Šta je novo?

OLED burn in iskustva i ima li ih

OK je to plasma supreme/uber slika :), al' sta si toliko gledao, na MTV-u zadnjih 10god ??? kad god okrenem neki reality Geordie Shore ...:d
 
B7, star je 24 meseca.
Koliko vidim, nema opcije za proveru sati, ali sam tv koristio prilično.

Inače, problem se ne primeti ako se gleda sadržaj gde slika nije jednobojna :).
Čini mi se da je narandžasta boja najproblematicnija.
Za ovu kocku su mi u Pin-u rekli da moze da se reši flesovanjem firmwera.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
To sam i ja rekao , ali kažu ne misle na to.
Ne pomaže probavao 7 dana zaredom po dva puta dnevno.
Da i decko u servisu u bg gde sam odneo je rekao da i njegov tv ima kocku to im je očigledno boljka.
Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim ovde da svi korisnici koji OLED imaju par meseci, nemaju nikakvih problema sa burn-in. :p

Oni koji imaju OLED po 2-3 godine, počinju da prijavljuju probleme. :(

Za novije serije kažu da su imunije na burn-in, ali niko još nema noviju seriju da intenzivno koristi 2-3-4 godine, logično, jel?!?
 
Ja sam kocku relativno brzo primetio poske godinu dana otprilike , a burn-in se pojavio bukvalno odjednom klinac je igrao neku igru na xbox-u sa sivom pozadinom a logo od nickelodeon se bas jako video.
Probavao pixel refresher ali nista. Nisam pametan a na youtube rade test 6 meseci 24h ukljucen tv sa live strem gaming-om i posle dva pixel refreshera sve ok , deluje kao bajka. Kod mene nije uspelo
https://youtu.be/SlP2kwNqXNA
Ipak je 20h dnevno , kod mene se nickelodeon gleda plafon sat ipo dnevno

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
OK je to plasma supreme/uber slika :), al' sta si toliko gledao, na MTV-u zadnjih 10god ??? kad god okrenem neki reality Geordie Shore ...:d

Ćerkica je mnogo volela da gleda MTV Rocks, pa je ostao urezan. :)
 
Googlao sam malo, problem sa pravougaonikom je izazvan bugom u lookup table-u, tako da postoji sansa da ce refresh firmware-a resiti problem.
Inace, LG je menjao panele u vecini zemalja kada se pojavi ovaj problem, cak i ako je garancija istekla.
Mislim da je sansa da se to desi u Srbiji minimalna.

Videcu sta ce iz servisa odgovoriti.
 
Googlao sam malo, problem sa pravougaonikom je izazvan bugom u lookup table-u, tako da postoji sansa da ce refresh firmware-a resiti problem.
Inace, LG je menjao panele u vecini zemalja kada se pojavi ovaj problem, cak i ako je garancija istekla.
Mislim da je sansa da se to desi u Srbiji minimalna.

Videcu sta ce iz servisa odgovoriti.
Lično mislim da im se ne isplati da menjaju panel..Jeftinije će proći da ti daju drugi tv ako je u garanciji ili da kupiš nov ako nije.(iz ličnog iskustva,dobio sam nov tv)

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Vidim ovde da svi korisnici koji OLED imaju par meseci, nemaju nikakvih problema sa burn-in. [emoji14]

Oni koji imaju OLED po 2-3 godine, počinju da prijavljuju probleme. :(

Za novije serije kažu da su imunije na burn-in, ali niko još nema noviju seriju da intenzivno koristi 2-3-4 godine, logično, jel?!?
Ja moj b8 koristim oko 6 meseci krace od njegovog b7, a koristim ga kao monitor i za sve zivo, radi preko 10 sati dnevno u proseku, nikada nisam ni image retention video, a ne burn-in.
7 serija je poznata po tom pravougaoniku, ja pored ovde vec dvoje ljidi, znam jos jednog da mu se to desilo i to na 77" oledu 7 serije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dobio sam odgovor od Pina - 730e je deo + pdv + ugradnja.
Sve u svemu, popravka se ne isplati.
Inace, problem je izazvan losim proizvodnim procesom:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Some TVs which haven't cooled completely can produce invalid results for the lookup table used by the 'Pixel Refresh' function, causing this 25% window to become visible. Only some 55" OLED TVs were affected during part of 2017.
As this is not an issue with the panel itself, it is possible to apply a fix to the lookup table. LG will apply this fix to anyone who presents this issue to their support, for free, even after the warranty period has long expired.

LG Srbija mi jos nije odgovorio. Razmisljam se da kontaktiram i LG Hungary.
 
Uh, hvala za info. Kakav uzasan problem, posle ovoga ne bih mogao mirne duse da preporucim OLED.

Ovo je samo na B7, ili se javlja i na B8? :(
 
Samo B7.
Ja sam svakako planirao da uzmem extended warranty za sledeci (ako uopste budem kupovao oled :)), jer nikada ne znas koji problemi su moguci.
I ovaj problem se manifestuje uglavnom posle 2000 sati (posto se potera pixel refresher).
 
Poslednja izmena:
Jezivo, i pored toga sto je samo stara serija, pitam se kakav su djavo napravili sa B8, osim horizontalnih linijica koje mestimicno pogadjaju panele.

Meni ovo, da budem iskren, izgleda kao programirani kvar.
 
Jeste, gurnu milione u r&d i marketing, jos paprene cene i programiraju kvarove...

... over mobilfunknetz ...
 
Ne verujem u teorije zavere, ali ovo bas jeste amaterski propust.
Na stranu moj tv (jos moze da se koristi, problem uglavnom nije vidljiv), ali mi je dosta poljuljalo poverenje u LG televizore.
Lako je strancima koji mogu da naruce skupi oled tv ili ips monitor i menjaju dok ne dobiju dobar primerak.
 
I s7 je imao amaterski propust koji je kostao milijarde, da ne nabrajamo firme koje su pukle zbog sitnih propusta...
Prebrzo se stancaju novi modeli da bi se uocile mane pre prodaje ili ih zavedu pod prihvatljivim gubitkom ako su uocene.
Na kraju krajeva, niko nas ne tera da kupujemo...

... over mobilfunknetz ...
 
Prebrzo se stancaju novi modeli da bi se uocile mane pre prodaje ili ih zavedu pod prihvatljivim gubitkom ako su uocene.
Na kraju krajeva, niko nas ne tera da kupujemo...

Slazem se sa tobom, niko nas ne tera. Ja sada razmisljam o kupovini c9, a niko mi ne garantuje da me slicna stvar ne ceka za dve godine.
Problem mi je sto sam u startu prihvatio da je burn-in mogucnost i da postoji sansa da ce tv riknuti posle par godina.
Na kraju me nije sacekao burn-in, vec LG propust u proizvodnji.
 
Evo da se javim da su me zvali da je panel zamenjen samo jos da stignem da pokupim tv.
Bas su bili brzi očekivao sam da ću duže čekati

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pozdrav samo da se javim.
Panel je zamenjen i sve je opet savršeno.
Sve pohvale za beogradski lg servis na brzini i ljubaznosti.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@marinac ti si beše kupio tv od "Mađara" i skoro bio na kraju garancije sa burn in-om?
 
Lepo je znati da iako kupimo tv iz Mađarske po dobroj ceni, da ima i ovde garanciju. :) Hvala na toj informaciji.
 
To je garancija od jedne ili dve godine koja vazi u Srbiji iako je kupljen u Madjarskoj?
 
Dve godine. Mada mi nisu bili jasni da li sada na zamenjeni panel imam neku garanciju pošto su dve godine tv- istekle.


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Odgovorili su mi iz LG Srbija da kontaktiram LG Hungary, jer se kod nas samo menjaju paneli (sto meni ne odgovara, jer je garancija istekla).
 
Ne znam da li je of topic, ali C9 55 radi kod mene 24/7 duze od pola godine I sve OK. Zaista je za preporuku. Kupljen od Madjara.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Bilo bi bolje da smo ćutali od kad smo otvorili temu samo se problemi pojavljuju.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno