410T morao isto da ga povezujem preko DP da bi radio na 120Hz.

Jel ti u Win setovanjima za graficki adapter pise 60Hz?
Tj da preformulisem, jel mozes da izaberes 120 ili 144Hz kada ga prikljucis putem display porta?
 
Ja sam moj drevni BenQ XL2410T morao isto da ga povezujem preko DP da bi radio na 120Hz.

Jel ti u Win setovanjima za graficki adapter pise 60Hz?
Tj da preformulisem, jel mozes da izaberes 120 ili 144Hz kada ga prikljucis putem display porta?

Sutra uzimam od ortaka DP kabl pa ću videti. On ima isti model i kaže da se napatio, ali i koliko vidim na netu, bez DP porta ništa. Ne mogu da odaberem nigde u sistemu više od 60hz.
 
Pretraga na google XG2401 ports: To the right are the ports; 2 HDMI 1.4 ports (up to 120Hz @ 1920 x 1080), DP 1.2a (up to 144Hz @ 1920 x 1080 plus Adaptive-Sync support), 2 USB 3.0 ports (plus upstream) and a 3.5mm headphone jack. There are also 2 x 5W up-firing speakers for basic sound output.
 
Pretraga na google XG2401 ports: To the right are the ports; 2 HDMI 1.4 ports (up to 120Hz @ 1920 x 1080), DP 1.2a (up to 144Hz @ 1920 x 1080 plus Adaptive-Sync support), 2 USB 3.0 ports (plus upstream) and a 3.5mm headphone jack. There are also 2 x 5W up-firing speakers for basic sound output.
Koliko se sećam HDMI 1.4b podržava 1080p @120Hz, dok 1.4a podržava 1080p @60Hz.
E sad, koja je 1.4 verzija (a ili b) na tom monitoru, to ne znam.
 
Sutra uzimam od ortaka DP kabl pa ću videti. On ima isti model i kaže da se napatio, ali i koliko vidim na netu, bez DP porta ništa. Ne mogu da odaberem nigde u sistemu više od 60hz.

Tipujem na kabl, tacnije na Display Port.

Javi sutra kad probas sa istim.
 
Cepa sve normalno sa DP kablom. Tj lako sam mogao da prebacim na 144hz u windowsu. A moguće da je radio i na 120hz preko hdmi iako je pisalo 60, ne znam, ali osetio sam u CS GO da radi tečnije.

Što je najgore, DP kabl ide u paketu nego mi se na prvi pogled učinio isti kao HDMI, mislio sam da je džek dosta manji, ne znam ni sam što.
 
Cepa sve normalno sa DP kablom. Tj lako sam mogao da prebacim na 144hz u windowsu. A moguće da je radio i na 120hz preko hdmi iako je pisalo 60, ne znam, ali osetio sam u CS GO da radi tečnije.

Što je najgore, DP kabl ide u paketu nego mi se na prvi pogled učinio isti kao HDMI, mislio sam da je džek dosta manji, ne znam ni sam što.

Drago mi je da si resio, nek je sa srecom ,)
 
Ako nije problem, iznesi malo utiske o bojama, uglovima gledanja i generalno kakav je monitor. :)
 
Ne znam šta bih ti rekao, meni je ovo i više nego ok. Od igara igram samo CS GO i warcraft 3, sve radi super a 144hz stvarno radi drugačije, tj bolje, brže, lepše.

Ja volim saturiranu sliku, stavio sam warm boje i u radeon podešavanjima malo nacifrao i meni je to sasvim ok iako vuče na žuto zbog topline, ali lako se to podesi po ličnim preferencijama. Uglovi gledanja su, rekao bih, odlični. Ja uglavnom sedim ispred njega jer ništa ne gledam na njemu npr sa strane i sl, za sav video sadržaj i sl tu je tv. Tako da ne vidim to kao bilo kakav problem kada se pomeram u stranu i sl.

Odgledao sam mnogo reviewa, nisam našao ni jedan negativan, tako da... Za moje potrebe, ovo je sasvim, sasvim, korektno.

Dizajn je pristojan, ništa napadno, malo crvenog na postolju da vuče na gejmersko, ali je robustan i stabilan što je najbitnije.
 
Ja sam moj drevni BenQ XL2410T morao isto da ga povezujem preko DP da bi radio na 120Hz.

Jel ti u Win setovanjima za graficki adapter pise 60Hz?
Tj da preformulisem, jel mozes da izaberes 120 ili 144Hz kada ga prikljucis putem display porta?


imam taj monitor evo bas mi je juce crkao pa sam novi narucio. aoc u2 27" IPS 144hz. na tome benqu mi je uvek radila rezolucija i hercaza. windows 7 x64,gtx670,dvi dual link kabl. nikad problema sa tim.
 
imam taj monitor evo bas mi je juce crkao pa sam novi narucio. aoc u2 27" IPS 144hz. na tome benqu mi je uvek radila rezolucija i hercaza. windows 7 x64,gtx670,dvi dual link kabl. nikad problema sa tim.

Predjon sa Samsunga 2233RZ na njega, jedan od najboljih monitora koje sam posedovao, dan danas ga brat koristi bez bilo kakvih problema ili anomalija.
 
na koji mislis,na benq 2410t ili ovaj novi aoc 27"?
 
Nazad
Vrh Dno