Šta je novo?

Mafia: Trilogy

Jel se dešava nekome da zakuca odmah na startu kad krene connecting to server? Ukrajinac sa Epika je u pitanju.

Čuje se se neka muzikica u pozadini i samo stopped working.


Tupson nisam proverio dal moze na win 7 [emoji16]. Sreća pa je win 10 u planu.
 
Poslednja izmena:
za sad se ne isplati rizik za par €. ja je upravo pazario na steamu jer nisam hteo opet da se kockam sa region locked kljucevima.
 
Skida se upravo, mogu posle da pisem utiske. Videh da sam dobio bonus pack, kao nagradu za preorder.

Sto se tice alternativnih zavrsetaka - Creme de la creme je imala dva kraja, jedan kada se skrene na aerodrom i tamo zavrsi a drugi je bio da se ne skrene, nego produzi dalje ka sumskom predelu i tu zavrsi. Koliko se secam, trigerovala se zavisno od trake u kojoj se vozi. To smo provaili tako sto smo i ortak i ja istovremeno prelazili (ukupno po 6x on i 5x ja), pa smo skontali da nam se zavrsila misija drugacije. Ima negde zapis o tome, verujem. :)

Edit: nadjoh
 
Poslednja izmena:
Opikah malo, mozda malo vise. :)

Izgleda da barem jedna misija, za sada, ima alternative end (pijani Poli trazi da ga vozim u javnu kucu, bez vidnog markera, a opcija je i kuci), verujem bice ih jos. Pikam Classic mode/tezinu, jako podseca na originalnu igru, nemam nekih zamerki. Misija sa trkom je slicna, ne bih rekao ni laksa niti teza, prosto drugacija malo. Voznja je generalno ok ako se koristi gamepad kombinacija, podseca na original, ali je vise arkadica. Ostale misije su do sada slicne, sa malim izmenama u samoj koncepciji, ali to je TO.
Primetio sam da ima vidan broj bagova (policijska kola padaju sa neba, NPC nisu responsive na igraca i mogu se glitchovati lako, nekih prolazaka kroz teksture i sl.), ali nista major za sada. Ispravice kontam kroz neki patch. Upada mi u oci malo neispeglano kretanje karaktera (ulazak u kola, bacanje molotova), previse je nekako 2002ga, kao da nisu 'dirali' nista. Mehanika 1on1 peglanja tj. fist fight-a je nesto pojednostavljenija, u originalu se nije znalo tacno 'gde bijes'. Napucavanje je isto ok, nemam nekih zamerki, na classic tezini se moze lako zaginuti kao i u originalu.
Karakteri i gluma su mi isto zadovoljavajuci, mada mi nedostaje onaj suntavi Poli, ovaj je nekako previse wannabe. Sem je ok, Frank i Salieri takodje. Sara nesto detaljnije 'ispricana', za sada, videcemo hoce li imati neku dodatnu ulogu kasnije.
Ono sto mi je stvarno sjajno je atmosfera i SOUNDTRACK, predobro je doterano sve. Grafika sama takodje, radi stabilno na 70-100FPS na mojoj masini, u 2k i HIGH setovanjima za sve (nema boljih). Mozda mi je malo previse odsjaja na automobilima i senke umeju da se pogube tj. osvetljenje, narocito u nekim sobama, ali stvarno nista bitno.

Neki moj utisak za sada je 8/10, kao remake-u, mada ne znam kako bih okarakterisao ocekivanja za remake, ovo mi je prvi koji igram, u sustini.
 
Jel se dešava nekome da zakuca odmah na startu kad krene connecting to server? Ukrajinac sa Epika je u pitanju.

Čuje se se neka muzikica u pozadini i samo stopped working.


Tupson nisam proverio dal moze na win 7 [emoji16]. Sreća pa je win 10 u planu.

Znaci nema problema sa UKR verzijom igre, u smislu da je ograniceno na njihov jezik pa mora dodatan patch? Vidim da sa kuponom ispadne oko 14 evra sto je bas povoljno.
 
Nisam je pokrenuo pošto sam na win 7 a nisam obratio pažnju da mora win 10. Mada uzimao sam Rdr2 isto tako i imaš sve jezike, ne mislim da je kod Mafije drugačije.
Odavno odlazem prelazak na win 10 eto sad dodatnog motiva.
 
Sve radi kao normalna verzija, sto u sustini i jeste. Imate u store-u pise dole koji jezici su dostupni, a dostupno su svi standardni. Nisam se produbljivao u pricu da gledam sve igre, ali za ono sto sam pregledao od igara stoji da su dostupni isti jezici kao i za EU regiju. U svakom slucaju kad ste preko UKR IP-a, pogledate samo dole sta je dostupno, pa ako pise da je samo RUS, UKR i slicno to nemojte da kupujete i mirna glava. Takodje, pazite igre koje imaju dupli DRM (npr UBI igre) jer tu mooooozda bude problema oko aktivacije, regije i slicno. Iskreno ne znam, ali bolje da se pazi. Ali za igre koje su samo preko EGS, tu zasad nema nikakvih problema i igre su otkljucane za sve regije (opet kaze zasad i dosad)... Kupljen davno Metro Exodus Gold za nekih 700 rsd (lol) i sad Mafia za 1600 din... Nikakvih problema.
 
Koje je najbolje VPN resenje za tu kupovinu, nema svuda Ukrajina?
 
UrbanVPN slobodno cepaj. Free je i dovoljno ti je da pazariš igru.

Juče isto kupljena Mafija na "tu foru", samo što me Intesa ****** u zdrav mozak i onih "ispod 2 dolara" verifikacije nikako da stigne sms-om. Posle mi stiglo 10 poruka jer sam mislio da Xsolla nešto pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Hvala Dzoni. Mislio sam da su cene toliko nize sbog Ukrajine, a zapravo najveci deo nosi onaj kupon. Posle ovoga cete morati da kontaktirate support za promenu zemlje, cisto da se zna. Sad sam video..
 
Poslednja izmena:
UrbanVPN slobodno cepaj. Free je i dovoljno ti je da pazariš igru.

Juče isto kupljena Mafija na "tu foru", samo što me Intesa ****** u zdrav mozak i onih "ispod 2 dolara" verifikacije nikako da stigne sms-om. Posle mi stiglo 10 poruka jer sam mislio da Xsolla nešto pravi problem.
Meni skinuo pare bez ikakvih pitanja. Zabezeknuo sam se. Što je najgore nije me ni pitao za broj kartice. Mora da sam nesto izabrao da mi upamti karticu.

A pre toga ušao greškom bez vpna i pisalo blokiran vam račun. Posle samo sa vpnom ušao kao da se ništa nije desilo.
 
Prešao sam igru i mogu da kažem je odlična. Jednostavno, to je to. Naravno kako je prilagođena današnjim standardima samim tim je i lakša nego 2002-e i to uopšte nije loše :D Uživao sam od početka do kraja. Nijednog trenutka nije igra dosadna i slažem sa ljudima koji kažu da ima tu filmsku atmosferu. Što se mene tiče, apsolutna preporuka.

Sad se razmišljam da li da uzimam Mafia 3 Definitive Edition. Znam da kako je prvobitno treći deo izašao bilo dosta zamerki oko bagova i optimizacije, pa se to vremenom ispravljalo. Onda kako je izašao Definitive Edition opet zamerke pa opet su neki pačevi izlazili. Ne znam u kakvom je stanju igra danas.
 
Trojka ima fundementalne probleme u samom gameplayu a ne u bagovima.
 
Uzeh preko Epica prvi dio za 13.5e (uz onaj njihov vaučer) i jako sam prijatno iznenađen, čak i vožnja koja je uglavnom popljuvana uopšte nije toliko loša (igram na classic težini).

Čuvenu trku prešao iz nekoliko pokušaja, biće da su je olakšali u odnosu na vanilu :)


Btw, igra izgleda ne sarađuje sa freesyncom tako da obavezno uključite v-sync, tada (barem meni) sve bude fluidno, bez ikakvog stuttera i tearinga, zakucano u 60fps na high u QHD.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Prešao sam igru i mogu da kažem je odlična. Jednostavno, to je to. Naravno kako je prilagođena današnjim standardima samim tim je i lakša nego 2002-e i to uopšte nije loše :D Uživao sam od početka do kraja. Nijednog trenutka nije igra dosadna i slažem sa ljudima koji kažu da ima tu filmsku atmosferu. Što se mene tiče, apsolutna preporuka.

Sad se razmišljam da li da uzimam Mafia 3 Definitive Edition. Znam da kako je prvobitno treći deo izašao bilo dosta zamerki oko bagova i optimizacije, pa se to vremenom ispravljalo. Onda kako je izašao Definitive Edition opet zamerke pa opet su neki pačevi izlazili. Ne znam u kakvom je stanju igra danas.

I ja sinoc obrnuo prvi put DE. :) Veoma sam zadovoljan, mogu reci da sam uzivao barem podjednako kao i igrajuci originialnu Mafiju. Cak mi je bilo toliko zanimljivo da cu obrnuti jos po koji chapter za collectives (mystery fox, stripovi), a vidim da je free ride isto koncipiran (bez extreme-a doduse) pa i tu ima side misija i nesto automobila za otkljucati. Svidja mi se i dopuna detalja u prici i nesto vise cut-scene momenata. Definitivno preporuka za Definitive edition. :)

Za ostale delove sam i ja razmisljao, ali vidim da se prilicno zale ljudi, pa necu sebi da kvarim utisak i uspomene, kao i do sada sto nisam, kupujuci nesto sto nije true Mafia.
 
Jedina zamjerka za sada je užasno pojednostavljen fight. Mislim da je u orginalu mnogo bolje bilo odrađeno, ovdje se sve svodi na left alt za izbjeći udarac i onda brzo na Q za meele attack. U orginalu čini mi se si sam upravljao borbom na left click klasično, mogao si da ciljaš gdje ćeš da ga mlatneš. :) Takođe se ovo odnosi i na udarce nogom i rukom, par puta Q i onda ide sinematik gdje se nabada koljenom, lomi se vilica i slično. Nadam se da će biti neki mod koji će ispraviti ovo, fight je u orginalu bio baš bitna stavka, ovdje je užasno dosadno...
 
Poslednja izmena:
Sada videh da si pisao za freesync ^^ i takodje imam isti 'problem', al' nije prestrasno upadljivo dobar deo vremena. Mada je meni v-sync na 75hz, pa ne bih ni izgubio previse na FPS-u. Slazem se za fight, bukvalno alt i rapidno pritiskanje Q-a do 'kraja'. U originalu je bilo bas bas tesko povremeno, narocito ako bude po dva ili tri protivnika za pretuci. :) Meni je ovo na classic tezini bilo skroz lezerno, u poredjenju sa originalom, premda meni ni ona cuvena trka nije bila nikada teska za preci. Valjda gamepad radi cuda.
 
Resenje za refresh rate i freesync/gsync:

Disable fullscreen optimizations on main exe file.

Pre ovoga mi je igra bila zakljucana na 60hz i gsync nije radio, sad je 240hz i gsync radi.
 
Jesam li ja lud ili se bas tako lose sjecam, ona misija trka bio sam siguran da je negdje na pola igre kad vamo odma 3-4 po redu

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I ja sam mislio da je kasnije mada se ne secam 100% sigurno.
 
Offline play verovatno. Samo što cepa cene u odnosu na one sa Antidenuvo sajta.
 
Shared steam account.
Na istu foru sam "kupio" RDR2 za par dolara na ebay-u. Rizik je sto vlasnik uvjek moze izmjeniti login podatke pa da izvisis. Licno mi se desilo, ali sam dobio refund putem paypal-a.
Rizik postoji, ali ako imas za cilj samo da obrnes igru i obrises, po meni vrijedi. Imas na ebay-u za 6-7$ istu pricu i vjerujem da si sigurniji tamo ako platis preko paypal-a.
 
Poslednja izmena:
Koliko si platio RDR2?
Verovatno je ovde rizik malo manji a sto kazes i vredi.
 
4.5$. :d
Uprati samo prodavca, da nije neki novajlija, da samo isprodaje naloge i zbrise.
Preko paypal-a mislim da imas 180 dana fore za dispute, pa i ako se desi nesto mozes dobiti pare nazad, a sve i da propadne, nije neki trosak, a do tad ces se naigrati.
Fora je samo sto se mora biti offline, tako da konkretno za RDR2 nema online i multiplayer. Ja sam samo i htio obrnuti singleplayer i obrisao.
 
Nazad
Vrh Dno