Šta je novo?

Problem sa Black screen/No signal

filipos

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
2,153
Poena
405
Konfiguracija iz potpisa. Problem nastaje kada igram igre u 4k. Posle nekog vremena (5 minuta, pola sata) zacrni se ekran i pojavi se na TV-u No Signal. Igre u kojima mi se ovo desava su CS:GO, Battlefield 4, Trine 4, dok recimo AC Odyssey radi normalno.

U Event Vieweru prvo ide

Error

Faulting application name: dwm.exe, version: 10.0.18362.387, time stamp: 0x8e064b77
Faulting module name: unknown, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x00000000
Exception code: 0xe0464645
Fault offset: 0x0000000000000000
Faulting process id: 0x49c
Faulting application start time: 0x01d6142fb801750d
Faulting application path: C:\Windows\system32\dwm.exe
Faulting module path: unknown
Report Id: 03bb17d6-c032-4cd7-8a08-319896ed37cd
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:


Zatim Warning
The Desktop Window Manager process has exited. (Process exit code: 0xe0464645, Restart count: 1, Primary display device ID: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti)



Interesantno je da se ovo desava samo kada igram igre u 4K rezoluciji. Spustanjem rezoluceije na 2560x1440 ili 1920x1080 sve igre rade normalno.

Pokusano je:
- Reinstalacija Windowsa i stavljanje poslednjih drajvera za grafiku
- Vadjenje graficke iz slota i ponovno vracanje
- Stavljanje starijih drajvera za graficku

Temperatura graficke je oko 50-60C u zavisnosti od igre, procesor oko 65-68C
- Na ploci je poslednji bios koji je izasao na asus sajtu 3802 (ako ima noviji pisite)
 
Hdmi kabl je 2.0 verzija.

Resih da ispratim 12v granu kako se ponasa i prilikom igranja igara u 2560x1440 sve radi ok i prikazuje minimalan napon 11.9v
U 4k taj napon padne do 11.5v.

Pretpostavljam da je vreme za zamenu napajanja?
 
rezolucija ili može ili ne može,nemoguće je da radi 5m i onda presahne.ako nisi do sad već presekao sa novim napajanjem,probaj da nađeš neko provereno za test,pa onda preseci.dosta retko slični problemi mogu da budu jer ne leži lepo u slotu karta,to proveriš tako što povadiš iz kućišta i na ravnoj površini povežeš sve.
 
Zakucavanje desktop window managera može da uzrokuje X stvari, uključujući i napajanje.. Probaj i sledeće pa vidi ima li promena.
Display Settings -> Scale and layout -> Advanced scaling settings -> Fix scaling for apps -> Let Windows try to fix apps so they're not blurry -> Off
 
Na šta si ti stavio gtx 1080ti sačuvaj bože.11.5v je jasan znak da ga frljneš što dalje od te karte.
Dobro da nije ubilo nešto do sad,iako je ripple morao da ode negde.(komponente)
Čim zaposliš kartu u 4k tu mu je kraj.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ma ćuti brate....Dao si toliko para za kartu,nisi mogao da odvojiš 80-100e. za pristojno napajanje.
Stvarno je šteta koristiti takav psu na takvim komponentama.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
evo ga meni seasonic od 10e iz oem kučišta 6-7g kod brata,sve zaštite,sve japan unutra.pre bi nakačio na to nego na svako 80-100e napajanje kod nas.
 
@djolekg

Kada sam uzeo kartu (ima dve i po godine) sve je radilo ok. Nije bilo nikakvih problema. Mada se nisam nesto preterano ni igrao zbog posla.
Znam da treba novo napajanje, sto ce verovatno biti uskoro reseno. U najuzem izboru mi je SEASONIC CORE GM 650. Cinimi se da sam te to pitao na drugom forumu :D
 
Da,da..setih se..odgovorio i tamo.
Kao što rekoh biće dovoljno,jedino što nema još nekih testova,kritika itd...
Ovako na papiru ok.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno