Šta je novo?

Slab transfer downloada sa FTP

Djagi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
257
Poena
170
Pozdrav,korisnik sam SBB provajdera i imam EON full paket. Pošto sam u Giga gradu,internet brzina mi je 500Mbs.
Ono što me buni je download i upload sa seedboxa preko Fillezile.
Upload mi je uvek i većinom u fulu. Negde oko 5 mb/s,ali download nikako da pređe 12 mb/s.
Kada downloadujem preko nekih hostera gde imam premium nalog,download mi bude uvek iznad 40 mb/s.
A ovde za FTP me buni što mi download nekog fajla nikad ne prelazi 12 mb/s.
Da li zna neko u čemu je problem?
 
Odgovor je prost, koristis seedbox, po defaultu sa jos dosts drugih korisnika s kojima delis tu brzinu downloada i uploada, pa kad ste svi zakaceni i skidste i serujete delite link koji taj server ima dodeljen
 
Pozdrav,korisnik sam SBB provajdera i imam EON full paket. Pošto sam u Giga gradu,internet brzina mi je 500Mbs.
Ono što me buni je download i upload sa seedboxa preko Fillezile.
Upload mi je uvek i većinom u fulu. Negde oko 5 mb/s,ali download nikako da pređe 12 mb/s.
Kada downloadujem preko nekih hostera gde imam premium nalog,download mi bude uvek iznad 40 mb/s.
A ovde za FTP me buni što mi download nekog fajla nikad ne prelazi 12 mb/s.
Da li zna neko u čemu je problem?

'Si stavio da skida sa više paralelnih konekcija?
 
Ne. Skidam samo jedan fajl uglavnom. Kada zelim vise fajlova,onda podesim u tranferu npr. 3 ili 4. U zavisnosti koliko skidam. Uglavnom je jedan fajl. A brzina nikad preko 12 mb/s. Uglanom između 10 mb/s i 12 mb/s
 
Pretpostavljam da ti je seedbox 1 Gbit?


Sent from my Galaxy Note10+
 
Videcu sutra. Sad sam na poslu. Dežuram.
Da. Seedbox je 1 Gbit.
 
Evo. Pokusao sam kako je navedeno u onom linku za podesavanje. Krenuo da downloadujem jedan fajl od 18Gb. Brzina downloada ne prelazi 13 mb/s
 
Koji box provajder je u pitanju?

Obično većina ima na sajtu test .bin fajlove za download, da se proveri brzina download-a i pre kupovine servera kod njih.

Ali računaj da ćeš morati da pišeš ticket njima, gde postoji poveća šansa da će ti reći da je peering do tebe srednje žalostan. :D
 
Neki seedgator. 1 Gbps download,150 mb/s upload. Neogranicen protok uploada.
*mjau**mjau**mjau*,bila neka povoljna akcija na tri meseca zakupa.
Videcu kas mi istekne da uzmem neki drugi. Za nekih dvadeset dana.
 
Seedgator je jedan od nepoznatijih, verovatno su im serveri nižeg ranga, hostovani ko zna gde...

Probaj download brzinu sa sledećih fajlova drugih poznatijih seedbox provajdera:

seedboxess.cc
dediseedbox.com
xirvik.com
seedhost.eu
ultraseedbox.com

Ovo izvukoh gore kroz 2-3 minuta guglanja... Sad koji je najbolji od njih, verovatno ultraseedbox i seedhost.eu. Ako hoćeš više informacija oko svakog pojedinačnog seedbox provajdera, skokni do reddita i r/seedbox, pa odvoji pola sata na čitanje. :)
 
Ok. Hvala dznohishvna savetima i informaciji.
 
Nazad
Vrh Dno