Šta je novo?

Viber v12.8.0.75 ne mogu da pokrenem i instaliram na PC-u

zexoni70

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2007
Poruke
1,753
Poena
445
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7-2600K
Matična ploča
Gigabyte GA-Z68XP-UD5
RAM
Kingston Fury KF1600C10D3/8G x 2 (16 GB)
GPU
Gigabyte RTX 4060 Ti WINDFORCE OC 16G
Storage
Samsung SSD 850 PRO 256GB i WDC WD4005FZBX
Zvuk
Realtek ALC889, Altec Lansing 5100
PSU
CORSAIR Professional Series™ HX850W
Kućište
Fractal Design Define R4
Monitor
DELL U2412M
Miš & tastatura
Logitech G502 SE Hero, Gigabyte FORCE K83
Ostale periferije
EPSON EcoTank L6290
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A54 5G
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozz svima,

Danas sam sa Viber sajta skinuo novu verziju Vibera v12.8.0.75 i kada kliknem da se instalira ne događa se ništa.
Do sada sam uvek tako skidao najnoviju verziju Vibera sa njihovog sajta https://www.viber.com/en/download/ i kada pokrenem instalaciju on se instalira i automatski apdejtuje stariju verziju koja mi je bila na računaru i tako svaki put.
Međutim od danas imam problem i kako sam gore naveo neće da mi uopšte pokrene instalaciju, da čudo bude veće odem za drugi računar i skinem sa vibera istu tu instalaciju i ona se normalno instalira.
Onda na svom računaru nađem neku stariju verziju Vibera v11.7.0.64. i pokrenem je i Viber se najnormalnije pokrene i instalira, e onda opet probam da instaliram najnoviju verziju v12.8.0.75 i dešava se isto da neće da se pokrene instalacija.

Znam da je čudan problem, ali da li se još nekome to dešava ili desilo sa Viberom?

O.S je Windows 10 x64 redovno apdejtovan!
 
Poslednja izmena:
Evo da se prikljucim, imam identican problem.
Pokusavao sam da izguglam kako ovo da resim i do sada nista nisam uspeo da nadjem.
U task-u mi ostane pokrenut vibersetup.exe i ni makac. Nasao sam nesto za firewall inbound i outbond rules gde sam ubacio neke portove ali ni to nije pomoglo.
Ako neko zna kako da resimo ovaj problem bio bih zahvalan.
 
Evo da se prikljucim, imam identican problem.
Pokusavao sam da izguglam kako ovo da resim i do sada nista nisam uspeo da nadjem.
U task-u mi ostane pokrenut vibersetup.exe i ni makac. Nasao sam nesto za firewall inbound i outbond rules gde sam ubacio neke portove ali ni to nije pomoglo.
Ako neko zna kako da resimo ovaj problem bio bih zahvalan.

Ooo hvala bogu da se neko javio sa istim problemom, već pomislih da sam poludeo! :D:d

I meni takođe u task menageru ostane viber.exe ali neće da se instalira i apdejtuje i to se dešava samo sa ovom novom verzijom Vibera v12.8.0.75!
Verujem da će to ispraviti sa nekom od sledećih verzija, ali takođe je čudno što se to dešava samo na nekim računarima dok na nekim instalacija i apdejt prođu normalno! :trust:

Viber nema neki svoj forum pa da vidimo da li i ostatak sveta ima taj problem?!

Javi ako uspeš da rešiš problem!
Pozz.
 
Poslednja izmena:
Razumijem potrebu za zadnjom verzijom kada nešto donosi.
Trenutno ne vidim razliku između v11 i v12 i viber.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Razumijem potrebu za zadnjom verzijom kada nešto donosi.
Trenutno ne vidim razliku između v11 i v12 i viber.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Svaka novija verzija nešto novo donose i ispravi se po neka greška, ali po toj logici onda je trebalo da svi ostanemo na Windows XP-u! ;)
 
Konkretno šta donosi novo v12 u odnosu na v11?
Ni changelog nema ništa bitno novo.

Dok za Windows možemo da pišemo strane i strane šta je bolje od XPa.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Konkretno šta donosi novo v12 u odnosu na v11?
Ni changelog nema ništa bitno novo.

Dok za Windows možemo da pišemo strane i strane šta je bolje od XPa.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Mislim da moje pitanje u ovoj temi nije bilo šta donosi nova verzija Vibera i koje su prednnosti, već zašto neće da se instalira i apdejtuje i onda stvarno ne vidim razlog daljoj polemici!
 
Upravi odradio instalaciju bez problema i pokušao da ti kažem da je svejedno koristio v11 ili v12 ali ok..
Uživaj.
99f3e774b90911a190bd6dfb0e451cb7.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Upravi odradio instalaciju bez problema i pokušao da ti kažem da je svejedno koristio v11 ili v12 ali ok..
Uživaj.
99f3e774b90911a190bd6dfb0e451cb7.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Pa znam ja da instalacija može da se uradi na nekim računarima, ali je problem što na nekima ne može.
Konkretno slučaj kod mene je da na mom računaru ne može a video si i na računaru od @3dane, dok na dva računa kod moje dece instalacija i apdejt prolaze bez problema!
Eee to me nervira i razmišljam šta je i u čemu problem...!

U svakom slučaju hvala za info!
 
Kod mene prekjuče nije radio dobro, ali se juče apdejtovao na 12.8.0 i sada radi normalno.
 
Odradi CCLEANER pa restart, pa kada se upali ugasi AV ili Windows defender.
Koliko vidim običan exe dajl, vjerovatno ga ili fajlovi stare instalacija blokiraju ili ga blokira antivirus.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Upravi odradio instalaciju bez problema i pokušao da ti kažem da je svejedno koristio v11 ili v12 ali ok..
Uživaj.
99f3e774b90911a190bd6dfb0e451cb7.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Nije problem koju verziju koristimo, meni je svejedno, problem je sto automatski krene da se update-uje i u tom trenutku blokira. Ja sam juce instalirao stariju verziju koja mi je radila OK sinoc, ali jutros nakon starta kompa cvrc nista, Viber je usao u update i blokirao :mad:. Nisam uspeo da nadjem opciju da se ugasi auto-update da mogu normalno da nastavim da koristim stariju verziju dok ne izadje novija od ove koja pravi problem. Ne bih se mlatio ovoliko oko Vibera na desktopu, dobro mi radi na telefonu, ali mi olaksava komunikaciju na grupama koje mi sluze za privatan posao.
 
Odradi CCLEANER pa restart, pa kada se upali ugasi AV ili Windows defender.
Koliko vidim običan exe dajl, vjerovatno ga ili fajlovi stare instalacija blokiraju ili ga blokira antivirus.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Uuuhh, sve to odradio (Disk cleanup, CCleaner) još pre pisanja prvog posta!
Verovatno je neki zajeb u toj novoj verziji i nije kompatabilna sa nečim, ali samo treba provaliti sa čim...!;)
 
Disable Antivirus?
Avast ima neki sanbox pa zna da zakuca u njemu.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Disable Antivirus?
Avast ima neki sanbox pa zna da zakuca u njemu.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Ma jok, imam NOD32 i kada ga ugasim skroz Viber i dalje ne može da se instalira!

Verovatno je neki problem sa Windows 10, pa zato neće!
 
Poslednja izmena:
Problem i kod mene, juče mi tražio neki update za api-run-dl1 ili tako nešto slično, ja to pokušao da instaliram, pokazuje mi error za tu komponentu i onda ne može ovaj novi viber...instalirao onda verziju 12.7 i to šljakalo ali jutros se automatski apdejtuje na 12.8 i eto problema, znači negde hoće a negde neće, čekamo novu, možda poboljšanu verziju, ovo je novi momenat, ranije se nije događalo ništa slično.
 
Loš im je apdejt, napravili su neki propust. Ništa ne pomaže od preporuka, jer nije do toga.
Srećom sam imao neku prethodnu varijantu sertapa na hardu pa sam nju instalirao. Morala je najpre deinstalacija aktuelne verzije.
 
Evo danas izašla nova verzija Vibera v12.8.1.20, ali problem i dalje postoji i instalacija ne može da se pokrene! :trust:
 
Opet se samoapdejtovao po pokretanju i ubio mi dobru stariju verziju.
Obrisao sam ga i instalirao portabl. Nema dosadnih reklama i neće više praviti probleme. Pročitah da neki koriste takve varijante još od pre tri godine.
 
Da ne otvaram novu temu imam problem sa viberom na desktop racunaru.Do pre mesec dana su mi radili video fajlovi kad mi neko posalje na viberu ali od pre mesec dana nece.Slike otvara ali ako mi neko posalje video poruku i kliknem na nju nece da je pokrene.
Da li neko ima slican problem i ako ima kako ga resiti?
Inace iste video poruke na telefonu se otvaraju bez problema.
Pretpostavljam da je problem neki update vibera za desktop jer je pre toga radilo ok.
Ili ako neka verzija vibera za desktop radi provereno dobro dajte koja je to verzija vibera?
Pa da skinem i probam.
 
Izgasi skroz Viber i pokreni ga kao admin. Makar nešto da probaš za početak.
 
Nema više koju verziju vibera ti hoćeš da staviš, to je moglo ranije. Koju god da instaliraš sada on povuče poslednji apdejt i nakon prvog sledećeg pokretanja sam se ažurira. Moguće da je nešto zaglupavio u tom procesu pa ti baguje.
Zato preporučujem poratbl i to još bez reklama. Proguglaj "ViberPortable_12.4.0.22"
 
@dzonihsv Pokrenuo sam ga kao administrator i opet se isto ponasa.
@BokiPK
Ok hvala na preporukama.Probao i skinuo verziju koju si naveo u poruci iznad.
I dalje baguje video.Inace viber je opet uradio posle toga update na verziju 13.2.0
Tako da nisam resio problem za sada.Inace sve to lepo funkcionise na mobilnom telefonu sto se tice video poruka.
Baguje samo na kompu.A razlog zbog koga se to desava ne znam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno