Šta je novo?

Crysis Remastered Trilogy

E sad kad udare detalje ima da siskite u gace
 




Izgleda da se nesto izdesavalo poslednjih par dana. Panika je nastala oko izgleda same igre (boje, zahtevnosti, broja poligona po karakteru...).

https://twitter.com/dark1x/status/1301560042513141762
https://twitter.com/dark1x/status/1302876964223684609
https://twitter.com/dark1x/status/1303391470561435653

Verzija igre prikazana u klipovima navodno nije finalna, a i predstavlja XBOX one X verziju igre, ne PC. Uglavnom lepo je videti da je Crytek pogurao software based implementaciju ray tracing-a iako dosta ogranicenu, bar se nesto desava.
Igra ce imati mod "Can it run Crysis" na PC-ju. :D

Zivo me zanima sta ce od svega ovoga da ispadne. :)
 
Dok PC master race diskutuje u drugoj temi da li da predje sa 1080p na 1440p, evo jednog 8k 60fps trailera da vrati (rezoluciju) stvari na kolosek



Dobro je da ga YT nije smenio sa vp9 na av1, pa jos mogu da ga pustim kako treba...
 
Can you run Crysis trailer
 
zato sto nema gtx1xxx ili novije da nativno podrzava pustanje ovih snimaka. dosta novijih procesora ne moze izgurati ovaj snimak na svojim plecima, kamoli stariji...
 
A ovo ćeš da igraš u 8K na čemu?

Igrace na microtalasnoj. :D

Manje vise remaster i sve ali oni ovo nisu napravili da bi ljudi ponovo prelazili nego da bi se masa lozila i opet merili ciji je jaci i da bi pojedini pacenici kupovali jaci hardver samo da bi mogli da kazu evo igram crysis u 8k a to sto ce biti i bogu i narodu duzan i sto ce da jede naredne 3 godine svaki dan 3x na dan pastetu to nema veze.
 
A ovo ćeš da igraš u 8K na čemu?
Trailer je u 8k zbog YT kompresije, da bi izgledalo sto pribliznije pravom kvalitetu.
Sa 3080 i DLSS-om ces moci da pustis i 8k, ako je ray tracing iskljucen.

Sto se tice izgleda, nisam odusevljen, ali izgleda dobro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Odgledao juce trejler/gameplay...sta znam,nije lose,ali vidi se da je ipak matora igra i da se od babe ne pravi devojka...ovo pricam kao neko ko je zilion puta presao "keca",da nekazem veliki fan fransize....jednostavno,neke stvari ne treba cackati...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
I meni tako deluje. Ne bi me čudilo da na kraju Warhead (na maksimalnim podešavanjima) deluje skladnije, i pored toga što će ova verzija ''keca'' imati teksture primetno više rezolucije i bolje efekte.
Ali da ipak sačekamo i probamo igru..

 
Poslednja izmena:
Bila je neka prezentacija na YT juče. 4k je na oko 30 fpsa sa 2080ti, tako da...nightmare continues.
Ma sve je to ok,da sam izgled igre opravdava zahtevnost (kao sto je bilo pre par godina kada se prvi Crysis i pojavio),ovako koliko god da je zahtevna-ne izgleda impresivno. Jednostavno pregazilo vreme.


Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Ma sve je to ok,da sam izgled igre opravdava zahtevnost (kao sto je bilo pre par godina kada se prvi Crysis i pojavio),ovako koliko god da je zahtevna-ne izgleda impresivno. Jednostavno pregazilo vreme.


Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk

A šta da ti kažem brt. Mene da bi nešto impresioniralo, morali bi da me zamrznu na jedno 10 god. sigurno. Bio bih zadivljen novinama bar nekoliko dana.
 


Sjajno, sa kartom od 450 evra performanse @1080p kao sa 4890 od 200 evra, pre 11 godina :d

hqdefault.jpg
 
Mislim da cu ipak da uzmem stari Crysis i da ga igram na very high :D
 
Fora je sto stari ne radi na 4k 60, zbog toga sto koristi samo jedno jezgro na cpu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 


To je to, igraću ovo sa 40fps na high presetu, skoro isto kao pre 12 godina :d

 
Poslednja izmena:
Probao sinoć. Očekivao katastrofu, ali nije opasno. Igra dosta lepše izgleda, ali ima svoje probleme. CPU optimizacija je loša, lišće (žbunje i palme) su sada u 30fps, HDR izgleda loše, a u kombinaciji sa Raytracingom stvara glitcheve. Prilično sam pozitivno iznenađen raytracing-om koji su odradili. Na performance nije zahtevan, a stvarno dodaje detalje.

Moraće ovde neki patch da padne + DLSS 2.0. Uglavnom nije situacija kao sa originalom, gde godinama stvarno nije postojala grafička kartica koja bi ovo mogla da tera. E sad još digital foundry da izbaci video da vidimo šta se tu dešava. :)
 
Poslednja izmena:
Pa da, pre par dan je DF bio na studio turu u cryteku, i sa sjajem u ocima su pricali kako su glave iz cryteka zapisivali njigove predloge...kupili ih a dinar nisu dali :D
 
Probao jutros, grafika kad se napuca na max onda je igra prelepa nema sta, ali je takodje i izuzetno neoptimizovana. Samo jedno jezgro uspeva da optereti do 95%, ostala se lade na 60-80%.

Na Can It Run Crysis podesavanja cesto pada i ispod 30 fps, a to mi je vec neigrivo. Mozda ce neki novi drajver/patch da malo sredi stvari.

Igra jede 10GB VRAM-a na max podesavanja!

Inace, napravio sam SS iste scene izmedju High/Very High/Can It Run Crysis, pa procenite sami da li je jasno vidljiva razlika.

High
High.jpg

Very High
Very High.jpg

Can It Run Crysis
Can It Run Crysis.jpg
 
image.png


Mislim da je ovaj remaster nepotreban. Svi smo nekako ocekivali ala RDR2 sa C1 fizikom jer nam u pamcenju izgleda bolje nego sto jeste. Kao i svaka igra. A onda upalim BF1 i oduva pored ovoga. I onda vidis koliko su starih aseta koristili i da je ovo jako tesko dovesti na up to date grafiku. Da je remake, bila bi druga prica.

C1 je bio popularna samo zbog grafike. Da je tu neka prica ili kad se nekad u buducnosti odradi remaster witchera 3, nekih ultra tekstura i to pa da covjek opet zaigra (kao sto ce CDPR i odraditi), pa ok. I da je 5% bolje, opet ima sta igrati.

Ovako razocarenje a mislim da smo tome svi krivi, pocev od sebe. Odigras onaj walking simulator pa upali C1 remaster i samo ti ohladi. Bolje da je ostala u sjecanju.

Ja opet tvrdim da onaj engine demo nema veze sa C1 remasterom kao sto svi pricaju i ako je isti ambijent. Igra jednostavno ne izgleda ovako:

image.png


Opet, nadam se da ce uzeti finu pari. Kako god bilo, volim taj studio.
 
Nazad
Vrh Dno