Šta je novo?

Realme X50 / X50 Pro 5G

Je l' oni postoje na našem tržištu?
Nije mi jasno oko OS-a, na pro modelu stoji Realme UI 1.0, na običnom ColorOS.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ni meni nije to jasno oko OS-a...verovatno ce oba imati Realme UI uskoro.. :)

Koliko vidim, ima ih po ovim manjim prodavnicama, bar tako pise na mobilnom svetu...i uskoro dolazi jos dosta modela... :)
 
Polako postaju ono sto je Xiaomi bio do prosle godine. Telefoni su im odlicni, cene korektne, samo jos malo da dorade taj njihov softverski skin i na dobrom su putu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Odradili su odlican posao sa novim custom skinom, Realme UI, nema tu sta vise da se prigovori.

Ono gde mogu i moraju bolje su low light fotografije(mada kada se uzme cena u obzir i to je ok) i video.

Ovaj X50 Pro je super fon, ok nema OIS sto je ajde i opravdano za ovu cenu, ako se uzme ostalo sto nudi. Samo ovaj telefon koliko sam gledao ce kostati ~550e, ako dodje kod nas u zvanicnu prodaju ima da ode na 750e lagano....Ali dobro to je Srbija.

Ono sto bi mene odbilo u kupovini je pilula...I dalje mi nije jasno kome i za sta treba i taj drugi senzor....
 
Jedini koji ih je uvozio je WW, mozda se pojavi kod njih.
 
Mislim da je i 550e mnogo, pa po istoj ceni dolazi i k30 Pro sa identičnim čipom, ali i sa pop-up kamerom koja izgleda mnogo mnogo lepše nego ovoliki prorez u ekranu, a tu su još i 3.5 mm priključak, veća baterija, malo brža ufs 3.1 memorija...čini mi se i bolji paket kamera + gCam naravno.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Odradili su odlican posao sa novim custom skinom, Realme UI, nema tu sta vise da se prigovori.

Ono gde mogu i moraju bolje su low light fotografije(mada kada se uzme cena u obzir i to je ok) i video.

Ovaj X50 Pro je super fon, ok nema OIS sto je ajde i opravdano za ovu cenu, ako se uzme ostalo sto nudi. Samo ovaj telefon koliko sam gledao ce kostati ~550e, ako dodje kod nas u zvanicnu prodaju ima da ode na 750e lagano....Ali dobro to je Srbija.

Ono sto bi mene odbilo u kupovini je pilula...I dalje mi nije jasno kome i za sta treba i taj drugi senzor....

Da, Realme UI je resio neke stvari koje su bile lose na Color OS-u..fali jos malo optimizacije, ali to je to... :)
Sto se low light fotki tice, verovatno ce biti neki GCam... :)
VIdecemo kolika ce cena biti na KP, ako bude tih 550e u pocetku, to ce biti skroz okej... :)
Pilulu ima zato sto ima 2 prednje kamere, obicnu i ultra siroku, za grupne selfije, sto je skroz okej... :)


Mislim da je i 550e mnogo, pa po istoj ceni dolazi i k30 Pro sa identičnim čipom, ali i sa pop-up kamerom koja izgleda mnogo mnogo lepše nego ovoliki prorez u ekranu, a tu su još i 3.5 mm priključak, veća baterija, malo brža ufs 3.1 memorija...čini mi se i bolji paket kamera + gCam naravno.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Pa da, ovaj ima 90hz ekran i 2 prednje kamere, nekome ce to biti vaznije, svakako je dobro da bude konkurencije, bice onda vise opcija za nas kupce...a sto se tice Gcam, verovatno ce biti i za Realme.... :)
 
Mislim da je i 550e mnogo, pa po istoj ceni dolazi i k30 Pro sa identičnim čipom, ali i sa pop-up kamerom koja izgleda mnogo mnogo lepše nego ovoliki prorez u ekranu, a tu su još i 3.5 mm priključak, veća baterija, malo brža ufs 3.1 memorija...čini mi se i bolji paket kamera + gCam naravno.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

I nema 90hz ekran...

Jasno kao dan da K30 Pro ima nesto bolje kamere, to se vec na yt testovima moze videti, mada treba reci, a to je naveo i Crhis sa TevhTablets kanala da trenutni global softver za x50 pro nije nije zvanicni launch, vec najavljen update, pa videcemo. Opet svi znamo u proslosti kakav gcam port se dobija uz snapdragon i sony imx senzore, tako da verujem da ce i sa gcam k30 pro biti ispred.

Taj telefon bi meni bio idealan, iako nema ois(nikad ne snimam nista) da ima 90hz i to su morali implementirati.
 
Poslednja izmena:
Je l' oni postoje na našem tržištu?
Nije mi jasno oko OS-a, na pro modelu stoji Realme UI 1.0, na običnom ColorOS.
Има их, појавили су се и на Фејсу, али још увек танко. Најављено три модела негде у фебруару, сад има само један од та три, најавили за који дан да ће стићи и остали... У сваком случају, realme 6 нису лоши, док читам лоше критике за realme 5.
 
Pojavio se na oglasima x50 za 300e.
Ali ubacili su slabiju glavnu kameru na global modelu

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To mi deluje kao apsolutno nerealna cena.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
X50 pro drug kupio u Italiji za 600 valjda.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pro je bas interesantan fon, ima tu pilulu sugavu, ali u donosu recimo na Poco F2 Pro koji mu je direktni konkurent, ima 90hz ekran i bolju kameru. Steta sto ga nema kod nas, mada bi mu i cena na oglasima verovatno bila 500e++, a za taj budzet se ipak uzima mi 10.

Edit: Sad videh ima za 535e po oglasima, kao sto rekoh mi 10 bolji deal, nalazi se i sa lrgalnom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Vidi i za "običan" x50 ovo je extra cena. Zato sam i posumnjao.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Solidan je paket, po mom misljenju za 300e i nista preko toga.

Glavni konkurent mu je Mi 10 Lite. Prednost Xiaomia je (vrhunski) Amoled ekran, X50 ima tih 120hz ali IPS uz osetno tanje bezele. Sa kamerama se nisu proslavili nijedan ni drugi, fino ih siju Mi Note 10 Lite i A71 koji su objektivno bolji fonovi od oba gore pomenuta, 5G za sada nikakva prednost.
 
Bas ne znam sto su ih oba osakatali sa kamerama za global tržište

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je moguće nabaviti ovaj telefon kod nas, ima li ga u prodaji ?
Deluje mi skroz ok..
 
Ako je neko imao telefon ili ima (Realme X50 pro). Da li se isplati prelaziti sa A71 na Realme X50 pro 12/256?
 
Moj kolega u Italiji je (na moj predlog) prešao sa Huawei P-nešto plus valjda na ovo i prezadovoljan je. Brzina, ekran i baterija su mu glavni argumenti.
Nisam imao A71, ali samo poređenje ova dva telefona govori da taj samsung nema tu šta da traži.
 
Koliko sam čačkao Realme 5 Pro rekao bih da je softver dosta dobar i upeglan. Jako lepo radi na tom telefonu, ima dosta korisnih opcija. Neka mešavina Oxygen OS i MIUI.
 
Nazad
Vrh Dno