Šta je novo?

Audio-Technica M40x posle Superlux HD 681 EVO?

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,378
Poena
225
Pozz narode, Superlux su mi se pokvarile posle 4 godine koriscenja, otisao dzek koji se spaja sa sluskom.. Tako da razmisljam da kupim nove sluske, jel gorepomenuti ATH dobar za tih 130 evra koliko kosta ili ima nesto bolje? Takodje me zanima da li je velika razlika u kvalitetu izrade i kvalitetu uzvuka u korist ATH?
 
To verovatno moze da se sredi.

A za ostalo proceni, u skladu sa namenom/nacinom upotrebe, da li ces otvorene ili zatvorene slusalice. Ok su te ATH ali postoji citav niz malo boljih slusalica za 20-30e vise (KP), ili bar slicnih po istoj ili cak malo nizoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Moze sigurno, nego nemam lemilicu da popravljam ili menjam dzek nazalost.. Sto se namene tice, nisa specijalno.. Igre, filmovi, muzika itd. Otvoren sam za predloge, ako ima nekih istih ili boljih slusalica a da su jeftinije ili tu negde, slobodno napisi :)
 
Bolje kupi lemilicu i sredi, te ti ostaju i sluške i lemilica, a lako ćeš posle kupiti druge slušalice ako te budu svrbeli novci. :)
 
Moze sigurno, nego nemam lemilicu da popravljam ili menjam dzek nazalost..

U BG sigurno mozes da nadjes servis koji ce to jeftino i efikasno da resi. A mozda i neko sa bench-a, za pivo :)

Sto se namene tice, nisa specijalno.. Igre, filmovi, muzika itd. Otvoren sam za predloge, ako ima nekih istih ili boljih slusalica a da su jeftinije ili tu negde

Ovo podebljano je kljucno. M40x su i dalje veoma dobre ali jednostavno za taj nacin upotrebe ima zvucno boljih, i sto je najbitnije udobnijih i funkcionalnijih slusalica. Samo proceni da li ces open/semi-open back ili closed/sealed, koliko ti je bitna izolacija, da li je neophodan mikrofon itd.

Pogledacu kasnije ponudu domacih prodavnica (i KP), zbog ove situacije lageri su smanjeni, pitanje je koliko robe imaju na stanju.

Ali pre mesec dana sam pratio ponudu i do 200€ je ovakva situacija, otprilike.
Closed-back/sealed:
Beyerdynamic Custom Game (165€ na KP, prodavac iz SU, sa skoro 3k + ocena)
https://europe.beyerdynamic.com/custom-game.html
Deluju odlicno, kazu da su izuzetno udobne, dobro izoluju, zvuk odlican (uz podesavanje jacine basa preko slajdera) a imaju i mikrofon (navodno veoma dobar). Za 165€ tesko da ces u SRB moci da nadjes bolje, univerzalnije slusalice, zatvorenog dizajna. Ako ti mikrofon nije potreban, onda za 152€ u plejeru imas Beyerdynamic Custom One Pro Plus , sto su u principu iste slusalice, samo bez mic-a. Za 200€ tu su Custom Studio (nemaju mikrofon), zvucno najbolje iz cele te BD serije ali nije prevelika razlika.

Od jeftinijih, multifunkc./gaming closed-back tu su Senn GSP 300, HX Cloud Alpha/Pro i slicne, sve su to odlicne slusalice u odnosu na cenu ali ove Beyerdynamic mi deluju malo kvalitetnije, malo udobnije i svestranije slusalice koje su gotovo sigurno malo bolje i za slusanje muzike.

Izbor open/semi open modela je malo veci ali s obzirom da se zvanicno rangiraju kao ''hi-fi'', i da otvoren dizajn znaci i slabiju izolaciju, retko koje od tih imaju mikrofon.
Ali do 200€ ima tu raznih Beyerdynamic verzija DT880/DT990 (990 Pro su verovatno najbolje za mesovitu upotrebu), Sennheiser HD 599, AKG (mada mnoge AKG traze dobro pojacalo i uglavnom imaju slabiji bas od BD/Senn).. Phiips Fidelio X2HR su nedavno bile ''na snizenju'' oko 210€ u GT-u (toliko bi i inace trebalo da kostaju, ili malo ispod 200€) ali su im vratili nerealno visoku cenu pa otpadaju.

Ako narucivanje dolazi u obzir, ona na (mass)dropu mogu da se kupe jos bolje slusalice, do 200$, Sennheiser HD58X, Hifiman HE-4XX i slicne (uglavnom su bez mikrofona i traze sto bolji DAC/AMP, a tu su i troskovi slanja, dazbine)

Od zatvorenih (sa mikrofonom, iz domace ponude/KP i do 20k din), za takvu ''mesovitu upotrebu'', verovatno bih kupio BD Custom Game a od otvorenih (bez mikrofona) BD DT990 Pro ili Sennheiser HD 599.

Uglavnom, imas dosta toga po netu o svim tim slusalicama, procitaj i proceni koje bi ti najvise odgovarale. S tim da ce bilo koje od tih zvucati dosta bolje preko jeftinog DAC/AMP nego preko integruse, tako da i to trazi dodatno ulaganje, mada to moze da se resi vec i do 50€, mozda i za 20-30$.
 
Poslednja izmena:
To mi je sve preskupo.. Neki limit je tih 130e za koliko moze ATH M40x da se nadje ili mozda koji evro vise ako je nesto bas dobro. Sto se tipa slusalica tice, over ear, sad da li su polu-otvorene kao trenutni Superlux HD 681 EVO ili zatvorene, nije mi bitno.. Izolacija isto nebitna jer sam u zatvorenom prostoru. Ove 'gejmerske' slusalice bih najradije izbegao jer su uglavnom osetno losije od obicnih. Mikrofon imam zaseban. Neki plan mi je da uzmem eksternu zvucnu (DAC + AMP za sluske) do nekih 70 eur i neke malo kvalitetnije stereo 2.0 ili 2.1 zvucnike, ali to tek posle..
 
Ako ti ne treba mikrofon onda Beyerdynamic COP+, 152€ u Plejeru, mislim da se itekako isplati dodati tih 20-ak evra vise. Udobnije, robusnije i svestranije slusalice od M40x a prilicno sam siguran da su i zvucno malo bolje + imaju podesavanje jacine basa preko slajdera. DAC/AMP kasnije po izboru, ima ih sasvim solidnih do 70-80$ a uskoro treba da se pojavi i X6 MK II.

Imas ovde sveze utiske o BD Custom Studio. One su novije, malo bolje i skuplje od COP+, pre svega imaju malo bolju regulaciju jacine basa preko slajdera ali nisu prevelike razlike i COP+ se apsolutno isplate za 152€ (trenutno su na tom snizenju, stara cena je 36€ visa).

P.S

Vidim sad i ovo u specifikaciji za COP+:
CUSTOM CABLE - TURN HEADPHONES INTO A HEADSET IN SECONDS
Most music devices today are cell phones or other mobile devices. That’s why CUSTOM ONE PRO PLUS comes with a built-in microphone and remote to pick up calls and control media playback. Find more detachable cables and a HEADSET GEAR with gooseneck microphone on this website.

A od otvorenih/poluotvorenih.. uglavnom prelaze cenu od 150€, npr. DT 990 Pro (160€ na KP). Od Sennheiser bih preskocio sve ispod HD 579/599.

Ove 'gejmerske' slusalice bih najradije izbegao jer su uglavnom osetno losije od obicnih.

Tako je bilo nekada, i gaming sluske su prilicno napredovale u poslednje vreme, konkurencija je odradila svoje pa su mnogi hi-fi modeli slusalica ''prebaceni'' u gaming mod prostim dodavanjem mikrofona, kontrola itd. To vazi za sve nabrojane (GSP 300, razne HyperX Cloud, Beyerdynamic Custom Gaming, to su hi-fi slusalice u gaming izdanju). Cak i brendovi kao Redragon i sl. nude sve bolje slusalice za 40-50 (naravno, nisu u rangu COP+), a nekada su skoro sve bile totalni krs u toj klasi.
 
Poslednja izmena:
Nismo se razumeli, izmenio sam post i dodao taj podatak, samo kao informaciju, nisam mislio da treba da koristi taj mic-kabl za gaming :) A i napisao je da vec imao zaseban mikrofon.
 
Ma ja to više kao komentar na taj detalj iz specifikacije, kad pročitaš zvuči kao da je čudo neviđeno :)
Kabl je dobar, solidne debljine, ali čisto sumnjam da mikrofon išta valja. Iskreno, nije mi ni palo na pamet da probam.

Eno i dalje jedne COPP na KP za 95 evra, samo mora da se proba pre kupovine. To je kod istog prodavca gde je kolega iz druge teme pokušao da kupi Custom Studio, pa su imale problem s balansom.
Ako im ništa ne fali zvučno i ako su padovi dobro očuvani, to i nije tako loš posao.
 
Pa da, prekopirao sam to samo kao dodatni + u smislu funkcionalnosti, ako nekome zatreba.

Ne bih se zezao sa tim polovnim COP, COP+ su nove i zvucno malo bolje od (kao model starijih i polovnih) COP a i nije prevelika razlika u ceni :)
A i CS primerak ima navedeni problem. Dobro je sto je prodavac ispao korektan, bar u prethodnom slucaju.
 
Iz neunistivih sa solidnim zvukom za tu cenu (vani su 130 evra, ne znam koliko su kod nas) - Beyer dt-150. To ako volis +- ravan zvuk (kao na studijskim monitorima). Ako V-smile - onda mozes i te ath m40x.
 
Možda je već kasno, al ja sam dvaput popravljao džek na 681 EVO, tj. nosio u servis. Oba puta platio po 500 dinara, a drugi put sam tražio od majstora da ubaci džek u slušalice, da ne visi onako bangavo kako je fabrički urađeno. Sad je odlično, rade već dugo bez ikakvih problema otkako je to sređeno.
 
Nazad
Vrh Dno