Šta je novo?

Asus H81m plus i RAM memorija

Stevcho

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruke
679
Poena
215
Pozdrav,

Moji problemi sa ovom pločom kreću kada sam poželeo da zamenim procesor i grafičku i odigram neku bolju igricu u vanrednom stanju

imao sam
asus h81m plus
celeron g1820
2x4gb corsair rama

I to je sve radilo normalno. Bios je bio poslednja verzija

Pošto je ploča s1150 rešio sam da uzmem neki i5 i novu grafičku i da mi je to najbolji način da za novac unapredim mašinu

Kupio sam i5 4690 i tu su krenuli problemi

Nakon ubacivanja procesora, nije htelo ni do post screena. Nakon malo istraživanja i pomoći prijatelja našao sam uzrok problema, bios je bio odgovarajući ali mora da se flashuje iz windowsa, samo tako hoće da radi, kao što je opisano ovde https://forums.tomshardware.com/threads/i5-4690-not-working-on-asus-h81m-plus.3556029/
123.PNG

Ok, to sam rešio ali dok sam skidao i stavljao procesor, izvadio sam ram stick iz jednog slota bliže procesoru zbog lakšeg rukovanja.
Kada sam nakon uspešne promene procesora stavio drugi stick, iznenađenje, čuje se bip, ventilator se samo zavrti i restartuje se. Ne može do biosa

Restart cmosa, vadio sam bateriju 10 minuta, isto. Menjao sam memorije, rade obe ali samo u drugom slotu. Kada ih stavim u prvi slot (bliže cpu) komp neće da butuje.

Vraćao sam bios, čak sam vratio i stari procesor na kome je radilo sve g1820, 8gb ram, ista grafička i neće da butuje. Jedino što sam postigao nakon vađenja baterije od 10 minuta jeste da više nemam taj infinite loop restarta već da se ventilatori upale i rade ali slike i bios screena nema.

tražio sam na guglu ali nisam našao odgovor.


Da li je moguće da sam pokvario nekako taj 1 slot? Čistio sam ga i od prašine. Meni deluje da je zbrka do biosa ali nisam pametan

Ima li neko ideju šta da radim?


EDIT: prilikom promene procesora, slučajno sam prilikom čišćenja povukao 3 pina na gore. Bukvalno tri pina, ali procesor radi. Mada, može li to da ima uticaja na prvi ram slot?
 
Poslednja izmena:
Proveri pinove za procesor.
 
Napisao sam u editu, 3 su povucena na gore. Moze da pravi problem?
 
Naravno, najverovatnije je zbog toga.
 
Evo slike

93152914_3363521540342555_4685300100023451648_n.jpg

U donjem desnom uglu se vidi par pinova


Imate li ideju da li ovo moze da se popravi?
 
Moze li neko ovde ili u inbox da mi preporuci gde mogu da nosim da se isprave pinovi? Nemam alat a i ne bih da dodatno zeznem stvar... Dakle ako je neko ovde radio bio bih voljan da mu nadoknadim ili da mi preporuci nekoga ko to radi
 
uzmi onu olovku na minice, takozvanu tehnicku olovku, pa probaj njom da ispravis pinove i na kraju samo lenjirom jos malo....radi tako samo polako odradi
 
Ja sam ispravljao sa obicnom iglom za sivenje. Jedno 10ak pinova na H61M ploci. Sve ferecera kako treba.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Probao sam iglom, nema sanse. Imaju zakrivljene vrhove, cak mi je sa jednog delimicno iskrivljenog otpao vrh.

Ako neko zna nekoga sa tom alatkom ili misli da moze da uradi, ljubazno ga molim da mi se javi. Sad se jeftini upgrade pretvorio u podobar trosak :)
 
Samo da napisem iskustvo, ne pokusavajte da ispravite s1150 pinove. Zbog zakrivljenosti je jako tesko, krti su, ja sam poluispravnu plocu nacinio neispravnom. Neka ostane drugom za nauk.
 
Nazad
Vrh Dno