Šta je novo?

OLED burn in iskustva i ima li ih

Nešto sam zaboravio pa čisto da napomenem
U servisu su mi rekli da LG ne prihvata garanciju ako nisu skinute sve folije sa tv-a prvenstveno se misli na ovu zadnju zato što navodno zadržava toplotu
c0b73a415667d3d4e394630b67d3c848.jpg
94797cd54191a49d1ca705776b2d1399.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Sve bi bilo lepo da je negde obeleženo da se folija skida. Kod mene je stajala dva dana dok nisam pročitao na drugom forumu da ona ipak postoji i da je treba skinuti :)
 
Jel uzeo neko CX model?

Ja se dvoumim naravno jedino zbog burn ina, ali vidim da je covek uspeo da ostvari da my zamene panel dok je tv u garanciji.. Bilo bi dobro onda da se naleti na LG akciju i 5 godina garancije, nema veze sto bi platio tv vise nego na KP ali bio bih sigurniji..

Meni bi sluzio za filmove i igrice, i bio bi uglavnom ugasen tipa 20h dnevno, nekad ga ne bi ni palio po par dana, tako da nadam se da bi to znatno smanjilo rizik od bilo kakvih problema..
 
Haha, ja sada skinuo posle skoro 2 godine foliju [emoji1787]
Ali je to cista glupost, ekrannje hladan kao led, nema tu sta da se greje na displayu, greje se samo elektronika u kucistu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo izmisljaju gluposti, da ne bi priznali garanciju.

Iskreno, posle svega, koriscenje OLED TV-a mi je svakodnevna frustracija, umesto zadovoljstva... Linijice na ekranu primecujem na bilo kakvom uniformnom sadrzaju, popravka mi je komplikovana (nemam kola, nemam sigurnost da ce mi zameniti, ne znam kako da im pokazem linije i na cemu da im testiram, sadrzaj mora da bude interaktivan i da se "pomera" da bi se lepo videlo koliko smeta, a u njih nemam poverenja, jer se ne vide na "normalnom" sadrzaju).

Napominjem jos jednom da je sam naslov topica vrlo zbunjujuc, kao da je burn in jedino sto vreba od opasnosti, daleko od toga, razni drugi defekti panela su jos cesci.
 
Kakva garancija ljudi, pa na lg.com piše sledeće
So, in short: Reasonable, responsible usage of an OLED TV, combined with powerful image preservation abilities should result in a seamless home entertainment experience. To ensure that you're completely satisfied with your purchase, every OLED TV in our collection comes with a limited warranty.
Dakle, dok radi, radi, kad to ne bude slučaj pozdravite se sa garancijom.
 
U USA postoji dodatna garancija koja pokriva i burn in.
 
Limited warranty svaki uredjaj ima?



Samo izmisljaju gluposti, da ne bi priznali garanciju.

Iskreno, posle svega, koriscenje OLED TV-a mi je svakodnevna frustracija, umesto zadovoljstva... Linijice na ekranu primecujem na bilo kakvom uniformnom sadrzaju, popravka mi je komplikovana (nemam kola, nemam sigurnost da ce mi zameniti, ne znam kako da im pokazem linije i na cemu da im testiram, sadrzaj mora da bude interaktivan i da se "pomera" da bi se lepo videlo koliko smeta, a u njih nemam poverenja, jer se ne vide na "normalnom" sadrzaju).

Napominjem jos jednom da je sam naslov topica vrlo zbunjujuc, kao da je burn in jedino sto vreba od opasnosti, daleko od toga, razni drugi defekti panela su jos cesci.

Ovo nema veze sa OLED tv-ok, vec vise sa tobom, a imao bi problem sa svakim tv-om koji ti pokaze neku manu.

Nikakvi "defekti" panela nisu cesti, pa cak ni burn-in nije cest.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nešto sam zaboravio pa čisto da napomenem
U servisu su mi rekli da LG ne prihvata garanciju ako nisu skinute sve folije sa tv-a prvenstveno se misli na ovu zadnju zato što navodno zadržava toplotu...

Da li to striktno piše negde u uputstvu, garantnom listu ili na samoj foliji?!? :trust:

...
...

Nego, znate l' šta b' ja rek'o? Da je OLED ćorsokak, i da nema neku budućnost, osim ako ne osmisle neke ozbiljno ozbiljno drugačije Organic LED-ove, sa bitno dužim životnim vekom...

...ili tehnologije koje daju sličan rezultat, ali zasnovane na drugim osnovama.
Micro LED kucka na vrata, već postoje prototipovi quantum dot LCD-ova sa one-per-pixel belim pozadinskim osvetljenjem.

Sve to radi jako dobro, ali problem je što njima treba nešto što radi podjednako dobro, i što je jeftino za mass production. Dakle nešto što se praktično štampa fotolitografijom na panele u velikim serijama.
 
Poslednja izmena:
greška
 
Poslednja izmena:
Ovo nema veze sa OLED tv-ok, vec vise sa tobom, a imao bi problem sa svakim tv-om koji ti pokaze neku manu.

Nikakvi "defekti" panela nisu cesti, pa cak ni burn-in nije cest.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Netacno. Naravno da nije u meni problem i naravno da ce svako imati "problem" ako izdvoji 1000e za TV u zemlji gde je taj iznos 2-3 prosecne plate i posle nekoliko meseci ili 1-2g pocne da ispoljava neku iz sirokog spektra OLED TV anomalija (tinting, burn in, vertical bending, horizontal bending, brljotine posle firmware apdejta kao sto ima shin bojan, itd). Tebi je mozda cool da gledas fleke i crtice na TV-u, ali onima kojima nije, ne mozes reci "problem je u tebi". Citam malo na raznim stranim forumima (ne nesto opsesivno, nego kako kad), ljudi vracaju po 2-3 OLED televizora dok ne ubodu "savrsen" panel, koji onda obicno opet posle 1-2g pokaze neku manu. Oni su jos veci perfekcionisti i optereceni su grayscale slajdovima, ali njihove drzave zavrcu siju prodavcu koji nece da uvazi garanciju pa mogu da se zezaju sa zamenama. Ocigledno je sto NShappy kaze da je problem do proizvodnje i same tehnologije. Dodatne garancije, 5g produzene garancije u akcijama... samo su mitigacije problema jer racunaju da ce se jedan broj korisnika prosto pomiriti sa losim panelom. I posle par godina, kada im dojadi da gledaju fleke i crtice, opet ce kupiti nahajpovan TV novije generacije, koji je razbio na svim testovima...
 
Ja nisam trazio savrsen panel, samo mi je bilo bitno da ne primecujem nesavrsenosti.
Do pre mesec dana i nisam, mozda cak i tada ne bih da nisam igrao dve igre gde su ceste situacije gde je veci deo ekrana narandzast.

Da sam testirao panel, verovatno bih registrovao problem pre nego sto mi je garancija istekla i mozda besplatno dobio zamenu panela.
Ali onda bih se stalno trudio da vidim te probleme...sto takodje nije dobro :).

Na kraju svega ovoga mi i dalje nije zao sto sam kupio tv. Slika je odlicna i 99% vremena primetnih problema nema.
Svesno sam prihvatio da postoji sansa da se burn-in desi posle dve godine. Cuvao tv, pazio i na kraju se ipak skrsio, ali ne zbog onoga sto sam ocekivao.
Zao mi je samo sto LG nema makar neki upgrade za ljude kojima se desio problem, gde bih za 50-60% cene mogao da dobijem C9.
 
Poslednja izmena:
Ne trazim ni ja savrsenstvo, pomirio sam se sa vertical bendingom i bejbisitovanjem TVa, ali horizontalne tamne linijice na svetloj pozadini nikako nisu prijatne za videti u gomili igara gde je grafika stilizovana i postoje velike svetle jednobojne povrsine, kao da se kreces kroz neku horizontalnu resetku. Na stranim forumima, ljude listom savetuju da takve televizore vracaju. Cak i u igrama gde se inace ne primeti (RDR2) ulaskom u mapu koja ima svetlo braon pozadinu, itekako se primeti na svim mogucim presetima. Ali "problem je u meni" pa onda pokusam da se iskuliram, sta to je samo mapa, ili to je samo nebo, pa se ne vidi u ostatku igre, ili to je samo neki ekran za ucitavanje, ali onda skontas da ti to sve umanjuje zadovoljstvo koriscenja i da tako mozes da se miris sa svim stvarima u zivotu koje ne valjaju i da ne postoji granica dokle duboko moze da ide poricanje da ti smetaju stvari koje ti prosto smetaju i objektivno su lose, pa ubedjivanje sa drugima kojima naravno to izgleda kao minoran problem u odnosu sa gladne u africi... Ali to sto su ti zalepili kvadrat na sred ekrana posle firmware update-a je zaista neprihvatljivo i vrhunski bezobrazluk od strane LG-ja da te usmeravaju u servis u madjaskoj, gde naravno nisi lud da nosis TV.
 
Poslednja izmena:
Uh, deluje mi da ti imas dosta vise problema od mene.
Ili sam ja srecom slep, pa ne primecujem toliko sitnice.

Ali to sto su ti zalepili kvadrat na sred ekrana posle firmware update-a je zaista neprihvatljivo i vrhunski bezobrazluk od strane LG-ja da te usmeravaju u servis u madjaskoj, gde naravno nisi lud da nosis TV.

Zaboravio sam da vam ispricam :D.
Kontaktirao sam LG Hungary i onda me je nazvao lik iz Hrvatske. Madjari su ga zamolili da me kontaktira jer on prica srpski.
Covek je bio prilicno pristojan, proverio sa njihovim serviserom i potvrdio da oni ne rade taj softverski fix.
Dao mi je adresu nekog drugog servisa iz Novog Sada i rekao da proverim da li bi kod njih zamena panela bila jeftinija.
 
Super su, kostace te 690e umesto 730e, sa panelom iz novog pazara.
 
Da si dao 3k+ evra za taj TV kao ja - izvrsio bi harakiri :d

BTW, i posle dve godine i dalje uzivam u TVu i merkam polako veci :) Naravno, opet OLED, jer nista drugo jos uvek kvalitetom slike ne moze da prismrdi.
 
Poslednja izmena:
Samo izmisljaju gluposti, da ne bi priznali garanciju.

Iskreno, posle svega, koriscenje OLED TV-a mi je svakodnevna frustracija, umesto zadovoljstva... Linijice na ekranu primecujem na bilo kakvom uniformnom sadrzaju, popravka mi je komplikovana (nemam kola, nemam sigurnost da ce mi zameniti, ne znam kako da im pokazem linije i na cemu da im testiram, sadrzaj mora da bude interaktivan i da se "pomera" da bi se lepo videlo koliko smeta, a u njih nemam poverenja, jer se ne vide na "normalnom" sadrzaju).

Napominjem jos jednom da je sam naslov topica vrlo zbunjujuc, kao da je burn in jedino sto vreba od opasnosti, daleko od toga, razni drugi defekti panela su jos cesci.

Naravno da su mogući i drugi defekti, kao i na svakom tv-u / uređaju. Samo, burn in je nešto karakteristično za oled i nešto čega se svi mi najviše bojimo, pa je zato i tema u tom pravcu. Malo bi bilo glupo da je tema "Oled - burn in i ostali kvarovi"...
 
Ok, googlao sam ovih dana o rectangle box problemu koji imam i naleteo sam na ovo:
https://en.ppt-online.org/642978

Produzena garancija bi trebalo da vazi za 55B7, 55C7 i 55E7 za modele proizvedene izmedju aprila 2017. i marta 2018. godine.
To su serijski brojevi koji upadaju u 704-803 opseg (serijski broj na mom tv-u pocinje sa 710).

Ima li neko pregled koga dalje da cimam i kome da se zalim :) ?
 
"Hvala Vam što ste kontaktirali LG korisničku službu.

S obzirom na to da je televizor modela LG OLED55B7VU kupljen u Mađarskoj, zatražili smo stanovište LG Electronics Magyar Kft.
Prema istom u konkretnom slučaju kvar na televizoru se može otkloniti softverskim putem, međutim samo uz naplatu troškova servisiranja.
Ako želite popravku uređaja u Mađarskoj, molimo Vas da kontaktirate centralni ovlašćeni LG servis u Mađarskoj"


Kontaktiracu ih i videti koliko iznose troskovi servisiranja.
Nemam ni ideju kako bih tv uopste poslao za Budimpestu.
 
sem da sedneš u kola i sam ga odvezeš i vratiš teško.ima 'mađara' koji rade takvu stvar,ali koliko sam čuo nije povoljno.ako te tvoj kulira ja lično bi tražio dobrog u lokalu da mi to završi i pozdravio se sa garancijom.

25e je specijal voz za peštu,povratna,dal' će i kad da ga puste nisam upoznat,mislim na papiru imaš i tu opciju,ali ono,oled da sukljaš u vozu...tu je i blablacar i pitaš čoveka ima li mesta da spakujete tv.
 
Posto sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, nemam pojma preko koga sam uzeo tv :).
Prvo cu da vidim koliko ce servis da trazi za popravku, pa cu videti da li se isplati. Garancija mi je svakako istekla.
U svakom slucaju, ovo je dosta bolji odgovor od prethodnih nekoliko.
 
pa eto to ti oni kao računaju u pogodnost,šalju te na milost i nemilost mađara dal' će da ti flešuje firmver pločice,zameni celu ili da te aka sa zamenom cele elektronike...instinkt mi govori je da nemoguće da u NS-u nema nikog ko zna svoj posao da ti to završi.ali ja lično u bg-u ne znam za nikog kome bi te poslao,te mogu samo da ti držim palčeve,nažalost.
 
"
Prema istom u konkretnom slučaju kvar na televizoru se može otkloniti softverskim putem, međutim samo uz naplatu troškova servisiranja.
Ako želite popravku uređaja u Mađarskoj, molimo Vas da kontaktirate centralni ovlašćeni LG servis u Mađarskoj"


Kontaktiracu ih i videti koliko iznose troskovi servisiranja.
Nemam ni ideju kako bih tv uopste poslao za Budimpestu.



A zar ti ovom prvom rečenicom on nenudi da otkloni kvar samo što traži da ga platiš,a tek ako to odbiješ da onda kontaktirate centralni ovlašćeni LG servis u Mađarskoj.
 
A zar ti ovom prvom rečenicom on nenudi da otkloni kvar samo što traži da ga platiš,a tek ako to odbiješ da onda kontaktirate centralni ovlašćeni LG servis u Mađarskoj.

Ja sam razumeo da oni ne mogu to da srede, ali sada kada sam procitao ponovo, ni sam nisam siguran :).

pa eto to ti oni kao računaju u pogodnost,šalju te na milost i nemilost mađara dal' će da ti flešuje firmver pločice,zameni celu ili da te aka sa zamenom cele elektronike...instinkt mi govori je da nemoguće da u NS-u nema nikog ko zna svoj posao da ti to završi.ali ja lično u bg-u ne znam za nikog kome bi te poslao,te mogu samo da ti držim palčeve,nažalost.

Postavljao sam ja vec link gde se vidi kako izgledaju hardware i software koji su neophodni za sredjivanje LUT buga.
Nasi to ocigledno nemaju, a Madjari izgleda imaju.
Naravno, ne znaci da ce mi to resiti problem, ali novi panel sigurno necu placati.
 
Poslednja izmena:
Ma cimni servis u bg (ignis)meni su i ovi iz ns(pin) rekli da to softverski mogh da reše.
Inače meni crkao magic remote nece da posalje struju od baterija gleda sam na youtube how-to ali ipak to ne mogu sam uraditi

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ignis nisam cimao, Pin jesam, rekli mi da samo pomaze zamena panela.
 
Potvrdili mi iz LG-a da oni samo mogu da zamene ekran.
Znaci, moram slati za Madjarsku (osim ako Ignis ne odgovori drugacije).
 
Mislim da su zaista bezobrazni meni su ti isti ljudi iz Pin-a rekli da kocku mogu da reše flešovanjem , ali da ne mogu da menjaju ekran zbog burnin-a.
Dok je u Ignis-u totalno druga priča ali ajde da ih ne hvalim previše nadam se da ćeš sa njima uspeti da rešiš problem

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno