Šta je novo?

Mafia: Trilogy

Ima pravo. Kec je ispao legendaran zbog pristupa razvoju koji je ta njegova ekipa imala. Nadam se da ovi neće ukakiti, svakako ne kupujem dok ne čujem utiske ovde.
 
Ja kupijem ovo je legenda i ovo u box pakovanju mora da se ima :-D
 
Kakve vesti, wow, jedva čekam.

Klinac bio tada, sećam se da sam igrao na momente slide show na slabašnoj GeForce 2 MX 400.

A nisam se razumeo toliko u računare pa sam imao neki pogrešan drajver za ploču i zvuk (neki VIA chipset). U Mafiji se to odrazilo da je u igri zvuk glasova bio ubrzan i zvučalo je kao da su svi udisali helijum :D Prešao sam je tako pošto su ostali zvukovi i cutscene bili ok.

Sećam se da me je toliko dirnuo kraj da sam i suzu pustio. Neprevaziđena igra i priča.

Nakon glavne priče sećam se nekog arkadnog moda gde su misije bile neko ludilo, tipa juriš čoveka koji trči brže od automobila uz trag vatre iza sebe i otkljucavas neka jedinstvena vozila. Nadam se da će i taj deo vratiti ali sumnjam.

Edit: našao sam: Free ride extreme se zove. Neko je napravio video sa svim bonus vozilima.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iako sam bio prilično hajpovan oko ovog "definitivnog" prvog dela Mafie, plašim se da će je, možda, previše "rimejkovati". Čar igre je, pored sjajne priče, bio u onoj zaguljenoj vožnji nestabilnih sporaća iz dvadesetih, policiji koja te ganja ako prekoračiš brzinu ili prođeš na crveno (ako te vide) i napucavanju koje nije bilo nimalo naivno ako se ne pazi.
Bojim se da današnji klinci nemaju živce za to i da će se u ovom rimejku vozila kretati u, otprilike, GTA fazonu, da će se izbaciti prekoračenje brzine i prelazak na crveno svetlo, da će prilikom pucanja biti neki "bullet time/dead eye" usporavanja prilikom pucnjava i drugih pomagala zbog čega ova "definitivna" Mafia neće biti ONO što je onu staru igru činilo tako jedinstvenom da sam pored nje zaboravljao da postoji GTA 3 (izašle su otprilike u isto vreme, koliko se sećam ili sam ih ja dobio narezane istovremeno).
Jer ako na ovome makar kao savetnici ne rade Danijel Vavra i Lukaš Kure, onda to neće biti to.
A ko nije igrao njihove "Hidden & Dangerous" igre, taj ne zna šta znači vrhunska WW2 igra.
 
Daj boze da ostave original mode i arkade mode. Za nas starije original hahahah
 
Secam se, kad sam ja bio klinac, tada niko nije imao komp, retko ko PS, i svi smo isli u igraonicu da igramo Vice City, i to da mozes u jednoj igrici da radis sta ti padne na pamet je bilo bolje od bilo kog multiplayera.
Kad sam dobio komp, prva igrica koju sam kupio bio je bas Vice City, i buduci da sam vec bio zasicen egzibicija, naucio sam da uzivam u "prelazenju" i misijama.

Medjutim, kada sam Mafiju nekako otkrio, ne secam se nisam kako, to je bilo skroz neko novo iskustvo, na skroz drugacijem nivou od GTA. Meni je bilo otkrovenje da policija zaustavlja i placas mito ili hapse za prekoracenje brzine, zatim ta skroz drugazija fizika voznje, napucavanje , reload animacije i prazni okviri koji ostanu na podu, neverovatno.
Secam se samo koliko je Colt 1911 realnu snagu imao, ili kako je Tompsonku bilo izazovno kontrolisati pri dugom rafalu. Sve to je cinilo GTA arkadom prakticno.

A prica je tek nesto drugo, to je bilo kao da si u filmu.

Kec je neponovljiv ostao i danas, 2 mi je bila dobra u tom smislu da sam uzivao ali istovremeno bio nostalgican za kecom, a 3 je vec postala samo jedna od mnogih igrica.

Tako da iscekujem ovaj remake kao nista do sad, i mislim da u najgorem slucaju ne bude totalno odusevljenje, razocarenje ne moze biti sigurno, jer u svakoj formi ozivljen kec mi je poklon.
 
Ja je kupujem box ako Bog da :-D to je za kolekcionisanje :)
 
Samo jedno noob pitanje, nemojte da se smejete ako je glupo :) Da li remaster znaci samo nova/bolja grafika a igra sama po sebi copy/paste, ili pored toga i mozda neki novi quest, veca mapa, dodatni likovi i slicno?
 
Samo jedno noob pitanje, nemojte da se smejete ako je glupo :) Da li remaster znaci samo nova/bolja grafika a igra sama po sebi copy/paste, ili pored toga i mozda neki novi quest, veca mapa, dodatni likovi i slicno?
Remaster i remake nije isto. Drugi deo rade remaster i tu pored grafike verovatno neće ništa više dirati. Prvi deo se radi remake i biće nekih izmena samo je pitanje šta i koliko će promeniti. Kontrole, fizika sve je u opticaju.
 
Hvala na pojasnjenju!
 
Meni je Vice City u srcu kao igra sa najboljim duhom. Voziš Ferari ulicama Majamija, nosiš havajku, a sa radija piči tek izašla Raining Blood, pa ima li šta lepše? :D
 
Meni je Vice City u srcu kao igra sa najboljim duhom. Voziš Ferari ulicama Majamija, nosiš havajku, a sa radija piči tek izašla Raining Blood, pa ima li šta lepše? :D

I meni je Vice City omiljeni sto se tice GTA serijala. I sam slusam vecinom 80te pa mi se ta igrica bas svidela. Bilo bi lepo kad bi Rockstar uradio rimejk Vice City-a.
 
Pa ovo smo videli ima li nesto novo? Hoce li sad ili u acgustu?
 
Dvojka i trojka dostupne od danas, kec za tri meseca:





 
Poslednja izmena:
Oni ko da ih tukao neko da se zezaju sa dvojkom i trojkom opet.
 
Oni ko da ih tukao neko da se zezaju sa dvojkom i trojkom opet.

Zašto? Urade Remaster verziju 2ke i ponude je ovoj generaciji konzola. Baza korisnika preko 150 miliona + na PC-u.

Trojkom se i ne cimaju ništa jer DE verzija donosi samo DLC u sklopu cene igre. Takođe, ko već ima igru dobija besplatne DLC dodatke.
 
Meni ovde deluje da je jedino kec vredan igranja, jer je najbolji deo i to je jedini remake, ovo ostalo je sve remaster, ne verujem da su tu nesto puno dirali.
 
Vidim da je dvojka 50$ za ps4 a vidim i da i pored unapredjenja izgleda bas zastarelo. Mislim da se nece proslaviti.
 
Nazad
Vrh Dno