Šta je novo?

Mafia: Trilogy

Nema u settingsu... oogledaj ti klip prvo fizika u prvom delu je bila bolja pogotovo kod poslednje misije gde sve ostaje razoreno kad zavrsis igru i izlazis sa joe-om sada
Toga nema odeca nije kao na oroginalnoj dvojci... prosto nije to physics i cao

2226C774-0B1B-4A10-8CDC-E3DF8FDCC7BC.jpg
 
Znaci ipak nije kao u originalu, cloth physx ne postoji vise bukvalno i po meni je to bas downgrade itekako jer odjeca nema vise onu "tezinu" tj. uticaj na kretanje, na druge faktore kao vjetar i sl..

 
Nema u settingsu... oogledaj ti klip prvo fizika u prvom delu je bila bolja pogotovo kod poslednje misije gde sve ostaje razoreno kad zavrsis igru i izlazis sa joe-om sada
Toga nema odeca nije kao na oroginalnoj dvojci... prosto nije to physics i cao

Pogledajte prilog 285450

LOL

To sto je u originalu bila bolja ili drugacija nego sada, nije isto sto i "trajno su izbacili physx". Da si pogledao klip, video bi da ima drugih stvari (osim physx-a odece) koje nisu izbacili.
 
Poslednja izmena:
Proveri bolje ;-) savet

Ceo yt napljuvao mafiu 2 zbog izustanka te nvidia physics ti tvrdis suprotno :-D a nebo i zemlja kada se pogleda ovaj snimak odozgo
 
Poslednja izmena:
Nesto su tu oni zabrljali, physx postoji ali ne postoji kao opcija da se odabere, evo ovde se vidi da particle efekti su i dalje prisutni:



Koliko se secam, cloth physx sa svim ostalim particle efektima je ubijao fps 2010-te pa je bio neki trik da se obrisu fajlovi za cloth sem za glavnog karaktera, vrlo moguce je da ovde ima neki bag ili potencijalni fix vezan za to.

Doduse, gledajuci ovaj klip gore, fps odlazi na 30 na 1080p u benchmark sceni, tako da je tu nesto zesce neoptimizovano, kao da cak i nije gpu physx u pitanju...
 
Pogledaj na kraju stakla hoces da ti snimim sa physics on na staroj verziji?
 
Proveri bolje ;-) savet

Ceo yt napljuvao mafiu 2 zbog izustanka te nvidia physics ti tvrdis suprotno :-D a nebo i zemlja kada se pogleda ovaj snimak odozgo

Ne, ti tvrdis da physx uopste nije prisutan u remasteru. Pazljivije citaj postove, i svoje i moje.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na kraju stakla hoces da ti snimim sa physics on na staroj verziji?

Ako mislis na snimak koji sam okacio u postu, da na njemu se vidi da su ti particle efekti prisutni - najbolji primer ti je kad baci onaj molotovljev koktel u benchmarku, particles se "razbeze" od eksplozije.
Ono jedino sto je cudno je sto toliko obara fps na toj rezoluciji i toj karti pa mi deluje da ovo uopste nije GPU physx na koji mislimo i koji je postojao u originalnoj igri, vec da to sto je ukljuceno od physx efekata ide preko CPU-a. To bi cak i objasnilo zasto neki cloth a mozda i jos nekih gpu accelerated efekata negde fale, da se minimizuje impakt na moderne procesore.
 
Ništa od sutrašnjeg trejlera i novih detalja u vezi Mafie, pošto je i PC Gaming Show pomeren za 13-ti jun.
 



Meni licno obecavajuce

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Not actual gameplay.

Nadam se da nece zasrati, zagrejao sam se za igru :)
 

Meni licno obecavajuce


Priznajem da igra izgleda lepo, ali redizajn likova mi se ne sviđa. Ajde, Tomija i da svariš onako generičkog, ali Poli mi je mnogo zanimljiviji kao "Joe Pesci lookalike" sa specifičnim glasom odličnog Mata Servita, Sem je u originalu imao držanje nadobudnog kre.tena, a ovde su nekako...meh. Morelo deluje kao obrijani orangutan, a ne mafijaški bos, nažalost, Sara i Frenk se ne vide najbolje, samo je Don Salieri zadržao približan izgled izvornom karakteru.
Nije problem navići se na to ako ne uprskaju tri najbitnije stvari zbog kojije prva Mafija jedna od najboljih igara ikada:
1.) Spori automobili sa kojima je veoma zeznuto upravljati, pa samim tim i vožnja nije ni malo laka,
2.) Nepostojanje automatske regeneracije, već kao i u originalnoj igri samo na određenim (retkim) mestima.
3.) Da te policija proganja ako te vidi da prolaziš na crveno i ako prekoračiš dozvoljenu brzinu.

A plašim se da će upravo to da izmene. Vožnja će biti u GTA stilu iako je reč o 30-im godinama 20og veka. Ili će biti automatske regeneracije ili brda nekih health-ova, te će prilikom pucnjave biti nekog bullet time/dead eye efekta. A policije će biti samo u naznakama i neće vas dirati kad budete jurcali 150 na sat automobilom koji u stvarnostti nije mogao da pređe 30 na sat.

Nadam se da grešim, ali današnji klinci sigurno ne bi voleli da se zbog ispunjenja zadatka vozikaju u sporaću s jednog kraja grada na drugi i da to traje najmanje desetak minuta i da izginu posle dva metka, kao što je to u originalnoj igri. A ta težina igre je bila i njena najveća čar.
 
Poslednja izmena:
Priznajem da igra izgleda lepo, ali redizajn likova mi se ne sviđa. Ajde, Tomija i da svariš onako generičkog, ali Poli mi je mnogo zanimljiviji kao "Joe Pesci lookalike" sa specifičnim glasom odličnog Mata Servita, Sem je u originalu imao držanje nadobudnog kre.tena, a ovde su nekako...meh. Morelo deluje kao obrijani orangutan, a ne mafijaški bos, nažalost, Sara i Frenk se ne vide najbolje, samo je Don Salieri zadržao približan izgled izvornom karakteru.
Nije problem navići se na to ako ne uprskaju tri najbitnije stvari zbog kojije prva Mafija jedna od najboljih igara ikada:
1.) Spori automobili sa kojima je veoma zeznuto upravljati, pa samim tim i vožnja nije ni malo laka,
2.) Nepostojanje automatske regeneracije, već kao i u originalnoj igri samo na određenim (retkim) mestima.
3.) Da te policija proganja ako te vidi da prolaziš na crveno i ako prekoračiš dozvoljenu brzinu.

A plašim se da će upravo to da izmene. Vožnja će biti u GTA stilu iako je reč o 30-im godinama 20og veka. Ili će biti automatske regeneracije ili brda nekih health-ova, te će prilikom pucnjave biti nekog bullet time/dead eye efekta. A policije će biti samo u naznakama i neće vas dirati kad budete jurcali 150 na sat automobilom koji u stvarnostti nije mogao da pređe 30 na sat.

Nadam se da grešim, ali današnji klinci sigurno ne bi voleli da se zbog ispunjenja zadatka vozikaju u sporaću s jednog kraja grada na drugi i da to traje najmanje desetak minuta i da izginu posle dva metka, kao što je to u originalnoj igri. A ta težina igre je bila i njena najveća čar.

Ja kad sam bio klinac,bilo koja igra koja je imala open world i da mozes da vozis aute kolko tolko slobodno je bila vrh. Znaci tada mi je bilo koji GTA bio vrh ali ni Mafia nije bila toliko losa. A nju sam pre zavrsio nego San Andreas,valjda je bila kraca i nisi imao sta da radis sa strane osim da se vozikas.
 
Mafia I odlozena do 25 septembra, bolje i tako nego da bude polu-zavrsen proizvod..

Gameplay reveal 22 jul.
Gameplay teaser:
 
EdEdFT5UEAISsEJ
 
da li ce vlasnici prvog dela dobiti remaster kao i za druga dva? pitam jer ova 2 imam a prvi ne, pa da se pazari dok jos nije izaslo..
 
Iskreno, sumnjam. Prvi je ipak remake a ne remaster.
 
prvi deo se ne dobija bez obzira da li vec imas 1 ili ne

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
 
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak su cackali i ono sto nisu trebali.
 
Valjda ce biti pametni da ostave originalni difficulty da se iazabere. A i da ima opciju za nove generacije da biraju healthove i regeneracije.

Nisam pre naisao na vest, stvarno jedna od naj igrica ikad odlicno sto ce da je doteraju. I taman podsetnik da 2 nisam ni probao posto mi je sistem bio slab tada a i mislim da je na pocetku bila lose optimizovana. Svakako cu da se bacim na 2 dok ovo ne izadje.
 
Nazad
Vrh Dno