Šta je novo?

tb250 dal sam je spalio?

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
Aj ukratko da napisem sta sam odradio... Kupio rig pre par dana da malo apgrejdujem igraonicu, preksinoc spakujem plocu u kuciste da oformim kucni komp ponovo, povezem sve, kliknem prekidac na napajanju... ploca zavrti kuler na cpu i stane. kliknem power on i upali se komp sve ok.

Juce zamenim napajanje jer mi je trebalo to lc power za nesto drugo i tu napravim verovatno najvecu glupost ikada - iskombinujem modularni kabl za graficku sa LC power napajanja na cooler master (onako laicki pregledao zice dal je isti raspored pinova na oba modularna napajanja (tipa dve zice ispratio i kao ma to je to) povezem to coolermaster napajanje sa LC power kablom za graficku, upalim komp, ima normalan 1 kratki beep i mili sekund kasnije, pocne da pisti 8 puta i ne baca sliku na ekran.
stavim drugo napajanje - isto.
stavim trece napajanje - isto.
stavim drugu graficku - isto,
trecu graficku - isto
(rx 480, rx 580 safir i 580 xfx) isto se desava u svim kombinacijama grafickih i napajanja.
menjao sam memoriju u oba slota, ubacivao drugu memoriju u oba slota... isto.
resetovao cmos,
vadio bateriju...
i dalje ima 8 beep-ova.
probao sam i bez graficke i dalje isto.
probao sam napajanja u drugom kompu, rade sva 3, rade i sve 3 graficke u drugom kompu.

jedino sto nisam probao je drugi procesor.

a pitanje glasi: da li sam mogao da spalim plocu kroz graficku a da graficka ne crkne?

samo naponski za graficku sam zamenio, nisam menjao 20+4 i 4+4

https://www.biostar.com.tw/picture/Faq/401/_AMI%20beep.JPG
 
Poslednja izmena:
Ti bipovi treba da su vezani za grafičku, a moguće da je otišao slot/čipset na ploči sve je to povezano.

Da li si probao ploču izvan kućišta na kutiji?
 
Ono sto bih ja probao :
1 - izvadi plocu napolje, iscupaj memoriju i cpu, iscupaj bateriju
2 - tako golu plocu ostavi neko vreme
3 - vrati samo bateriju i probaj da je ukljucis bez icega ( CPU, memorija )
4 - vrati i probaj da ukljucis

Sto se kablova tice, veoma je moguce da na napajanju nije isti raspored pinova ( ne tvrdim ali je moguce ), po mojoj logici ako nije isti raspored najgore sto si mogao da uradis je da zapravo spalis napajanje zato sto bi u slucaju da nije isti raspored + i - pinova kratko spojio granu 12V i napajanje se mozda ne bi ni ukljucilo. Imao sam slucaj da mi se zaglupe ploce pa se posle cupanja sve vrati u normalu. Ne kosta te da probas.
 
Nazad
Vrh Dno