Šta je novo?

Grafička tabla, ideja...

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Nisam nikada koristio ove table.
Sada se ukazala potreba, tj da li bih ja mogao,
da pomoću nje nešto ispisujem skiciram i da druga osba koja je sa mnon na vezi na skype-u recimo to sve
što ja pišem i crtam vidi na svom monitoru u relanom vremenu.

Ako je tako nešto moguće koju biste mi tablu preporučili za pisanje i skiciranje, a da tom prilikom imam
osećaj kao da pišem i crtam na papiru.
 
Poslednja izmena:
Mozes da podelis ekran preko Skajpa sa svojim sagovornikom a mozes isto tako i da streamujes preko nekih od popularnih servisa, Twitch/Discord, sta god je tebi lakse i prakticnije.

Ja imam Huion INSPIROY H1060P, ide sa pasivnom olovkom (dakle batery free) za koju se dobije cini mi se 10-ak zamenskih vrhova, OTG adapterom, MicroUSB adapterom i USB kablom tako da mozes da je prikljucis bilo na PC ili telefon/tablet.

Ima 28 tastera koji mogu da se programiraju po zelji, zaboravih da napomenem da na samoj olovci imas 2 tastera(klika), takodje dolazi sa nalepnicom koja se stavlja direktno preko panela od table tako da ne ostaju tragovi od koriscenja olovke po istom.

Super precizna, nema input laga, olovka je super ergonomski napravlje, fenomenalno lezi u ruci.

Ja sam ga platio 10.5k preko KP pre neke 3 nedelje i za sad sam prezadovoljan.
 
Mozes da podelis ekran preko Skajpa sa svojim sagovornikom a mozes isto tako i da streamujes preko nekih od popularnih servisa, Twitch/Discord, sta god je tebi lakse i prakticnije.

Ja imam Huion INSPIROY H1060P, ide sa pasivnom olovkom (dakle batery free) za koju se dobije cini mi se 10-ak zamenskih vrhova, OTG adapterom, MicroUSB adapterom i USB kablom tako da mozes da je prikljucis bilo na PC ili telefon/tablet.

Ima 28 tastera koji mogu da se programiraju po zelji, zaboravih da napomenem da na samoj olovci imas 2 tastera(klika), takodje dolazi sa nalepnicom koja se stavlja direktno preko panela od table tako da ne ostaju tragovi od koriscenja olovke po istom.

Super precizna, nema input laga, olovka je super ergonomski napravlje, fenomenalno lezi u ruci.

Ja sam ga platio 10.5k preko KP pre neke 3 nedelje i za sad sam prezadovoljan.

Kakav je osecaj kada pises i crtas po tabli, da li lici na papir?
Da li je prednost aktivna ili pasivna olovka?
 
Lici na papir, najbolje bih uporedio sa hamerom mada ni to nije najbolja komparacija.
Nije da je kruta hartija prosto olovka drugacije prijanja nego po obicnom papiru, posle 10ak min koriscenja brzo sam se navikao.

Iskreno za olovku ne znam, ovo mi je prva tabla koju pazarih, meni je kolega rekao da je drugaciji princip sa aktivnom i pasivnom, znam samo da su aktivne dosta robusnije i samim tim vece a meni, citaj mojoj saci, najvise odgovara ovaj oblik i velicina.
 
Nazad
Vrh Dno