Šta je novo?

Crysis Remastered Trilogy

gorgilije

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
3,674
Poena
845
Crysis Remastered is officially coming out!!!!

https://twitter.com/Andrewmd5/status/1250729785434619906

EVt8E13U4AA6TXh
 
Znaci pisi propalo ako je za ovu gen.konzola
 
Pisi propalo zbog? Ja bih najvise voleo da art direction ostane kao sto je originalni (ne kao 2 i 3) uz naravno proper cpu multi threading, sve ostalo nek budze kako i koliko hoce, nece da skodi.

Crysis Remastered will bring "new graphic features, high-quality textures, and the CRYENGINE's native hardware- and API-agnostic ray tracing solution for PC, PlayStation, Xbox, and – for the very first time – Nintendo Switch."
 
Znaci cim nije stavljeno PS5/SeriesX, izaci ce pre novembra.

7VOvTMe.jpg
 
Poslednja izmena:
Pih. Taman mogu sad da ga downgraduju za konzole posto nisu kad je izasao :d
 
Nove konzole ce imati RT, tako da ce sigurno izaci i za njih. Nisu radili podrsku sigurno samo zbog pc-a :).
 
@Gdin m
Pa bas zbog ove gen.konzola ce morati da sakate grafiku, i tu ce i Pc da ispasta..current gen ne bi mogao ni Crysis iz 2007 da gura u 40fps a kamoli sad kad bi jos nesto extra budzili grafiku . Bolje da su preskocili ove starkelje od konzola i da je islo na next genu
 
Ja sam mislio Crytek ne postoji odavno. Zar nisu bankrotirali?
 
@Gdin m
Pa bas zbog ove gen.konzola ce morati da sakate grafiku, i tu ce i Pc da ispasta..current gen ne bi mogao ni Crysis iz 2007 da gura u 40fps a kamoli sad kad bi jos nesto extra budzili grafiku . Bolje da su preskocili ove starkelje od konzola i da je islo na next genu

Crysis je neoptimizovan zato sto je imao cpu filozofiju koju realnost i progres procesora nije ispratio, on ce najbolje da radi na 2 jezgra od po 6-7GHz, zato i do pre par na prosecnim pa cak i na jacim procesorima nije mogao da radi u zakucanih 60fps u kompleksnijim scenama, dok graficke odavno nisu imale problem sa njim. Taj endzin je vreme pregazilo odavno i zato kazem dovoljan je samo bolji multithreading i igra ce poleteti. :)

Moderan Cryengine moze da se vidi u Hunt Showdown, igra je portovana na konzole i na PC-u je ostalo dosta vise grafickih opcija i naravno mnogo bolji frejmrejt ko ima konfiguraciju za to. Ovde ocekujem isto/slicno uz ovaj debut za njihov RT API za koji se nadam da ce biti suptilno ubacen a ne isforsiran da je sve glosi i reflektivno.
 
nexgen konzole ce imati mal ovisi fps i vecu rezoluciju...to je u sustini sav napredak....
 
 
Ako im ovo prođe dobro, treba ih pritiskati za nastavak sa Nomadom.
Kao što reče Gdin M, da bude vizuelno u istom fazonu kao prvi deo, nekako je elegantnije.
Naravno da bude ženski glas u nano-odelu, a ne tamo neki ,)
A baš sam skoro nešto čitao o celoj priči, i navijao sam da nastave krizu, njima trebaju pare, nama igra.
 
Ovo je nesto sto se dugo dugo cekalo. Non stop su im trazili ovo i ocigledno da su cekali trenutak da imaju kompletiran engine, sa dovoljno novotarija kako bi nam ponovo pokazali za sta su sposobni.
Jedva cekam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
2:17 pa do kraja



Ok ali nista posebno, uz cinjenicu da su mnogi igru presli nekoliko puta i da je dosadila. Al' 'ajde, da ne mracim.
 
Podseca me na Frostbyte koji ne volim... Unreal 4 moze bolje da izgleda od ovog. Propao je Crytec, posle Far Cry i ajde da kazem Crysis 1 je bio dobar do onog Core nivoa, nisu napravili redovnu igru... A ovo bar da je remake pa bih bio hypovan, ovako u starom engineu sa novotarijama, ray tracing koji 80% ljudi nece ni moci da ukljuci..
 
Ni jedan studio ne bi dana preživio da su se osamostalili od velikih izdavaca. Crytek je napravio Warface koji se i danas igra ili Hunt: Showdown koji ima vise igraca nego Battlefield 5. Ne izgleda kao AAA igra ali i nemaju AAA para niti su robovi kao pačenici pod EA i Acti čizmom. Pametniji su bili od svih tih studija koji su prodali dušu EA da bi na kraju kukali kako je studio ugasen (Visceral Games) ili kako su pravili igru koju nisu htjeli (Hardline) ili su pod pritiskom pred izlazak naslova. BioWare se prodao da bi sedam godina gledao gdje se vedri. Bili na platnoj listi sedam godina, jedva trailer sastavili 2017-te. Znalo je godinu dana proci da jednog reda koda nisu ukucali (njihove rijeci, ne moje). Da bi nakon Anthem izlaska išli po žutoj štampi i kukali kako ne znaju engine koristiti vec je DICE morao intervenisati.

Crytek nije u mogucnosti napraviti igru koja kosta $300mil ali su kao studio mnogo pametniji. Niti su se prodali niti su engine prodali. Svi su osim DICE-a dva koraka od gašenja dok EA ima vlasništvo na svim IP-evima svih tih studija. Bio sam 100% ubjedjen da je EA vlasnik Crytek IP-a ali sam ocito bio u krivu. Sad mozes misliti kolika m*uda ima Crytek koji nije ni IP igre prodao. EA logo se nigdje ne nazire:

image.png


Opet mislim da ce pokusati uzeti $ pa se uvezati sa nekim izdavacem. Mozda opet EA jer je saradnja bila efikasna, ali je Crytek samostalan. NEsto sto vecistudio ne moze da kaze.

Ona otpustanja nakon razilaska sa EA je ocekivano. Niti ima AAA igara niti ima prihoda od izdavaca.

Ja se nadam da ce od ovoga masno profitirati pa da Crytek napravi opet igru kao banchmark. Hunt: Showdown ima odlican koncept ali se vidi da je falilo investicija.
 
Epic games ti je jedan od primera gde su se posle raskida sa MS-om debelo omastili novcem... samo naravno nije stvar uopste bila u inovaciji vec u dobrom tajmingu i prozivodu koga je bila zeljna masa i eto Tim se nasao u jos jacoj poziciji nego nekad kolega Gejb. Mislim da je problem kod Cryteka bio los menadzment jer su u jednom momentu imali 8 studija i nekoliko projekata i vrlo brzo sve to rasprodali i ostali bez vecine asseta. Ono sto im je ostalo kao neka sigurica je bio multiplayer i monetizacija kroz isti, uz jos po neki ekskluzivni VR projekat, daleko od svega sto je nekad Crytek bio.

Industrija igara se okrenula naglavacke u poslednjih 5-10 godina pa samim tim i smernice kojima su otisli nekadasnji poznati studiji, ali meni iskreno to skoro pa i nista ne znaci jer 80% tih igara niti probam niti me interesuje, ono malo sto je ostalo je fokus na kvalitetnijim single player igrama i sva sreca sto je Sony jedan od retkih izdavaca koji ulaze ogromne napore da to odrzi i svakako se i njima i igracima isplatilo. Crysis remastered mi vise dodje kao neki delic nostalgije da cisto probam i prozivim kako sam to nekad zamisljao kako bi nekad u buducnosti izgledala grafika kad se jos vise nabudzi, svakako isti/slican povod nostalgije kojim se i dosta drugih devova sluzi za gomilu remastera koji izlaze u velikim kolicinama u poslednje vreme.
 
Slažem se samo Epic nije relevantan jer je gigant Tencent vlasnik 40% Epic-a. Dovoljno je bilo vidjeti koliko im se klanjaju i koliku kontrolu nad Blizzardom imaju, a vlasnici su samo 5% Activision Blizzard.

Ali da ne idemo u off.. istina je da se ne moze ocekivati visokobudjetni naslov ali Crytek ipak treba respektovati.
 
Bice ovo lep povratak u proslost, sa sve ponovnim setinzima na low :D
 
Podseca me na Frostbyte koji ne volim... Unreal 4 moze bolje da izgleda od ovog. Propao je Crytec, posle Far Cry i ajde da kazem Crysis 1 je bio dobar do onog Core nivoa, nisu napravili redovnu igru... A ovo bar da je remake pa bih bio hypovan, ovako u starom engineu sa novotarijama, ray tracing koji 80% ljudi nece ni moci da ukljuci..

U potpuno dinamičkoj varijanti, pitanje je da li bi UE4 mogao bolje od ovoga. Međutim fazon je što UE4 za statičke objekte uglavnom koristi light baking varijantu u kombinaciji sa distance field AO efektom koji je dinamički i zato to izgleda tako dobro! Znači pola-pola je otprilike. Plus je u igru od nedavno uskočio i Quixel sa svojim Megascan teksturama i propratnim alatkama (bridge i mixer), koje sada svako ko koristi UE4 može preuzeti besplatno, što je u principu genijalan potez! :p

Što se tiče Cryengina, malo sam razočaran kako izgleda global illumination efekat. Očekivao sam da je to tamo bolje implementirano, ali koliko vidim slično je kao i kod UE4, međutim zato ove zadnje šumske scene izgledaju fenomenalno! Pod UE4kom je prilično teško dobiti ovako fine i meke senke u krošnjama. Prevashodno cenim zato što Unreal koristi kaskadne senke, za razliku od Cryengine-a koji beše gura raster (dither) metodu ako se ne varam. Suštinski gledano, svi endžini danas imaju svoje falinke, ali i svoje adute uključujući i pomenuti Frostbite. Recimo Mass Effect Andromeda je rađena u Frostbite-u. To je igra koja je što se tog vizuelnog dela tiče prilično dobro napravljena i tu nema zbora...

U suštini daleko je bitnije ko radi igru i koliko je truda uložio u to, nego u kom endžinu radi. Dobar primer za to bi mogao biti recimo Remedy, koji ima svoj Northligh endžine. Ono što verovatno ne znate je da Northlight gura materijale na bazi spekularnih tekstura, što je u principu uslovno rečeno prevaziđen koncept. Međutim kada je konkretno baš taj deo u pitanju (izgled tekstura i materijali), ono što sam video u Control igri na nivou povšina i recimo objekata (props), ubedljivo najbolje izgleda. A to je zato što je ekipa koja je radila Control igru očigledno dosta snalažljiva i inovativna. Iz jedne prezentacije koju sam odgledao nedavno skontao sam da su koristili substance painter u kombinaciji sa hudini programom kako bi pospešili teksturiranje i pre svega eliminisali šavove i repeticiju. Da stvar bude još interesantnija, Remedy čak nije ni imao ljude na pozicijama - technical artist koji bi u suštni trebalo da rade upravo taj deo posla. Sve u svemu iz takvih primera se jasno vidi da je mnogo bitnije ko radi na igri od toga u kom endžinu radi.

Naravno još lakše je kada neka kompanija ima svoj endžin koji znaju u prste kako radi. Donekle i mogu razumeti ekipu iz BioWare-a i s te strane gledano svakako im je bilo teže. Ogorman broj studija koji koristi UE4 u direktnom kontaktu je sa Epic-om upravo oko tehničkih stvari. Zak Parrish je takođe govorio o tome. Verujte ljudi kada sam odgledao taj prilog nisam mogao da verujem kakve sve gluposti rade developeri. Od nakaradnog korišćenja bluprint deonica, preko multipliciranih skysphera unutar mape. Dizajneri su kontali da elemente u UE4 mogu da koriste kao lejere u Phoshosp-u, što je jednom nebulozna ideja! :d Pa do recimo momenta kada ih zovu u pomoć jer ne mogu da postignu 60fps-a na određenoj platformi u završnoj fazi projekta, a da se ispostavi na kraju da nikada niko tamo nije napravio ni jedan jedini test prethodno. To su osnovne stvari koje se prvo rade i prosto zvuči neverovatno da neko ko radi gejmdeveloping pravi takve greške!

Što se Krize tiče, utisak je da Crytek zna šta radi. Imaju svoj endžin, dobar motiv, osim toga rade na igri koja je već proslavljena i čiji je koncept poznat. Dakle tu nema iznenađenja... Sve se svodi na to da stvar bude propisno zaokružena i ja verujem da će to baš tako i biti. ;)
 
Poslednja izmena:
C1 po izlasku je osim grafike bio impresivan po fizici. Ne znam kako stvari stoje po tom pitanju sto se ovog novog Cryenginea tice koji su usavrsili prosle godine. Ali u gamingu definitivno po pitanju fizike i destrukcije idemo u nazad. Nije nemoguce vec fataju krivine ali ispade BC2 i C1 ispred stvoga vremena i nakon deset godina.

Što se tice GI, treba sacekati pa vidjeti njihovu verziju ray tracinga. Ako dobro urade mogu opet da oduvaju. Dobar RT cuda radi: https://www.youtube.com/watch?v=oiZ4MFwhEXs

A BioWare nije imao opravdanja. Imao je svo vrijeme ovog svijeta i saradnju DICE-a kao kreatora enginea. Al nebitno. Ja se nadam da ce Frostbite napustiti i ako vizuelno i dalje izgleda dobro. Broj bigova neopravdava koristenje.
 
Blast from the past!

Secam se hypa kad je izasao Demo, pao je OC 8800GTS i C2D 6750 da bi moglo da se igra.
Definitivno jedna lepa vest za mene, videcemo kako ce da izgleda :)
 
C1 po izlasku je osim grafike bio impresivan po fizici. Ne znam kako stvari stoje po tom pitanju sto se ovog novog Cryenginea tice koji su usavrsili prosle godine. Ali u gamingu definitivno po pitanju fizike i destrukcije idemo u nazad. Nije nemoguce vec fataju krivine ali ispade BC2 i C1 ispred stvoga vremena i nakon deset godina.

Pa vidi ovako... uzevši u obzir recimo ovaj primer dole, čini se da nije problem u endžinima već konkretno u načinu na koji se fizika koristi.



Znači fizika je tu sasvim korektno implementirana, ali iz nekog razloga developeri se jako slabo odlučuju da konkretno baš tome posvete više pažnje. Evo ja ne mogu da se setim da sam video neku igru koja koristi UE4 a da je fizika bila upotrebljena na ovaj način. Jedino je Remedy uradio više u tom delu i recimo delimično švedski Massive Entertainment u okviru Snowdrop engina za potrebe igre The Division 1 i 2. Ne znam dal ima još neka igra da je izašla u poslednje dve godine gde je fizika značajnije upotrebljena? Ako neko zna neka to napiše, baš bih to pogledao...

Dakle utisak je da developeri to iz nekog razloga nedovoljno koriste i onda se taj deo previše i ne potencira, već više neke druge stvari. ;)

Inače pomenuti Snowdrop je koliko vidim veoma sličan Unreal-u u koncepciji. U pitanju je node based endžine. Vidim i da identične efekte gura tipa recimo: kontakt senke ili različite tipove refleksija (globalna i lokalna) i tome sl. Verteks šejderi identično funkcionišu, znači manje više sve je to isto. (video dole)

 
Pod ustiskom rimejka, igrah se malo sa editorom :D
Čekajući Nomada.
kriza2.JPG

Smrznuti prorok :D
kriza.JPG

Inače, ovo deluje urnebesno, pogotovo u 2 ujutru.
 
Poslednja izmena:
Ma to sam mislio, nisu oni izgubili "znanje" ili engine od prije deset godina, vec ne koriste. Ali prateci razvoj BF5 i par drugih igara, onda svatiš da su stvari maksimalno nabavljene kroz outsourcing. Skoro sve mozes naci na Artstationu. Cak i lighting za BF5. Jedsnostavno im se ne ulaze $. Finansije ide na PR.

Snowdrop je prelijep engine. Atmosfera zna da bude epic. Ali su vidno manje ulozili vremena u D2 nego u jedinicu. D2 je lijepa igra na max oput, ali se nekako svi slazu da je NY iz prvog dijela ljepsi/bolja atmosfera.

Što se fizike/destrukcije tice, vjerujem da si naletio na Denisa: https://www.youtube.com/watch?v=JmcFLD9JL7k

Jeste Minecraft, ali ako se maštovito iskoristi, moze igra biti jako zabavna.
 
Toliko sam se uzbudio zbog ove najave da sam instalirao Crysis 2 :D

Kada je izašao Crysis 2 je bio prilično razočarenje za PC igrače, što zbog grafike koja nije bila šok kao kod keca, što zbog same igre koja više nije uključivala široke mape i više opcija za rešavanje misija.
Prva verzija igre je po mnogim grafičkim detaljima čak bila i step back u odnosu na Crysis 1.

Međutim, ipak smtram da Crytek nije ostavio PC na cedilu jer su ubrzo izbacili high resolution pack, DX11 i patch 1.9 koji je uključio brojna unapređenja i efekte. Jedna od stvari koje su mi ostale u sećanju jeste teselacija u kombinaciji sa teksturama visoke rezolucije i to i dalje izgleda brutalno dobro:

94276736_228348351739341_3931648947210158080_n.jpg


Nije mi jasno zbog čega se nakon ove igre stalo sa geometrijom pa i dan danas igre izgledaju siromašno a to je nešto što puno diže realizam. U stvari jasno mi je - konzole ;)
Primer, Doom Eternal, koji sam upravo završio, grafika je prilično mlaka, nije ni čudno što radi tako dobro. Ako je to najbolje što može id Tech7 engine, onda nisam impresioniran uopšte.

Tako da se nadam da će i ovaj remaster da odrade da za PC izgleda...dobro ne baš kao što je izgledao Crysis 2007 ali blizu :)
Ovo što smo videli iz CryEngine 5 do sada izgleda odlično kao i Neon Noir benchmark sa software-skim RT efektima, koji nije uopšte naivan što se tiče GPU zahteva pa Crysis ponovo može da bude benchmark broj 1 za grafike kao nekada.
I meni je malo čudan korak da izbace Remaster za current gen konzole kada su next gen tu do kraja godine a koje će biti 2-3 puta jače ali ajde..valjda oni znaju šta rade..
 
Ja se sve nadam da ce mozda izbaciti pravi nastavak keca. Dvojku sam krenuo da igram i batalio posle par sati igranja, a trojku nisam ni pokusavao. Vise volim ostrva i taj neki open-world koncept nego gradove. Moderne FPS-ove po gradovima nikada nisam ni voleo. Far Cry i Crysis su mi uz Halo najbolje pucacine.
 
Nazad
Vrh Dno