»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 17 od ukupno 17

Tema: Pocetnicka konfiguracija za video produkciju

Member Avatar korisnika bojan23
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        149
        ne bih da otvaram novu temu, posto je moje pitanje identicno nazivu ovog posta, jedina razlika je sto je moj budzet ogranicen na bukvalno 750€ (i ni evro preko) i polovne komponente nisu u opciji.

potrebno mi je sve osim monitora, tastature i misa. estetski izgled (npr. kućišta) je potpuno nebitan i sl. jedino sto mi je bitno je da mogu da ucim online i vezbam video produkciju sa fajlovima koji su i po 20-30-50gb i da mogu u premieru da vidim preview bez kočenja, štucanja i blokade kompa, kao sad na nekoj raspaloj konfiguraciji koju trenutno imam. interesuje me samo obrada fullhd materijala (1920x1080), a jednog dana ako pocnem da zaradjujem neku kintu od toga sto sam naucio, onda cu biti u situaciji da kupim i nesto luksuznije.

molim vas za neku proverenu opciju iz vaseg iskustva

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        822
      3. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
      4. Pa neki 2700x + neka b450 ploca + 32gb rama + graficka ti za full hd ne treba jaca od recimo RX470, moze se naci do nekih 100e ili neka 1070 za 170e.
        Mada ima dosta problema u zadnje vreme sa nvidia karticama na verzijama premijera 14.6 i 14.7, nisam primeti da se neko zali na AMD kartice.
        Kuciste mozes neki NB510L.
        Diskovi ssd , ako mozes da imas C npr. od 500 gb + 250gb nvme za kesiranje i radni ssd koliko se isprsis, ima terabajt nvme za 100e da biras.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •