Šta je novo?

OLED burn in iskustva i ima li ih

Razumem te.
Ja sa druge strane sam stalno u kolima i kada sam kupio tv sam išao lično u suboticu da ga preuzmem. Knap je stao u auto.
Da li neko ima info oko ovog fiskalnog iz extremdigital?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslao sam mail podrsci lg u srbiji i dobio brz odgovor. Medjutim kada sam kontaktirao prodavca on tvrdi da extremedigital ne izdaje fiskalni račun.
9051e8fdbfbaf282e06e090cd9d67475.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Znaš kako, slično je u Poljskoj: pri kupovini preko interneta nema fiskalnog, niti se dobija isti uz proizvod kad se isporuči. Ono što se dobija jeste faktura na mail, i taj prodavac sa KP ima sigurno zabeleženu transakciju na svom bankovnom računu. To bi trebalo da bude dovoljno umesto fiskalnog računa.
 
Meni je prodavac iz Subotice dao kopiju računa extremedigital-a zajedno sa garancijom. LG je u pitanju.
 
Hvala svima za info. I ja sam dobio taj a4 papir od prodavca , ali me je zbunilo to sto su mi u mail-u napisali za fiskalni.
Uglavnom kontaktirao sam servis u Bg i rekli su mi da je taj papir dovoljan tako da od nedelje nosim tv na popravku.


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Dobre vesti [emoji106]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo da se javim tv je u servisu , a sada koliko ću čekati ????

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Za 8 dana su duzni po zakonu da jave da li je da utvrdjena 'nesaobraznost' i spada li pod garanciju, i onda ponude zamenu,popravku ili novac nazad.
Sad posto vidim da je tv od preko ne znam ci se zakoni postuju u ovom slucaju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je prva generacija lg full hd panela burninovala sa witcher 3 mapom nakon 6 meseci, tamo 2015-2016 sa 4 - 5 sati korišćena. Kupljen u lg storu. Lg nije priznao garanciju. Od tad oled samo od samsunga na mobilnom telefonu. Lg je inače perfidan i nije transparentat kao sony oko oled panela i garancija...barem tada bio.
 
Poslednja izmena:
Videćemo rekli su mi ako je tako kao sto sam im pokazao menja se panel , nema ga trenutno na stanju tako da se čeka.
Naravno prvo servis mora da potvrdi da je panel defektan.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
... Lg je inače perfidan i nije transparentat kao sony oko oled panela i garancija...barem tada bio.

Potvrđujem za Sony Tv.Za ovh 6 godina u nazad sam reklamirao u garanciji 2 moja i 1 kod roditelja Tv.Svi su imali problem sa panelom i ni za jedan mi nisu pravili problem sva tri puta sam dobio nove Tv.;)
 
Potvrđujem za Sony Tv.Za ovh 6 godina u nazad sam reklamirao u garanciji 2 moja i 1 kod roditelja Tv.Svi su imali problem sa panelom i ni za jedan mi nisu pravili problem sva tri puta sam dobio nove Tv.;)

Toliko o sony kvalitetu...
 
Evo vec sam dobio odgovor.
Panel je poručen očekuju za 14 dana sve bude rešeno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Toliko o sony kvalitetu...

Reče čovek sa budget LG tvom :) Sony je uvek bio tata za TV-ove. Sony OLED, makar mu 100x lg izradjivao panel, po pitanju kretanja i prikaza vidljivo bolji od ma kog LG-a oled.
 
I ne umeju da naprave mali lag na tvu.
Lg oled su bolje ocenjeni od strane rtings.com.
Cak su i proslogodisnji 60Hz modeli iznad ovogodisnjih Sony oled televizora.

Stutter je takodje bolji na C9, mego na A9G.

Lag neuporedivo bolji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Reče čovek sa budget LG tvom :) Sony je uvek bio tata za TV-ove. Sony OLED, makar mu 100x lg izradjivao panel, po pitanju kretanja i prikaza vidljivo bolji od ma kog LG-a oled.

Budžet tv od 1600 eura :D Ono što je budžet iz premijum klase ne znači da je budžet inače. A već je ustanovljeno da je razlika između b9 i c9 praktično minorna. Jel i c9 budžet?

Znam da sony važi za kvaliet al da li znaš nekoga ko je imao 3 loša isksutva sa jednim brandom? Ja ne.
 
Znam da sony važi za kvaliet al da li znaš nekoga ko je imao 3 loša isksutva sa jednim brandom? Ja ne.


Ne znam, ali i ne verujem da je nekom crklo baš 3 sony tv samo od sebe, pogotovu ne mogu da poverujem nekom sa 29 postova na forumu i crvenoj reputaciji(uz dužno poštovanje). Ako nekome crkava bilo koji TV 3x ozb treba razmisliti o nekoj zaštiti od divljanja napona.

BoT

Taj rtings je imao burn in test oleda kada im se jedan uništio nakom 2-3-4 nedelje, ne sećam se sad. Ispostavilo se da je problem za koji ni LG nije bio svestan u njihovoj proizvodnji. S druge strane pun net ljudi koji kukaju na LG service support po tom pitanju. Evo, ovo što je marinac iskusio je pozitivno. Voleo bih da su meni tada izašli u susret, a ne svoje greške da svaljuju na mušterije. Svakako je previše babysittinga za stvar koja treba tebi da služi, a ne ti njoj..

EDIT: Je l me zezaš da taj LG55UH661v košta 1600e? To je IPS?
 
Poslednja izmena:
Čovek ima OLED, on je temu i pokrenuo, kakav crni IPS
 
Neću da kažem da je sony loš globalno, al stvarno ne znam nikoga da mu se pokvarilo tri tv-a ikad a kamoli istog proizvođača.

Doduše, to verovatno nije vezano samo za sony, znamo da se tehnika u ovo moderno doba pravi da izgura garanciju i ćao. Al opet, nekako ne bih to očekivao od sonija baš zbog te reputacije, malo sam bio zatečen.

A taj IPS mi stoji u profilu pa je čovek zato pomislio da se o njemu priča, al dobro me podseti da promenim. :)
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima vise tv-a istog proizvodjaca, a problema sa strujom ili se zadesi baksuz, nije cudno da mu crknu 3 tv-a.
Desava se, baksuz, a i to su 90% televizori nize klase, gde se nijedam proizvodjac ne moze pohvaliti kvalitetom komponenti.

Ali na to covek odgovara sa "Sony bolje hendluje pokrete od LG-a, Sony sa LG panelom je tata za TV-e" [emoji23]

Nidje veze, ali ajde.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima vise tv-a istog proizvodjaca, a problema sa strujom ili se zadesi baksuz, nije cudno da mu crknu 3 tv-a.
Desava se, baksuz, a i to su 90% televizori nize klase, gde se nijedam proizvodjac ne moze pohvaliti kvalitetom komponenti.

Ali na to covek odgovara sa "Sony bolje hendluje pokrete od LG-a, Sony sa LG panelom je tata za TV-e" [emoji23]

Nidje veze, ali ajde.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

BItno da ti i još tvoj drugar marko ili kako beše imate veze i da napljujete svaklog ko je realno imao problema sa OLED-ima i ko kaže nešto protiv LG-a. Negirate tudja iskustva i samo su vaša najbolja. Kapiram da brendovi imaju botove po forumima, ali bi vama i neke političke stranke pozavidele... Nit je LG najbolji, niti je istina da niko sa njima nema probnlema. Generalno, posle gomile propusta, zelenih ekrana na honor telefonima i fake 4k rezolucija, pitanje dana je kad će ga micorled sahraniti. Time više neće ni biti potreba za OLED tvovima. A sonijevi procesori se proglašavaju godinama kao najbolji image procesori. LG alfa je tek na 3 mestu... Lag na stranu, jer se se igra svako na TV-u. Živi bili
 
Niti svuda hvalim LG tv, mislim da sam najvise preporucivao Samsung qled, niti znam otkud ja sada LG bot, sto sam ti odgovorio na jednu presmesnu poruku, koja veze sa zivotom nema?

Posle Samsunga, najvise sam preporucivao Sony, a pljuvao LG, jer smatram da sem high end oled klase, sve ispod ima bolju alternativu.

Gde sam ja napisao bilo sta za kvalitet?

I molim te da kada se meni u buducnosti obracas, pricas u jednini.

Ne znam koliko dobre sendvice jedes, ali se nadam da su ti dali barem sa prsutom.

Ocekujem u nastavku logiku tipa "Sony tv je kvalitetniji, zato sto imaju bolje senzore kamere na telefonima..."

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega uze ore 4 godine aony tv kao moj, 48w705c
...

Posle par meseci mu crkne deo ekrana, mrtve linije... Reklamira i dobije nov... Posle godinu dana opet isto... Uzme i tresne ga o zemlju... Moj i dalje da ne ureknem radi super... Tako da mi je tu sumnjiva kucna instalacija, tj zgrada je u pitanju...bas 2 puta isti problem a isti tv ko moj...e da i adapter mu crkao izmedju ova 2 panela...
 
Došlo vreme da se i ja upišem na ovu listu :)

d39a7630e2bef72f8094f790c7144d20.jpg


e83aafdf43db1029a33aef0cf98afa8d.jpg


d00ca4381d2aefcdda3467749f9ffdd6.jpg


Zanimljivo je sto problem nisam primećivao u filmovima/serijama, već samo u nekim igrama.

Pišem email servisu, pa javljam kada dobijem odgovor.
Inace, ako ne gresim, garancija je godinu dana, a ja sam tv kupio u martu 2018. godine.
 
Poslednja izmena:
Došlo vreme da se i ja upišem na ovu listu :)

d39a7630e2bef72f8094f790c7144d20.jpg


e83aafdf43db1029a33aef0cf98afa8d.jpg


d00ca4381d2aefcdda3467749f9ffdd6.jpg


Zanimljivo je sto problem nisam primećivao u filmovima/serijama, već samo u nekim igrama.

Pišem email servisu, pa javljam kada dobijem odgovor.
Inace, ako ne gresim, garancija je godinu dana, a ja sam tv kupio u martu 2018. godine.
Uvek je garancija bar 2 godine? Kupio si nov? Otišao ti panel imao sam sličan problem....

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa, da li je godinu ili dve, nije preterano bitno, jer je svakako istekla :).
Kupio sam nov.
Po svemu sudeci, ceka me upgrade, a ovaj tv ce zavrsiti kao pc monitor.
 
Došlo vreme da se i ja upišem na ovu listu :)

d39a7630e2bef72f8094f790c7144d20.jpg


e83aafdf43db1029a33aef0cf98afa8d.jpg


d00ca4381d2aefcdda3467749f9ffdd6.jpg


Zanimljivo je sto problem nisam primećivao u filmovima/serijama, već samo u nekim igrama.

Pišem email servisu, pa javljam kada dobijem odgovor.
Inace, ako ne gresim, garancija je godinu dana, a ja sam tv kupio u martu 2018. godine.

Koji TV, koliko star, koliko i kako je radio... ?!?
 
B7, star je 24 meseca.
Koliko vidim, nema opcije za proveru sati, ali sam tv koristio prilično.

Inače, problem se ne primeti ako se gleda sadržaj gde slika nije jednobojna :).
Čini mi se da je narandžasta boja najproblematicnija.
 
Negde sam pročitao da su starije serije (možda čak i 7) imale problem sa zagrevanjem panela što je rezultovalo ovim što je shin-bojan okačio. Naravno garancija je priznavana bez problema.
 
Mislio sam da je moja 10 god stara plazma, sa blago vidljivim MTV logoom, katastrofa, ali sad vidim da je to ništa. [emoji3]

Sent from my Warp speed phone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno