Šta je novo?

Budzet "skolski" laptop

milkobgd

Čuven
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruke
6,363
Poena
625
Ne vredi vise, izgleda da mi je stari laptop odsluzio svoje a treba mi jedan zbog skole i online kurseva za decu.
Zanima me (naj)budzet varijanta ali ipak da radi pristojno.
Sta je bitno,
1. da ne "koci" na win 10 tj funkcionise normalnom brzinom u radu.
2. ako moze u toj kategoriji FHD ekran
3. da je u stanju da radi Kodi i Stremio sa fhd ripovima od recimo 10gb za film.
 
Nešto polovno, 14", FHD, 5th gen+.

Ja sam uzeo nedavno devojci dell, e5540 valjda, 5300u/8gb/250ssd, 14" full hd. Odlično radi za sve navedeno, tu je negde oko 250e. Tako nešto bih vijao.
 
Ako polovno dolazi u obzir za nekih 250-300e moze da se uzme svasta dobro :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Polovni ThinkPad i nema greške.

Ja sam ćerki uzeo T460s.

Radi bolje od mog službenog Dell E5495 starog 6 meseci.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala svima na predlozima
Nesto sam pogresio prilikom otvaranja teme i otvorio dve iste.
Molim moderatore da spoje teme, da ne brisem odgovore, mozda ce nekom jos znaciti...


Hvlala.
 
Poslednja izmena:
Imas na KP Thinkpad L560 za 320e

I5 6300u
8gb ddr3 rama
256gb ssd
15.6" 1920x1080p IPS ekran(ips ekrani su poprilicno bolji od TN panela, imaju mnogo bolje uglove gledanja)
 
Ima na kp dosta t440 koji sigurno odlično rade. Cena im ide od 130-200e sve zavisi od specifikacija. I dan danas je to ok mašinica. Jedino retko su fhd mada naliti i neki t440s model i oni su sa IPS ekranom najčešće. Verovatno će za mesec ili dva da bude poplava polovnjaka na kp, jer je sada zastoj zbog ove situacije i nema uvoza od preko.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Budzet "skolski" laptop

Imam ja na prodaju svoj Dell 7537. i5 4th gen, 12GB rama, 256 Samsung SSD, touch ekran (doduše nije FHD), profi aluminijumsko kućište, da ih nije sramota kada ga izvade, velika baterija (ovo je biznis laptop koji fabrički nije imao mesto za cd-rom već je celom dužinom baterija), licencirani Win 10 Pro. Nisam random ili polu random lik sa KP, 275€ a forumaški se iscenkamo na 30k.
 
Poslednja izmena:
Evo sad gledao sta ima na KP i nasao sam mnooogo dobar kompaktan laptop za lepe pare...nov je malo preko 100k dinara... :)

Ima samo jednu manu, malo je polomljena plastika ispod ekrana, ali osim toga, sve radi kako treba... :)

i5 8250u
8gb rama
256gb nvme ssd samsung
14" FHD Ips odlicnog kvaliteta
ako ti ne smeta ova plastika sto je napukla, nemas bolji kompaktni laptop od ovog... :)
Da imam pare sad i da mi treba ovakav laptop, mislim da ne bih razmisljao...jos ako se smanji cena na 350e, super kupovina(i 375e je super cena)

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...D-IPS--93863448-oglas.htm?filter_id=645546758
 
Ja bih isto isao na polovni thinkpad T seriju. Licno imam jedan stari prastari T61 i to cudo radi tako dobro i dan danas da je to nevjerovatno. Samo sam mu stavio SSD. To su najbolje masine.
 
Ja bih išao na i3 iz poslednje dve, tri generacije. Procesorski više nego dovoljan, a gpu sa lakoćom pušta sve, pa i najzahtevnije video fajlove.
Na sve to solidan je izbor takvih mašina sa ssd, ips fhd ekranom i kućištem od magnezijuma i slično za 250 - 300 evra, a preko toga je neopravdano davati za polovnjak koji će služiti za školu i kodi.
 
Pa da stoji to sve i onaj asus je odlican, ali thinkpad bilo koji je po meni bolji, jer ima za njih delova koliko hoces. Pogeledao sam sada i ima oko 40k solidnih masina i novih na primer ACER Aspire 3 A315-54K(sada je na nekoj akciji u firmi na G). Nije kvalitet izrade kao polovnjaci iz biznis serija, ali ima 2 godine garancije. Solidan i3 procesor FHD ekran i 256gb ssd. Takodje je moguce kupiti i na rate.
Ako je budžet baš tanak ima i nešto tipa HP 250 G7 sa n4000 i 128gb ssd i FHD ekranom.
Verovatno će biti dovoljno za sve, a cena je oko 25k.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno