Šta je novo?

Zvuk za dnevnu sobu - laička pitanja

@zek
Jeste samo informativno, ali šta vredi kad se moj otac žali da to ne čuje dovoljno glasno. Posebno što ima YouTube zapisa (starijih intervjua) koji imaju vrlo nizak nivo tona koji se mora puno pojačati da bi se čuo.

bilo bi idealno kada bi soundbar bio dvostruko glasniji jer ne zauzima nikakav prostor i potpuno se uklapa i ne primećuje.

da li da idem na kupovinu ponovo soundbar-a (non-HP) koji bi stajao u podnožju monitora i bio glasniji ili razdvojenih zvučnika 2.0 sistema?

Da li je navedena snaga korektna/dovoljna: 2x 5W RMS ili 2x 10W peek power. Želeo bih da zauzimaju što manje prostora. ;)

ćaletu prvo sredi tretman detaljnog ispiranja ušnih kanala, nakon toga nađi mu odgovarajuće closed slušalice.
što se tiče sub+soundbar opcije, pojuri yamahu yas-207. jedna od retkih koje valjaju.
 
Ajd i ja nešto da pitam
Kupio sam aktivni vufer Yamaha YST-SW012. Imam Xonar Dx karticu i Edifier 1700bt stereo koji nema izlaz za sub.
Povezao sam ovim kablom download.jpg 3,5 jack iz kartice i jedan činč u vufer.Podesio 5,1 mode na kartici i to radi dobro.
Zanima me da li je to najbolji način za povezivanje ovog vufera ili ima neka bolja kombinacija na primer spliter ili tako nešto.
I ako bi na primer kupio externi Dac koji nema izlaz za sub kao Topping E30 ili X6 kako u tom slučaju da povežem ?

A vufer sam kupio ne planirano,gledao šta ima na limundu ,izlicitirao na brzinu...posle sam video da nije ništa poseban niti mi je bio potreban ali sada kad je već tu ...
 
-Connect subwoofer to Center/Subwoofer output jack.
-You need to have "Stereo upmix" enabled if you are using UNi Xonar drivers. Depending on your setup you either have to install drivers installed with "Re-enable stereo upmix to 4, 5.1 & 7.1" option checked or enable it in XonarSwitch.
-In the audio panel set the following: 2 channels and 5.1 speakers.
-If subwoofer isn’t sounding right, exchange center/bass channels in the audio panel.

To configure the bass frequencies for the 2 front speakers go in the audio panel, select FlexBass option page, set the L/R speakers size to Small and set the Center speaker to Large.

Volume for each speaker can be controlled in the Mixer tab of the cards audio panel.

It's recommended that you install UNi Xonar drivers because they fix the Rear and Center channel delays which would affect the sound with the above configuration.
 
Poslednja izmena:
PreSonus E3.5 BT Ove zvučnike ja gledam za ćerku. Gde si ih kupio i koliko koštaju. Ja sam in našao za 15.500,00 dinara. Kako im radi BT ?
Izvini, sad nešto gledam postove i vidim da ti nisam odgovorio. Ne znam šta se desilo, nisam ni notifikaciju dobio... Možda je malo kasno... Kupio sam u Novom Sadu, firma je uvoznik Presonusa, cena je bila tu negde, 15.500 rsd. I sad je ista cena. BT radi sasvim korektno, nikakvih zamerki. Zvuk je više nego dobar, prezadovoljan sam. Ona priča da monitori opterećuju one što slušaju, bar u ovom mom slučaju, ne pije vodu. Pritom, igranje na Xboxu je sjajno, baš lepo se čuju svi efekti, svi koraci, sav ambijent... A pravo uživanje je muzika, klasika i instrumentali...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno