Šta je novo?

Crysis Remastered Trilogy

Ili sam ja prs'o ili su kopča na ruci, oružje i struktura odela stvarno čistiji na screenshotu sa high podešavanjima nego na very high. :D
 
I meni nema razlike ni na jednoj slici od tri okacene. A sto se tice grafike uopste me nije oduvala kao 2007 godine. A zahtevnost je tolika jer je igrica ocigledno neoptimizovana. Drugi je problem i u tome sto u Cryteku radi mozda 5% (ako i toliko) ljudi koji su bili zaduzeni za Far Cry i prvi Crysis. I misljenja sam takodje da je Crysis onakak kava je izasao 2007 godine i dalje itekako igriv, a grafika itekako prihvatljiva. Odigrao sam je pre pola godine na max podesavanjima i stvarno izgleda i u 2020 prelepo. I kao sto neko gore rece, Far Cry i Crysis su upamceni samo zbog grafike. Sa aspekta price mogu slobodno reci da je na nivou indie igara, pa cak i gora.
 
I ja sam nedavno igrao Crysis, keca i Warhead. Kec je dobar sa tehničke strane, ali su priča i njen razvoj tokom igre, uključujući i način prezentovanja, tupavi. Warhead je zaokružena igra, meni bolja od keca i u baš sam uživao igrajući je.
 
Kod mene je bas obrnut utisak, Warhead mi je bio nekako klasicna prezvakana prica sa sve generickim zlim generalom. Sem one masivne invazije u prvom delu (osnovni Crysis) i jurisa sa tenkovima secam se i onog momenta kad se priblizavas planini kad krene masivni odron i planina "ozivi". Iz Warheada se ne secam nicega da je imalo tako nekih da kazem wow efekat, uglavnom je bilo sve isto vec vidjeno uz onu dodatnu on rail deonicu na onom vozu. Da ne ispadne da je Warhead losa igra, jednostavno uopste mi nije ostavio isti utisak kao kada sam prvi put presao Crysis.

Sto se tice ovog remastera, ako multithreading nije kako treba, onda pisi propalo jer su tu debelo trebali da se zasuku rukavi a njima to ocigledno nije ni bilo u (finansijskom) interesu.
 
Pa pored grafike i price bih ja dodao i gameplay, a bio je dobar u obe igre.
 
Naravno, Crysis nikada nije ni bio samo tech demo vec zaokruzen produkt sa sve odlicnim gejmplejom.
 
Meni je nivo iz Warheada sa vozom i močvarom fenomenalan, bolji od svega u kecu, a i poslednja misija, na aerodromu, mi je dosta bolja od kraja keca.
 
Mozda nisam izabrao najbolju scenu za poredjenje, medjutim najvise se primeti recimo u samoj sumi, tj. prirodi, gde su detalji na momente nestvarni.

S' druge strane, slazem se da ovaj remaster ne ostavlja taj vau utisak, jednostavno neke stvari (prvenstveno graficki) su poboljsane, a neke itekako bodu oci jer se prosto vidi da je to ipak igra od pre 13 godina (gomilu low rez objekata, oruzje deluje da nisu dirali, facijalna ekspresija...).

Svakako, drago mi je sto su izbacili nesto zbog samog opstanka tima, kupio sam je bez razmisljanja, jednostavno jako sam zgotivio Crytek jos od te davne 2007-e kada su ostavili na mene vau efekat kojeg se i dan danas secam... Nadam se da ce se jednog dana sve kockice sloziti i da cemo videti taj Crysis 4 :)

Inace, spominjete pricu, grafiku, gameplay, a niko da spomene soundtrack koji je prosto remek delo, pogotovo u dvojici i trojici xD Najezim se i dan danas na neke momente od atmosfere u igri.
 
Jesu Crysis i Warhead bili čudo u to vreme ali veći efekat oduševljenja mi je izazvao FC2 pre 12 godina. Posle te igre Crysis mi je delovao još ''plastičnije'' nego kada sam prvi put igrao. Naravno, tropsko ostrvo, džungla, planine, led, nano tripovi i vanzemaljci su većini mnogo atraktivniji od požutele i prašnjave Afrike, a i sama Kriza je dosta dinamičnija i zanimljivija, ali FC2 u smislu endžina ima čitav niz prednosti. Žalosno je što i 12 godina kasnije neki detaljni, npr. vozila, gume, destrukcije, požari.. deluju bolje u FC2 nego u FC 3/4/5 :d ali to je neka druga tema.

Crysis sam pokušao ponovo da pređem pre 2-3 godine ali sam se smorio i batalio malo pre Core nivoa. Sada razmišljam da li da probam ovaj remaster ili da jednostavno instaliram original, stock ili sa nekim dobrim modom.

Da li je neko probao?



Malo vuče na bleach bypass :d ali..
 
DF kaže da je dosta stvari gore u Remaster nego original. [emoji23]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Znaci, nema sanse za 60fps locked na very high 720p sa 10900k, a o CIRC i vecim rez da ne pricamo, toliko o tome, i dalje je CPU usage/optimizacija sh!it xD
 
Bukvalno, par modernih stvari ubaceno a ono osnovno sto je trebalo da se popravi ostalo kako jeste, plus downgrade fizike, animacije vegetacije koja je izgleda sub 30 fps, ceo nivo fali... bas lose.
 
 
Meni je ovo smesna razlika.Samo su dodali jace senke,zatamnili malo i to je sve.Bolje da nista nisu ni dirali.
 
Zesce sviranje qrc ovaj remaster, i jos ne radi kako treba
 
Pa od prvog trejlera se videlo kuda plovi brod.
Ja ovo ne bih igrao da mi za dzabe poklone.
 
Po meni onaj mod sa Ultra High podesavanjima za Crysis1 izgleda bolje od ovog remastera...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Sramota me sto sam pre izlaska i razmisljao o kupovini ovog cuda
 
Zaobici u sirokom luku po svemu sudeci... a puno sam ocekivao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau*a momci, uvek sve deluje ekstra na prvi pogled..zato se ne zaletati nikad :D Mada, realno mogli su bukvalno samo da igru optimizuju za multi-core i eto dodaju HD teksture i igru bi zavrsili za mesec dana :)
 
Ali oni su ubacili softverski RT :S:
 
Nema to veze, RTX karte i dalje koriste dedicated RT jezgra kroz Vulkan ekstenzije, tako da su opet dosta bolje performanse nego bez njih.
 
Ali oni su ubacili softverski RT :S:

Koja je razlika izmedju softverskog i hardverskog RT sa vizuelne strane? Sad videh da na 1660S imam soft a ne hard, pa jesam li u Control-u iskusio "pravi" RT ili neki laznjak? :d
 
Koja je razlika izmedju softverskog i hardverskog RT sa vizuelne strane? Sad videh da na 1660S imam soft a ne hard, pa jesam li u Control-u iskusio "pravi" RT ili neki laznjak? :d

A koji vam je pa to hardverski RT voleo bi da mi to neko pojasni ovde...?! :trust:

RT je RT ljudi, koliko sam ja skontao razlika je jedino u akseleraciji za šta NVidija gura ta njihova jezgra koja su namenski predviđena za to. Sa vizuelne strane gledano tu ne bi trebalo da ima neke bitnije razlike s obirom da je reč o više nego staroj stvari koja datira ako sam to dobro upamtio još iz 70tih godina prošlog veka. Druga stvar je naravno način na koji je RT korišćen u igrama. Određeni elementi u igrama zapravo simuliraju ovakve efekte više lokalno nego globalno, zbog optimizacije. U prevodu to znači da je ovaj efekat primenjen samo recimo na materijale koji su reflektivne prirode, što znači da nije primenjen globalno i bukvalno na sve što se nalazi u sceni.

Softverski RT može biti sasvim zadovoljavajuće rešenje ako je propisno implementiran o čemu reklo bi se najbolje svedoči prezentacija za Unreal Engine 5. Dakle po meni je to stavka br.1 i ja lično smatram da je to daleko bitniji momenat od te RT priče koju gura Nvidia. To što radi Nvidia više vidim kao nekakav dodatak koji je apsolutno poželjan da se razumemo, ali opet ne po svaku cenu... U ovom momentu nikome ne bi preporučio da kupuje te karte jer mi se čini da je ipak previše rano za to, uzevši u obzir i činjenicu da NVidia šamara sa cenama, koje su i pre toga bile više nego naduvane.
 
Jesu Crysis i Warhead bili čudo u to vreme ali veći efekat oduševljenja mi je izazvao FC2 pre 12 godina. Posle te igre Crysis mi je delovao još ''plastičnije'' nego kada sam prvi put igrao. Naravno, tropsko ostrvo, džungla, planine, led, nano tripovi i vanzemaljci su većini mnogo atraktivniji od požutele i prašnjave Afrike, a i sama Kriza je dosta dinamičnija i zanimljivija, ali FC2 u smislu endžina ima čitav niz prednosti. Žalosno je što i 12 godina kasnije neki detaljni, npr. vozila, gume, destrukcije, požari.. deluju bolje u FC2 nego u FC 3/4/5 :d ali to je neka druga tema.

+1, ne samo endžin, FC2 jako potcenjena igra. Sa modovima postaje pravo srce tame i najmanje dve klase iznad kasnijeg Ubijevog vašarskog bloatvera. Nakon te igre su potpuno zastranili.
 
@Vlada Pa ne znam, hardware sam noob pa zato pitam o cemu se radi.
 
Pa razlika je sto neki hardver tipa RTX karte, nove konzole i generalno RDNA2 arhitektura AMD karti koja uskoro stize imaju hardverska jezgra samo za RT cime postizu bolje performanse za razliku od ostalog hardvera (ostalih karti i starih konzola) koji to nema. To je naravno pod uslovom da RT implementacija u igri koristi ta dedicated RT jezgra, kao sto je ovde slucaj.
 
Nazad
Vrh Dno