Šta je novo?

Crysis Remastered Trilogy

Nije mi jasno zbog čega se nakon ove igre stalo sa geometrijom pa i dan danas igre izgledaju siromašno a to je nešto što puno diže realizam. U stvari jasno mi je - konzole ;)
Primer, Doom Eternal, koji sam upravo završio, grafika je prilično mlaka, nije ni čudno što radi tako dobro. Ako je to najbolje što može id Tech7 engine, onda nisam impresioniran uopšte.

Tako da se nadam da će i ovaj remaster da odrade da za PC izgleda...dobro ne baš kao što je izgledao Crysis 2007 ali blizu :)
Ovo što smo videli iz CryEngine 5 do sada izgleda odlično kao i Neon Noir benchmark sa software-skim RT efektima, koji nije uopšte naivan što se tiče GPU zahteva pa Crysis ponovo može da bude benchmark broj 1 za grafike kao nekada.
I meni je malo čudan korak da izbace Remaster za current gen konzole kada su next gen tu do kraja godine a koje će biti 2-3 puta jače ali ajde..valjda oni znaju šta rade..

Doom Eternal ima takav artwork koji se nekima i ne svidja pa i ne deluje vizuelno upecatljivo, takav je bio i prethodnik ali svakako sto se tice geometrije napredak je solidan: https://youtu.be/UsmqWSZpgJY?t=547
Crysis 2 je imao bacene resurse za teselaciju bankina i blokova pa je bolji primer mozda Crysis 3, Ryse ili modernije Cryengine igre gde je to fino upakovano, a generalno gledano i vecina modernih (AAA) igara je u tome daleko otisla pa i na konzolama i treba samo pogledati kako recimo dobro izgleda teren u Death Strandingu: https://d2skuhm0vrry40.cloudfront.net/2019/articles/2019-10-31-18-40/2.jpg/EG11/resize/1920x-1

Ono u cemu se nije napredovalo je fizika i sem par izuzetaka tipa Control, fizikalnost sveta je ostala na nivou od pre dosta godina.
 
Sloboda fizike nije napredovala, ali sama fizika pokreta i svega ostalog je i te kako napredovala.
Jednostavno, sada su igrice previke, preskupe i treva previse vremena da se razviju, da bi se neko drndao oko mogucnosti pucanja kroz nesto ili lomljenja necega.
Cak je i Control dosta ogranicena igra zbog toga, jer ne moze sve.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Fizika pokreta je vise stvar (motion capture) animacije a ne neskriptovane interakcije igraca sa svetom oko sebe. Naravno i tu se daleko otislo, pogotovo sa motion matching koji je recimo prikazan u TLOU2.

Neko ogranicenje svakako mora da postoji zbog samo gejmpleja i dizajna misije/nivoa da ne moze bas sve da se unisti, ali generalno u velikoj vecini igara u bar poslednjih 10 godina skoro sve je postalo staticno i najmanja paznja se pridaje fizikalnosti u nivoima (cast izuzecima). Razume se da je to zbog performansi ali opet to je ono sto me je nekad odusevljavalo u igrama, ti sitni detalji koji nekad mogu biti i deo same mehanike igre kao recimo u Crysisu, Half Life 2, Max Payne Far Cry 2 i mnogim drugim igrama iz tog vremena.
 
Da, engine fizike je jedno, animacije su drugo. U animacijama se daleko napredovalo. Ne samo one koje koriste motion capture. Vecinom su najbolje u najskupljim igrama. Dok se na fizici slabo radi ili, ide u nazad.
 
Jeste stvarno, u Doom Eternal ne ostaje ni trag od bombe a kamoli nesto vise da mozes da unistis, ni ne cudi me sto radi u 200 frejma kad je takva kakva je a i grafika je prosek...i bas nista ne mozes ni unistiti iz okoline ili imati bilo kakvu interakciju... Novi Cod Mw isto tako, lep na oko ali zato nula fizika... Kad se setim koliko sam se 2005 god odusevio sa Fear-om, pogotovo sa lomljavom plocica npr dok pucas,parce zidova kako otpada, detekcija pogotka u telo protivnika i rag dol fizika protivnika dok padaju... A ranije naravno HL2... Pa onda ona nadr#ancija demo Cellfactor, pa Ghost Recon i guranje one Ageia fizike..eehhh
Steta sto sad igre ne napreduju vise po tom pitanju, batalila se fizika totalno :)
 
Da, nazalost, valjda se fizika ne vidi lepo, nije povrsna kao grafika, pa da moze da prodaje igre trailerima, pa zato nazalost na nju misle na zadnjem mestu.
Zadnji primer ok fizike je GTA V ako se ne varam? Mislim tu pre svega na ragdoll.
 
Pa da, Rdr 2 bih jedino pohvalio fizikom naravno pored Gta V... Ostalih igara se uopste ne mogu setiti da me je nesto bar malo odusevilo
 
Ima igara koje su zanimljive po pitanju fizike/destrukcije: MudRuner/Spintires, Toribash, Besiege, Totally Accurate Battle Simulator, Trials Fusion, BeamNG.drive. Nesto sto je moderniji naslov ili se jos igra (Toribash). Ali eto, od toga nista nije AAA igra. WarThunder ima napredniju fiziku vozila i odlucnu "destrukciju" površine.
 
Pa da, Rdr 2 bih jedino pohvalio fizikom naravno pored Gta V... Ostalih igara se uopste ne mogu setiti da me je nesto bar malo odusevilo

Da dodam.

Mafia 2 - generalno odlicna fizika (uz odlican simulation preset za vozila), kakve-takve destrukcije. Sa razlogom je cpu zahtevna.
Crysis/Warhead - dosta dobri na polju fizike, za to vreme.
Far Cry 2 - verovatno su svi videli ona poredjenja vs FC5 na YT, dvojka je na tom polju bolja od petice :d (i od svih novijih FC)
BF BC2 - po destrukcijama ispred vecine danasnjih naslova.

Sustina je da se budze teksture i odredjeni efekti a fizika stagnira ili cak nazaduje.
 
Poslednja izmena:
Na konto fizike, definitivno je sada to retkost u AAA igrama, kako ste vec i konstatovali. Juce snimim neku indi igru iz Half Life sveta, Element 142, igra pravljena u Source enginu i kako sam je startovao tako se iznenadih interakcijom sa objektima koje sada u igrama gotovo da nema - sudarim se sa kutijom na kojoj stoji staklena flasa, flasa padne i otkotrlja se i udari u zid. Prosto bio je jedan period kada su se gejmeri odusevljavali ne toliko teksturama koliko realnim pomeranjem vegetacije kada se prolazi kroz nju i sl. Pa sami PhysX kao system hog tog vremena je bio implementiran u daleko vecem broju igara nego sto je sad to RTX. Kada vratim film recimo na FC1, ne pamtim toliko veliki draw distance koliko odusevljenje da kada pucam u luster koji visi sa plafona, on se zaljulja i baca svetlost realisticno po zidovima kako se krece... To recimo ne pamtim kada sam video skoro u nekoj igri.
 
Crysis Remastered - Official Gameplay Trailer Premiere

 
Leaked trailer, vec je na xbox store



apps.50976.14440480273971747.28c7b464-f156-4c9c-9086-fc0a12519ed9.6121705f-ed83-43f8-8e73-fcda17c4e418

apps.24449.14440480273971747.28c7b464-f156-4c9c-9086-fc0a12519ed9.acefaa9f-63d9-44c1-8d23-28e5bc104a19

apps.62850.14440480273971747.28c7b464-f156-4c9c-9086-fc0a12519ed9.c328237d-d97d-409a-9004-474f49881f49
 
Ovoj igri fali samo multithread optimizacija.
 
Razocaravajuce... Identicno sve deluje .nepotreban remaster
 
Ne mora da znaci, trenutno ne postoji cpu koji moze da tera citavu igru u 60fps.
Meni bi dosta bilo da je optimizacija bolja. Bice nekih modova sigurno.
 
Ne mora da znaci, trenutno ne postoji cpu koji moze da tera citavu igru u 60fps.
Meni bi dosta bilo da je optimizacija bolja. Bice nekih modova sigurno.

Upravo to. Samo da srede multithreading, posto koliko ja znam igra zestoko opterecuje samo jedan thread dok ostale gotovo ignorise.
 
Ovo je neka šala :D
Neko se malo igra sa nama... nema šanse da je ovo remaster, ali ako jeste, Cevat je izgubio kompas i ostalu navigaciju
 
Ma Cevat i svi njegovi nemacki turci nisu to vise sto su bili XD
 
Izgleda da nije sam Crytek radio na ovome nego je outsource-ovao nekoga da im zavrsi za sicu...steta :trust:
 
Ako je realno sudeci po ovakvoj grafici, onda su trebali samo da posalju jedan update i patch i to je to :D
 
Osvetljenje izgleda dosta bolje, ali u nekim delovima ima manje detalja nego u originalu.
Ili su slike iz Switch verzije, ili su koristili ps3/xbox360 verziju kao osnovu.
 
Mislim da se toliko ljudi odusevilo da ne mogu da izadju u zahtev potraznji hahahaha XD
 
Često ljudi ni ne razlikuju remaster i remake :)
 
Microsoft
300px-Monkey_Puppet.jpg
 
Nazad
Vrh Dno